Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Update u Huawei Mate 9 vylepšuje fotoaparát, výkon a bezpečnost

  |  10 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Nejnovější vlajkový model Huawei Mate 9 dostal poměrně velkou aktualizaci, která vylepšuje například unikátní duální fotoaparát s hybridním zoomem o 10x digitální zoom, přidává nejnovější prosincovou bezpečnostní záplatu Androidu, nebo zlepšuje i celkový výkon už tak bestiálního zařízení.

Aktualizace s označením MHA-AL00C00B153 dosahuje velikosti 278 MB a je podle informací prozatím dostupná pouze v domovské Číně, nicméně postupně by se měla dostat na zařízení i v dalších zemích, kde se telefon Huawei Mate 9 (recenze) již nějaký ten pátek prodává, tedy včetně České republiky.

Pokud jde konkrétně o novinky a vylepšení, které aktualizace přináší, uživatelé rozhodně ocení navýšení digitálního zoomu na až 10násobné přiblížení, přičemž tzv. hybridní zoom zůstává (jedná se o kombinaci 2x digitálního zoomu z každého snímače a sloučením pak fotoaparát dosahuje lepších výsledků, než kdyby šlo o běžný digitální zoom, nicméně na kvality optického zoomu, který má třeba iPhone 7 Plus, úplně nestačí).

https://www.youtube.com/watch?v=Ho3vPStlPh0

Dále čínský výrobce přidal nejnovější prosincovou bezpečnostní záplatu, díky které je tak Huawei Mate 9 ještě bezpečnější a patří tím aktuálně mezi nejzabezpečenější zařízení na trhu. A došlo také na navýšení už tak bestiálního výkonu, když nejnovějšímu procesoru Kirin 960 (který si vyrábí Huawei sám) patří první místo (pokud jde o celkový výkon všech jader) v různých srovnávacích žebříčcích. S aktualizací si tedy výrobce udělá ještě o něco větší náskok před konkurencí.

Zatím nemáme informace, kdy tento významný update dorazí také na kusy prodávané oficiálně v České republice.

zdroj: theandroidsoul

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
Martin
Martin

V dxomark dostal 85 bodu. Což je o bod méně než iP7+ a o dva než S7E.

Jožinek
Jožinek

DxO je třeba vždy brát s rezervou, tu společnost vlastně živí konzultace s výrobci mobilních telefonů. Shodneme se na tom, že skóre je velmi vysoké. První velmi výrazná aktualizace už v České republice proběhla, další na obzoru. Mate 9 se kupředu posouvá výrazně.

Nick Cave
Nick Cave

no, hlavně s cenou, tak je rok od roku vyšší

Martin
Martin

čím vyšší cena součástek tim i vyšší cena, nezapomeň zaměstnanci též něco stojí, a kdyby si řekl něco jiného Samsung ani Apple nestojí tolik kolik by měli ale nějak vydělávat musí.

Nick Cave
Nick Cave

to je fakt a v poslední době také poměrně vyrazně zdražil dolar

Martin
Martin

No o dost teď bylo skoro 26Kč za dolar.

Marduch
Marduch

Jakou vyšší cenu součástek máš na mysli? Největší výrobci jako Huawei či Apple mají s dodavateli rámcové smlouvy na miliony součástek, což pro ně díky množstevním slevám znamená naopak nižší ceny než pro takové LG, HTC nebo Sony.
Je to částečně o tom, že se Huawei celosvětové dostal s prodejností min. do top 5, takže agresivní (a zřejmě dumpingová) cenová politika na získání tržního podílu je minulostí a nastává období sklizně;)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
S aplikací Záchranka si nyní zavoláte pomoc i na horách

S aplikací Záchranka si nyní zavoláte pomoc i na horách

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Aplikace Záchranka funguje v České republice už téměř 2 roky. S novou aktualizací nyní bude lidem pomáhat ještě o něco více.…

Xiaomi Mi 6X má pohánět nový výkonný procesor Surge S2

Xiaomi Mi 6X má pohánět nový výkonný procesor Surge S2

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Ve svých smartphonech používá Xiaomi většinou procesory od Qualcommu. Najde se ale i výjimka, která obsahuje procesor z vlastní dílny, je…

Note 8, ale i 2 roky starý Samsung mají nejnovější zabezpečení

Note 8, ale i 2 roky starý Samsung mají nejnovější zabezpečení

DNES  |  Tomáš Richter  |  9 komentářů

Majitelé smartphonů Galaxy Note 8 ve Francii hlásí, že obdrželi lednovou záplatu a v Mexiku to samé potvrzují vlastníci výběhového Galaxy…

Mobilní zobrazení