Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Tipy na tablety pro děti i studenty aneb Amazon ani Archos nejsou jen pro profíky

  |  komentovat  |  autor: Petr Dolanský

S chytrými telefony (smartphony) toho mají tablety celkem hodně společného. Od dotykového displeje, přes operační systém až po možnost volání na jiná zařízení díky slotu pro SIM kartu (jen u některých).

Tablety ovšem nejsou určeny jen do rukou těch, kteří o technologiích něco vědí. Vyrábějící firmy se začali soustřeďovat také na tablety určené pro děti a studenty. Ne každý z přístrojů má Android (kvůli složitosti ovládání), a ne všechny disponují podobnými tvary. V článku pro vás máme několik aspirantů, kteří se ucházejí o přední příčky mezi tablety pro mladší generaci.

LeapPad – zaměřen speciálně na matematiku

Poměrně odolný LeapPad má spoustu zajímavých funkcí, a je vhodný pro rozvíjení matematických a pravopisných schopností. Formou zábavných her je možné dítě spolehlivě zabavit, a přimět k učení. Systém sleduje pokroky uživatele ve všech směrech, a podává přehledné statistiky o vývoji výsledků. LeapPad má 5″ displej, 2 GB interní paměť a procesor s frekvencí 400 MHz.

Kindle Fire – multimediální král v cenové kategorii do 6 tisíc

Pro tu starší věkovou skupinu dětí je pak vhodný tablet od Amazonu. Umožňuje přehrávat miliony různých filmů, televizních pořadů, hudby a elektronických knih. Navíc podporuje rychlejší prohlížení internetových stránek, takže bude brouzdání po sociálních sítích a webových aplikacích mnohem pohodlnější. Za vším stojí mimo jiné dvoujádrový procesor s frekvencí 1 GHz.

Nabi – stvořen pro zábavu

Spousta her, videí, knih a možností pro malování. Nabi zaujme designovým zpracováním, i poměrně jasným displejem. Je vhodný jak pro zábavu, tak vzdělávání. Uživatelé mohou využít mnoha bezplatných aplikací, skinů a doplňků. Tablet je vybaven 7″ displejem, ale i dvoujádrovým procesorem s frekvencí 1,1 GHz.

Archos Arnova – levný tablet s fullHD přehráváním videí

Stylový tablet vytvořený speciálně pro teenagery, kteří si občas rádi o přestávkách zahrají nějakou střílečku, nebo zhlédnou po večerech zajímavý film. Archos Arnova má displej s úhlopříčkou 10,1 palců, je vybaven procesorem ARM Cortex A8 s frekvencí 1 GHz, a podporuje připojení k Internetu. Podobně jako Kindle Fire, se řadí mezi levnější tablety.

Padl vám do oka některý z tabletů?

ČLÁNKY:,
Leagoo S9 bude mít vyříznutý displej, stejně jako iPhone X

Leagoo S9 bude mít vyříznutý displej, stejně jako iPhone X

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Byla to jen otázka času, kdy přijde některý „ze známějších“ čínských výrobců a okopíruje charakteristický výřez displeje nového iPhonu X. Podobností…

App Store nyní umožňuje předobjednávky aplikací

App Store nyní umožňuje předobjednávky aplikací

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Tvůrci aplikací dostali skvělou možnost, jak zvýšit své šance na úspěch na App Store, kde je samozřejmě obrovská konkurence. Apple oznámil,…

Recenze Xiaomi Redmi Note 5A: králem mezi levnými?

Recenze Xiaomi Redmi Note 5A: králem mezi levnými?

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

O Xiaomi by se dalo říct, že je králem levných smartphonů. Pokud si vybíráte nový telefon, ale nechcete sahat příliš hluboko…

Mobilní zobrazení