Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

U Applu a Samsungu chtějí dát sbohem tradičním SIM kartám

  |  15 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Ačkoliv SIM karty za poslední roky doznaly hned několika proměn a vylepšení, zdá se, že jsou uživatelům stále spíš jen na obtíž. U Applu a Samsungu tak pracují na modernějším řešení, které bude mnohem vhodnější pro 21. století.

Nový standard, který přední dvojka výrobců – Apple a Samsung, projednává s předními operátory, by měl údajně představovat vestavěnou SIM, nebo také tzv. e-SIM, kterou nebudete vyměňovat při každé změně operátora či výměně telefonu, ale zůstane navždy spjata s daným zařízením. Pokud tedy budete chtít změnit operátora nebo vyměnit telefon za nový, jednoduše bude vše jen softwarovou záležitostí.

Tip: Zaseknutá SIM karta či redukce v šuplíku trápí dnešní smartphony

Výhody nového řešení by byly pro uživatele značně praktické. Dnes totiž musíte řešit, kterou z velikostí SIM karty telefon používá (miniSIM, microSIM nebo nejmenší nanoSIM) a ještě k tomu musíte dávat pozor při každém vkládání a vyjmutí karty, abyste si nepoškodili samotný slot s piny nebo si dokonce SIM kartu „neuvěznili“ v novodobých vyjíždějících šuplíčcích.

Pro výrobce by tento krok znamenal úsporu prostoru, čímž bychom se mohli teoreticky dočkat ještě tenčích telefonů nebo naopak telefonů s většími bateriemi a tedy i delší výdrží.

Nevýhodu ale jistě cítí větší operátoři, pro které by mohla nová vestavěná SIM či tzv. e-SIM znamenat odliv zákazníků ke konkurenci – pokud by byla změna operátora díky tomuto novému řešení jednodušší než doposud (což rozhodně stále není). Naopak menší operátoři si ale jistě podobné řešení přejí, protože by pak uživatelé mohli za předpokladu lákavé nabídky migrovat právě k nim.

A co si myslíte vy? Byl by to správný krok přestat konečně používat tradiční SIM karty?

zdroj: Financial Times

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

15
Komentujte

avatar
7 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
mrtvá žížalaMájaPastelkajardaTombo Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
loko
loko

Myšlenka možná dobrá, ale vsadil bych se, že v tom bude nějaký háček. Zvlášť pokud to vymýšlí Apple..

Martin P.
Martin P.

„integrované“ SIM v mobilu už byly a sou. To je zase objev Ameriky jen sou specifikem USA a Japonska

loko
loko

integrovane primo v cipu?
zaznamenal jsem pouze integrovane zpusobem narvani simkarty do telefonu napevno (viz treba motorola photon q). Tim ale nerikam, ze jine reseni nejsou, kdyztak prosim o nejaky link..

Helium
Helium

Ano, některé varianty amerických telefonů mají už pár lez SIM vestavěnou. Aktuálně se to obvykle řeší tak, že flex kablík co má na sobě slot pro sim má na sobě napevno připájený miniaturní čip. Takhel to je třeba řešené na americké variantě Galaxy Note II a bývá to časté i jinde.
Najdu nějaké obrázky.

Helium
Helium

https://d3nevzfk7ii3be.cloudfront.net/igi/CHkRS3DNpGWckaPP

Hned vedle slotu na SD kartu je připájený SIM čip. EU verze zde má klasický slot. Takže jak bylo psáno – není to nic přelomového a pár let to už funguje. Ale přesně jak tu taky bylo zmíněno, když to vyvíjí Apple, tak v tom bude nějaký zádrhel stoprocentně :)

loko
loko

diky za doplneni.

Jirka
Jirka

Integrované SIM? To zase jen někdo objevil již objevenou Ameriku! Vždyť v minulosti takto fungovaly všechny NMT telefony. Dnes takto fungují CDMA stolní telefony operátora U:fon. Taky takto fungují modemy CDMA operátorů O2 a U:fon. Zavolá se operátorovi IMEI přístroje a heslo pro komunikaci – operátor obratem služby na přístroji spustí. Myslím si, že výrobci a operátoři dělají zase z veřejnosti hlupáky a ze sebe ohromný inovátory!

Mája
Mája

Presne tak, Jirko!

Mr.Ferda
Mr.Ferda

To je prdel, že?
často testuji služby a přístroje. Mám proto SIM mnohých operátorů. To jako kvůli 5 minutovému testu přístroje, jak je slyšet hovor a jak protistrana slyší mne, budu muset volat operátora a za 5 minut znova?

Já to říkám stále dokola a jak vidět stále to mnozí nechápou!
„Nezadržujte prdy! Ty pak odcestují po páteři do hlavy a z té lezou posrané nápady.“ Jako tento.

Tombo
Tombo

Tak jo, tak speciálně kvůli panu Mr.Ferda to zrušíme a nebudeme to dělat
Teď vážně: už aby to byo po celém světě. Co to ušetří nervů při cestování…

Helium
Helium

Já bych to taky nechtěl. Co třeba když se mobil rozbije? Takže ihned přijdu o číslo i o uložené kontakty na SIM (tam mám dané ty nejdůležitější). Takhle vytáhnu SIM a dám do prvního mobilu na který narazím…

Pastelka
Pastelka

Pro jistotu jsem se díval a je rok 2015 – kontakty na SIM? Možná jako kuriozita. Pokud přijdu o telefon, tak po přihlášení uživatelského účtu mám své kontakty na novém zařízení během pár minut. Už i to telefonní číslo mě štve a doufám, že to po zániku SIM bude hned druhé na seznamu. Služby mám vázány na sebe, ne na nějaké zbytečné číslo.
Operátorům se to samozřejmě líbit nebude, protože mají past na zákazníka, ale ve chvíli, kdy změna poskytovatele bude časově i složitosti na úrovni vytvoření nového mailu, budu spokojený.

Helium
Helium

Ne každý chce dávat svoje kontakty strejdovi Google nebo Jabčáku. Navíc s úpadkem SD karet už nejde do budoucna ani počítat s lokální zálohou.
Jinak co se týče toho vázání na operátory – právě takhle to aktuálně funguje. Telefony v USA s vestavěnou SIM nejdou použít na jiné sítě a je to mnohem víc zabezpečené než nějaký SIM Lock jak známe z minulosti…

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Recenze Asus Zenfone 5: mate nejen svým tělem

Recenze Asus Zenfone 5: mate nejen svým tělem

VČERA  |  Tomáš Drahoňovský  |  4 komentáře

Prémiová kvalita zpracování ve spojení s příjemnou cenovkou a výkonem střední třídy. V podání tchajwanského Asusu překvapivě funguje. Ve střední třídě najdete jen…

Nový Snapdragon 855 přijde na přelomu tohoto roku

Nový Snapdragon 855 přijde na přelomu tohoto roku

VČERA  |  Filip Matějka  |  diskuze (0)

Příchod další generace procesorů od amerického Qualcommu už je delší dobu potvrzen. Stávajícího vládce na poli mobilních procesorů Snapdragon 845, který…

Facebook vám bude měřit, kolik času na něm strávíte

Facebook vám bude měřit, kolik času na něm strávíte

23. 6. 2018  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Vlnu dobra, ve které se velké korporace snaží dávat najevo, jak jim záleží na tom, aby jejich přístroje, případně aplikace, uživatelé…

Mobilní zobrazení