Mobilizujeme.cz

Tohle je nová královna Sony Xperia Z3, je prakticky stejná

  |  21 komentářů  |  autor:

Novou vlajkovou loď, Xperii Z3, se Sony chystá oficiálně odhalit již na nadcházejícím veletrhu IFA v Berlíně. Avšak moc překvapení se na nás nechystá – Xperia Z3 obdržela čínskou certifikaci a my se tak dozvídáme prakticky všechny specifikace včetně renderů.

Xperia z3 front Xperia z3 back Xperia z3 side

Dle všeho to vypadá, že Sony se chytilo motta „stop závodům ve zbrojení“, jelikož po hardwarové stránce se jedná o skoro totožný přístroj se svým předchůdcem, Xperií Z2. Můžeme tedy jenom doufat, že alespoň po stránce softwarové či různých detailů půjde o přístroj lepší, aby si svou přítomnost obhájil. A jak že tedy výbava Xperie Z3 vypadá?

Zůstává velikost a rozlišení displeje, i nyní tak půjde o 5,2″ IPS LCD panel s Full HD rozlišením, o malý kousek se má zmenšit kostra telefonu. „Zet trojka“ bude také nepatrně tenčí (7,4 ku 8,2 mm) a lehčí (158 vs 163 gramů), avšak jedna z největších výtek, která na (nejen) Xperie řady Z mířila – velké rámečky kolem displeje – zůstává nevyřešena.

Xperia Z3 white front Xperia z3 white back Xperia z3 white side

Mozkem přístroje bude i nadále 4-jádrový Snapdragon 801, tentokrát ovšem ve verzi AC, který je nataktován na 2,5 GHz namísto původních 2,3 GHz, operační pamět RAM zůstala na 3 GB. Vnitřní úložiště má opět kapacitu 16 GB, nechybí podpora microSD karet. Rozlišení fotoaparátů je taktéž totožné – hlavní má stále rozlišení 20,7 Mpx, přední pak 2 Mpx. Jedna kosmetická změna se však odehrála – již se neobjeví fialová varianta, ta bude nahrazena verzí „Amber“, dá se tedy očekávat něco mezi žlutou a oranžovou barvou. Samozřejmostí je přítomnost LTE, GPS, Bluetooth a dalších technologií. Operačním systémem je pochopitelně Android v jedné z variant KitKat 4.4.

Jednu věc však TENAA neuvádí – odolnost vůči vodě a prachu. Xperia Z2 disponovala krytím IP55/58, je však možné, že po vzoru nové Xperie M2 Aqua se stupeň zvýší na IP65/68. Jak to ale nakonec dopadne, si musíme počkat do 3. září, kdy proběhne tisková konference.

zdroje: GSMArena, AndroidCommunity

ČLÁNKY:, , ,
LG Q6 je bezrámečkový telefon pod 10 tisíc. Známe i dostupnost

LG Q6 je bezrámečkový telefon pod 10 tisíc. Známe i dostupnost

VČERA  |    |  4 komentáře

Na český trh oficiálně míří očekávaný a poměrně dost zajímavý smartphone jihokorejského výrobce. Nové LG Q6 přináší zejména prémiový bezrámečkový design –…

Dočkáme se modulárního smartphonu od Samsungu?

Dočkáme se modulárního smartphonu od Samsungu?

VČERA  |    |  diskuze (0)

Svůj modulární telefon má již několik společností. Patří mezi ně například Motorola nebo LG. Oba výrobci přišli s odlišným řešením modularity. Některé…

Microsoft se opět snaží "modernizovat" Skype pro iPhone

Microsoft se opět snaží „modernizovat“ Skype pro iPhone

VČERA  |    |  diskuze (0)

Nedávno jsem zkritizoval Microsoft za jeho přístup ke Skypu. Jak je pro redmondského giganta typické, dokud se tento jednoduchý a populární komunikační…

Mobilní zobrazení