Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

U T-Mobilu začínají prázdniny 15. května. Přichází s novou roamingovou nabídkou.

  |  1 komentář  |  autor: Luboš Srb

Prázdniny a letní dovolené už se nezadržitelně blíží a spolu s nimi i jednotlivé nabídky pro roaming od našich tuzemských operátorů. Jako první dnes přichází T-Mobile.

Český T-Mobile zjednodušuje nabídku volání a dat v zahraničí. Od 15. května bude mobilní mapa operátora rozdělena pouze do 3 zón a většinou ceny půjdou dolů. Tarif se bude jmenovat jednoduše jen T-Mobile Roaming. V rámci datového roamingu budou k dispozici 2 balíčky Travel&Surf.

Roaming bude nově rozdělen pouze do 3 základních zón, přičemž klienti neplatí ani za měsíční paušál, ani za aktivaci.

  • Zóna 1: všechny země EU a Norsko, Lichtenštejnsko, Island. Zákazníky jistě potěší, že v těchto nejvíce vytížených destinacích dochází ke snížení cen, např. u odchozích hovorů o 1,20 Kč. Rovněž dochází ke snížení ceny dat o 7 Kč za 1 MB.
  • Zóna 2: zbytek Evropy + některé vybrané státy. Jde o USA, Kanadu, Egypt, Rusko, Čínu a Izrael. Zároveň se v této skupině sníží ceny.
  • Zóna 3: zbytek světa.

Pokud tedy například vyrazí zákazník na dovolenou do země faraónů a pyramid – Egypta, který byl přesunut z původní zóny 3 do nové skupiny 2, ušetří na odchozím volání téměř 20 Kč za minutu, u příchozího hovoru pak více než 24 Kč za minutu. Jeden MB dat pak surfaře v této destinaci vyjde dokonce o 345 Kč méně.

zónaodchozí hovorypříchozí hovorySMSMMSinternet (Kč/MB)
1 – EU, Norsko, Island Lichtenštejnsko, Chorvatsko7,472,182,481214
2 – zbytek Evropy, USA, Kanada, Rusko, Čína, Izrael, Egypt35189,616,675
3 – zbytek světa694914,621,6360

Ceny jsou uvedeny v Kč s DPH. Příchozí hovory se u zóny 1 účtují po vteřinách (1+1), u odchozích hovorů prvních 30 vteřin a poté po vteřinách (30+1), data po 1 kB. Pro zóny 2 a 3 platí u odchozích i příchozích hovorů tarifikace 60+60, data po 10 kB.

Datový roaming

K vylepšení nabídky a zajímavému snížení cen dochází také v oblasti datového roamingu. Příznivci surfování v zahraničí si mohou vybrat ze dvou balíčků Travel&Surf, jejichž platnost byla rozšířena na celý svět:

  • Travel&Surf na den – platnost 24 hodin
  • Travel&Surf 50 MB – platnost balíčku 30 dní

Zákazníci si aktivují objem dat v jednotlivých zónách podle vlastní potřeby s možností dokoupit si jednoduše další po vyčerpání balíčku. Travel&Surf 50 MB za lepší cenu a s delší platností mohou klienti využít flexibilně – ať už jedou do zahraničí na pár dnů, týden, 14 dní nebo celý měsíc.

Travel&Surf na den

zóna(do 3 MB)(3-20 MB)Travel&Surf 50 MB
1 – EU, Norsko, Island Lichtenštejnsko, Chorvatsko2470185
2 – zbytek Evropy, USA, Kanada, Rusko, Čína, Izrael, Egypt60240850
3 – zbytek světa1807252 750

Ceny jsou uvedeny v Kč s DPH.

Pro aktivaci balíčku stačí odeslat zdarma SMS ve tvaru např. TRAVEL DEN 1 nebo TRAVEL 50MB 1 (koncové číslo podle zóny) na 4603, nebo ji provést v Můj T-Mobile. Aktivace je zdarma.

Ti, kteří cestují a surfují v zahraničí pravidelně, mohou využít ještě Travel&Surf 50 MB Nastálo. Tento balíček je stále aktivní, ale začne se účtovat až v momentě, kdy zákazník začne skutečně surfovat. Není tedy potřeba nic zapínat a vypínat, aktivovat, ani nikam volat.

Původní balíčky  World Class, Příchozí hovory Evropa, Roamingové zvýhodnění EU, Roamingové datové zvýhodnění EU, BlackBerry roaming, Travel&Surf na týden a Travel&Surf na měsíc, které již nevyhovují aktuálním potřebám zákazníků nebo s novou nabídkou přestaly dávat smysl, budou zrušeny. Všem klientům (s výjimkou Rámcových smluv a Smluv významného zákazníka) bude T-Mobile Roaming aktivován automaticky s prvním prázdninovým dnem, tedy 1. července. Zvýhodnění Cestovatel zůstane původním uživatelům zachováno, nabízet se však k novým aktivacím již nebude.

Všichni klienti, kterých se změny týkají, budou včas informováni prostřednictvím všech dostupných kanálů – SMS, zprávy na faktuře a webu T-Mobile.

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
ViR
ViR

Takže když koukám na Zónu 1 a použiji kurz Eura 25,72 Kč, je to přibližně přesně maximální povolená cena euroroamingu, nařízená od 1.7.2013 (data 0,45 EUR/MB, odchozí hovory 0,24 EUR/min, příchozí 0,07 EUR/min a SMS 0,08 EUR/kus bez DPH). Takže TMo nám dává jen to, co musí. Pravda, o dva měsíce dříve než musí.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nabídne Nokia 10 fotoaparát s pětinásobným objektivem?

Nabídne Nokia 10 fotoaparát s pětinásobným objektivem?

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Společnost Nokia se na trh vrátila již před více než rokem. Od té doby jsme se mohli podívat na několik pokusů,…

Nová aplikace odměňuje uživatele za nepoužívání smartphonu

Nová aplikace odměňuje uživatele za nepoužívání smartphonu

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

S tím jak se smartphony staly nedílnou součástí našich životů, se rozšířily i mezi dětmi a teenagery. To s sebou samozřejmě…

Samsung Galaxy S9 by mohl natáčet Full HD video při 480 fps

Samsung Galaxy S9 by mohl natáčet Full HD video při 480 fps

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Navzdory spekulacím zvládá Samsung Galaxy S8 Full HD video s maximálně 60 snímky za sekundu a nic na tom nezměnil ani Galaxy…

Mobilní zobrazení