Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Tipy na smartphony pro profesionální focení (Vánoce 2015)

  |  10 komentářů  |  autor: redakce

Zatím jsme telefony vybírali víceméně podle výkonu a kvality. Tentokrát se podíváme jaké možnosti přinášejí chytré telefony v oblasti fotografování. Ze kterých smartphonů vybírat, pokud chcete jen to nejlepší na focení?

Všechny díly seriálu:

» 1. Jak vybrat smartphone pod stromeček?
» 2. Tipy na smartphony do 4000 Kč
» 3. Tipy na smartphony do 10 000 Kč
» 4. Tipy na smartphony nad 10 000 Kč
» 5. Tipy na smartphony pro profesionální focení
» 6. Tipy na odolné telefony a smartphony

Sony Xperia Z5

Nejen špičkový fotomobil, ale také výkonný superphone. Xperia Z5 přináší to nejlepší z obou kategorií. Nyní se však zaměříme jen na fotoaparát – jedná se o kvalitní 23 Mpx senzor se superrychlým autofocusem (pro zaostření za pouhých 0,03 sekundy), díky čemuž telefon ani nemusí mít optickou stabilizaci obrazu, aby fotil výborně. A náš reálný fototest to jen dokazuje, společně se Samsungem Galaxy S6 jde výsledkově o jedny z nejlepších fotomobilů na trhu. Navíc s Xperií můžete fotit klidně i pod vodou.

Sony Xperia Z5 ke koupi od 17 489 Kč

Samsung Galaxy S6

A pokračujeme dále. Jak už bylo řečeno, také Galaxy S6 patří na vrchol současných fotomobilů, přináší 16 Mpx snímač s výbornou světelností f/1.9 a optickou stabilizací obrazu. Skvělý je také pokročilý manuální režim, se kterým můžete dosáhnout takových výsledků, o kterých se vám možná ani nezdálo. A také nejvybavenější Samsung, respektive celá rodinka řady S6, patří mezi ty nejlepší smartphone obecně na trhu.

Samsung Galaxy S6 ke koupi od 19 800 Kč

Apple iPhone 6S Plus

Dalším adeptem pro nadšeného fotografa, který chce fotit s mobilem, je nejnovější iPhone 6S Plus. Oproti předchozí generaci přináší vyšší 12 Mpx rozlišení s vylepšeným senzorem, dvoutónovým bleskem a nechybí ani optická stabilizace obrazu nebo natáčení 4K videí a také zpomalených slow-motion záběrů. Jistou nevýhodou je však focení jen při poměru stran 4:3, nikoliv v širokoúhlém režimu 16:9 jako u konkurence.

Apple iPhone 6S Plus ke koupi od 25 200 Kč

LG G4

Ze všech námi vybraných fotomobilů je výrazně cenově nejdostupnějším jihokorejský zástupce LG G4. Disponuje konkurenčním 16 Mpx fotoaparátem s optickou stabilizací obrazu a laserovým ostřením, výborný je také manuální režim pro profesionály nebo pokročilé vícebodové ostření. Pokud chcete kvalitní fotomobil s nejlepším poměrem cena/výkon, už nemusíte hledat dál.

LG G4 ke koupi od 13 990 Kč

Microsoft Lumia 950 XL

A výborně fotí nejen telefony s Androidem a iOS, ale také nejnovější mobilní Windows. Konkrétně Lumia 950 XL nadchne svým 20 Mpx fotoaparátem s věhlasnou optikou Carl Zeiss, dále optickou stabilizací obrazu, světelností f/1.9 a dvojitým přisvětlovacím LED bleskem. Výsledné snímky vypadají zatím více než dobře, jsme zvědavi, jestli se v naší rubrice fotoduelů vyhoupne dokonce do čela všech fotomobilů.

Microsoft Lumia 950 XL ke koupi od 18 999 Kč

V příštím a posledním díle se budeme věnovat další specifické oblasti chytrých telefonů. Půjde o super odolné telefony, které vydrží přejetí bagrem i pády z velké výšky.

Všechny díly seriálu:

» 1. Jak vybrat smartphone pod stromeček?
» 2. Tipy na smartphony do 4000 Kč
» 3. Tipy na smartphony do 10 000 Kč
» 4. Tipy na smartphony nad 10 000 Kč
» 5. Tipy na smartphony pro profesionální focení
» 6. Tipy na odolné telefony a smartphony

ČLÁNKY:, , , ,
Chystané LG G7 možná nabídne skener oční duhovky

Chystané LG G7 možná nabídne skener oční duhovky

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Příští vlajková loď společnosti LG se nezadržitelné blíží. Model G7 by měl především zaujmout svou vnitřní výbavou a designem. Aktuálně se…

Spekulace kolem Surface Phonu od Microsoftu znovu ožívají

Spekulace kolem Surface Phonu od Microsoftu znovu ožívají

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

S trouchou nadsázky lze říct, že bavit se o Suface Phonu je jako bavit se o císařových nových šatech. I když…

Leagoo S9 bude mít vyříznutý displej, stejně jako iPhone X

Leagoo S9 bude mít vyříznutý displej, stejně jako iPhone X

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Byla to jen otázka času, kdy přijde některý „ze známějších“ čínských výrobců a okopíruje charakteristický výřez displeje nového iPhonu X. Podobností…

Mobilní zobrazení