Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Jen 10 % baterie? Úsporný režim u Galaxy S5 přidá ještě 1 den výdrže

  |  6 komentářů  |  autor: Jiří Smutný

Samsung Galaxy S5 se opět, jako vlastně všechny vlajkové lodě Galaxy S, stal fenoménem dneška. Přinesl řadu hardwarových vylepšení. Zajímavá je určitě voděodolnost, ale jak je to s baterií, jejíž kapacita narostla na 2800 mAh? Samsung slibuje zajímavé hodnoty a přináší i speciální úsporný režim, který prezentuje na svém videu.

Samsung u svého nového Galaxy S5 slibuje až 10 hodin surfování na internetu, 12 hodin sledování filmů v HD rozlišení či 21 hodin 3G hovoru na jedno nabití. I ve standardizovaných testech výdrže, jak si můžete všimnout na obrázku pod odstavcem, dosahuje přístroj hodnot konkurenceschopných se zařízeními jako jsou Samsung Galaxy Note Pro 12.2 či iPad Air, což jsou tablety s ohromnými kapacitami baterie. Přičemž dokázal porazit i velikány jako je třeba LG G2 či HTC One (M8).

Ústředním tématem tohoto článku však není hodnotit výdrž Samsungu Galaxy S5. Spíše však poukázat na schopnosti jeho režimu Ultra Power Saving Mode. Každý z vás jistě zažil „busy“ den, kdy mobilní telefon zkrátka dostává zabrat hodiny a nastávají problémy s výdrží. Respektive vás váš miláček nechá na holičkách. Vy jste nuceni nosit s sebou náhradní baterii, případně dobíjecí stanici nebo zkrátka kabel pro připojení. Ale co když přístroji dojde šťáva na místě, kde není možnost dobití klasickým způsobem?

https://www.youtube.com/watch?v=v6vgJYlcINw

Tento problém Samsung vyřešil právě novým vylepšeným úsporným režimem. Ultra Power Saving Mode vám údajně, alespoň dle Samsungu, vydrží dalších 24 hodin, to vše pouze s posledními 10 % baterie. Samozřejmě se to neobejde bez kompromisů. Na displeji se po aktivaci tohoto modu objeví jednoduché do šeda zabarvené téma. Telefon zároveň vypne nepotřebné funkce a vám bude umožněno využívat spíše základních úkonů. Můžete si zavolat či vyřídit své maily atp.

Musí se však poukázat na to, že 24 hodin s 10 % baterie není zaručených, záleží také na podmínkách, ve kterých je Galaxy S5 používán. Nutno zohlednit samotný stav či kondici baterie, teplotu a další vnější okolnosti. Každopádně několik dalších hodin používání přístroje to zaručí, což rozhodně není špatné. Každopádně, pokud je výdrž baterie jednou z vašich priorit při pořizování mobilního telefonu, nová vlajková loď korejského výrobce Samsung Galaxy S5 jistě stojí za zváženou.

Zdroj: PhoneArena

ČLÁNKY:, ,
Představí Apple nástupce plastového iPhonu 5C?

Představí Apple nástupce plastového iPhonu 5C?

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

V roce 2013 se stalo něco, co osobně považuji z jednu z největších chyb Applu. Nedlouho poté, co přešli na sklo…

Samsung Galaxy A8+ (2018) se nám ukazuje už i na videu

Samsung Galaxy A8+ (2018) se nám ukazuje už i na videu

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

S blížícím se koncem roku se stále více spekuluje o nové řadě Galaxy A (2018). Ta se nám ukáže již v…

iPhone se starší baterií může být o něco pomalejší

iPhone se starší baterií může být o něco pomalejší

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Mnoho uživatelů iPhonů si už delší dobu stěžuje, že po každé aktualizaci se jejich zařízení zpomaluje. Většinou se to hodilo na…

Mobilní zobrazení