Mobilizujeme.cz

Trendy: Soutěž o telefon Sony | jak vybrat telefon | Huawei Mate 20 Pro | Android 9 Pie aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

U T-Mobilu začínají prázdniny 15. května. Přichází s novou roamingovou nabídkou.

  |  1 komentář  |  autor: Luboš Srb

Prázdniny a letní dovolené už se nezadržitelně blíží a spolu s nimi i jednotlivé nabídky pro roaming od našich tuzemských operátorů. Jako první dnes přichází T-Mobile.

Český T-Mobile zjednodušuje nabídku volání a dat v zahraničí. Od 15. května bude mobilní mapa operátora rozdělena pouze do 3 zón a většinou ceny půjdou dolů. Tarif se bude jmenovat jednoduše jen T-Mobile Roaming. V rámci datového roamingu budou k dispozici 2 balíčky Travel&Surf.

Roaming bude nově rozdělen pouze do 3 základních zón, přičemž klienti neplatí ani za měsíční paušál, ani za aktivaci.

  • Zóna 1: všechny země EU a Norsko, Lichtenštejnsko, Island. Zákazníky jistě potěší, že v těchto nejvíce vytížených destinacích dochází ke snížení cen, např. u odchozích hovorů o 1,20 Kč. Rovněž dochází ke snížení ceny dat o 7 Kč za 1 MB.
  • Zóna 2: zbytek Evropy + některé vybrané státy. Jde o USA, Kanadu, Egypt, Rusko, Čínu a Izrael. Zároveň se v této skupině sníží ceny.
  • Zóna 3: zbytek světa.

Pokud tedy například vyrazí zákazník na dovolenou do země faraónů a pyramid – Egypta, který byl přesunut z původní zóny 3 do nové skupiny 2, ušetří na odchozím volání téměř 20 Kč za minutu, u příchozího hovoru pak více než 24 Kč za minutu. Jeden MB dat pak surfaře v této destinaci vyjde dokonce o 345 Kč méně.

zónaodchozí hovorypříchozí hovorySMSMMSinternet (Kč/MB)
1 – EU, Norsko, Island Lichtenštejnsko, Chorvatsko7,472,182,481214
2 – zbytek Evropy, USA, Kanada, Rusko, Čína, Izrael, Egypt35189,616,675
3 – zbytek světa694914,621,6360

Ceny jsou uvedeny v Kč s DPH. Příchozí hovory se u zóny 1 účtují po vteřinách (1+1), u odchozích hovorů prvních 30 vteřin a poté po vteřinách (30+1), data po 1 kB. Pro zóny 2 a 3 platí u odchozích i příchozích hovorů tarifikace 60+60, data po 10 kB.

Datový roaming

K vylepšení nabídky a zajímavému snížení cen dochází také v oblasti datového roamingu. Příznivci surfování v zahraničí si mohou vybrat ze dvou balíčků Travel&Surf, jejichž platnost byla rozšířena na celý svět:

  • Travel&Surf na den – platnost 24 hodin
  • Travel&Surf 50 MB – platnost balíčku 30 dní

Zákazníci si aktivují objem dat v jednotlivých zónách podle vlastní potřeby s možností dokoupit si jednoduše další po vyčerpání balíčku. Travel&Surf 50 MB za lepší cenu a s delší platností mohou klienti využít flexibilně – ať už jedou do zahraničí na pár dnů, týden, 14 dní nebo celý měsíc.

Travel&Surf na den

zóna(do 3 MB)(3-20 MB)Travel&Surf 50 MB
1 – EU, Norsko, Island Lichtenštejnsko, Chorvatsko2470185
2 – zbytek Evropy, USA, Kanada, Rusko, Čína, Izrael, Egypt60240850
3 – zbytek světa1807252 750

Ceny jsou uvedeny v Kč s DPH.

Pro aktivaci balíčku stačí odeslat zdarma SMS ve tvaru např. TRAVEL DEN 1 nebo TRAVEL 50MB 1 (koncové číslo podle zóny) na 4603, nebo ji provést v Můj T-Mobile. Aktivace je zdarma.

Ti, kteří cestují a surfují v zahraničí pravidelně, mohou využít ještě Travel&Surf 50 MB Nastálo. Tento balíček je stále aktivní, ale začne se účtovat až v momentě, kdy zákazník začne skutečně surfovat. Není tedy potřeba nic zapínat a vypínat, aktivovat, ani nikam volat.

Původní balíčky  World Class, Příchozí hovory Evropa, Roamingové zvýhodnění EU, Roamingové datové zvýhodnění EU, BlackBerry roaming, Travel&Surf na týden a Travel&Surf na měsíc, které již nevyhovují aktuálním potřebám zákazníků nebo s novou nabídkou přestaly dávat smysl, budou zrušeny. Všem klientům (s výjimkou Rámcových smluv a Smluv významného zákazníka) bude T-Mobile Roaming aktivován automaticky s prvním prázdninovým dnem, tedy 1. července. Zvýhodnění Cestovatel zůstane původním uživatelům zachováno, nabízet se však k novým aktivacím již nebude.

Všichni klienti, kterých se změny týkají, budou včas informováni prostřednictvím všech dostupných kanálů – SMS, zprávy na faktuře a webu T-Mobile.

ČLÁNKY:,

Diskuze

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
ViR Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
ViR
ViR

Takže když koukám na Zónu 1 a použiji kurz Eura 25,72 Kč, je to přibližně přesně maximální povolená cena euroroamingu, nařízená od 1.7.2013 (data 0,45 EUR/MB, odchozí hovory 0,24 EUR/min, příchozí 0,07 EUR/min a SMS 0,08 EUR/kus bez DPH). Takže TMo nám dává jen to, co musí. Pravda, o dva měsíce dříve než musí.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nástup nové éry? Apple začal prodávat nabíječky s USB-C

Nástup nové éry? Apple začal prodávat nabíječky s USB-C

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (1)

Spekulace ohledně toho, jak si Apple zahrává s myšlenkou přechodu na USB-C tu byly, a jsou tu pořád. Kalifornský…

Recenze Xiaomi Mi A2: Xiaomi, jak jej neznáte

Recenze Xiaomi Mi A2: Xiaomi, jak jej neznáte

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Smartphony čínského výrobce Xiaomi z velké části profitují u svých zákazníků díky vlastní nadstavbě MIUI, která kompletně překopává základní…

KY-O1L je smartphone, který schováte do peněženky

KY-O1L je smartphone, který schováte do peněženky

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Svěží vítr v dnešní době, kdy smartphony připomínají spíše menší štíty, k nám vane z Japonska. Postarala se o…

Mobilní zobrazení