Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Tipy na smartphony do 5000 Kč (Vánoce 2014)

  |  25 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Jaký smartphone v ceně do 5000 korun vybrat na letošní Vánoce? Máme pro vás několik tipů, ze kterých vybírat – ale opravdu jen těch nejlepších. Ti, kdo si z našeho přehledu vyberou, by měli být zcela jistě spokojeni!

Hranice 5000 korun je většinou při výběru nového mobilního telefonu zlomová. A také u Čechů nejčastější. Co tedy koupit takzvaně pod pětku? Na výběr je ze známých výrobců, ale také několika čínských modelů. Z čeho tedy vybírat?

Začínáme od nejlevnějších kousků, za které dáte ani ne 3 tisíce korun, a postupně se dostaneme až k těm těsně pod hranicí 5 tisíc korun. A to logicky znamená, že se výbava bude každým kouskem v seznamu zlepšovat. V potaz bereme telefony, které seženete i z oficiálního dovozu, tedy nepočítáme zde výprodejové starší kousky, které již nemusíte u prodejců sehnat, či kusy ze šedivého dovozu.

Levný Windows Phone: Nokia Lumia 520/530

Aktuální cena: Pod 3 tisíce korun

Asi nejproslulejší zařízení s mobilními Windows, ať už jde o loňský model Lumia 520 či o jeho letošního nástupce Lumia 530 – oba přinášejí v kompaktním těle s 4″ displejem úplný základ, co od smartphonu každý očekává: například 5 Mpx fotoaparát, GPS, aplikace či rychlé připojení k internetu, to vše bez větších kompromisů. Majitelé tohoto modelu si jej většinou nemohou vynachválit, je vhodný pro lidi, kteří nutně nevyžadují konkurenční a nejrozšířenější operační systém Android, ale naopak upřednostňují funkčnost, praktičnost a jednoduchost. Tedy tak, jako vždy uznávala finská Nokia.

To samé, jen s Androidem: Samsung Galaxy Trend Plus

Aktuální cena: Zhruba 3 tisíce korun

Úplný základ seženete v kvalitním podání s Androidem za zhruba stejnou cenu jako nejlevnější Lumii s Windows Phone také u Samsungu, a to konkrétně model Galaxy Trend Plus. Nechybí kompaktní 4″ displej, 5 Mpx fotoaparát, GPS, obchod s aplikacemi či rychlé připojení. Odlišnosti mezi zmíněnými modely hledejte v tom, jak se vám oba líbí (zevnějšek), ale také v systémech. Android je vhodný, pokud hodláte hrát hry a využívat prakticky kterékoliv aplikace od Googlu (Google Mapy, Gmail, atd.). Naopak Windows Phone vyniká svojí odladěností a jednoduchostí.

Letos rovnou 2 bestsellery? To jsou Huawei Ascend Y530 a Y550!

Aktuální cena: 3000-3500 korun

Huawei každoročně boduje se svými levnými smartphony s vynikajícím poměrem cena/výkon. A na letošní Vánoce je jasné, že se hodně budou prodávat modely Ascend Y530 a Y550, obě novinky pro rok 2014. Oba mají stále ještě kompaktní 4,5″ displej, Android a prakticky výbavu bez větších kompromisů! Zatímco model Y530 má rozhodně atraktivnější design, ovšem zároveň méně výkonný procesor (ale v praxi to ani není poznat), novější model Y550 má silnější hardware a to včetně rychlejšího připojení k internetu LTE, ale jeho design je nudnější. Ať už si vyberete jeden nebo druhý, rozhodně špatný krok neuděláte.

Android na další způsob: Asus Zenfone 4

Aktuální cena: Zhruba 3500 korun

Zajímavý kousek můžete sehnat u Asusu. Model Zenfone 4 má kompaktní 4″ displej, 5 Mpx fotoaparát, GPS, operační systém Android a zkrátka veškerou základní výbavu, bez větších kompromisů. Je to zkrátka takový Android na tisíc způsobů – a toto je jeden z těch povedenějších při dobrém poměru cena/výkon.

Nejlevnější smartphone s 8 Mpx: LG L90

Aktuální cena: 4300 korun

LG má ve své nabídce atraktivní smartphone s 8 Mpx fotoaparátem a LED bleskem, který vyjde na zhruba 4300 korun. LG L90 dále disponuje středně velkým 4,7″ displejem, 4-jádrovým procesorem Snapdragon 400, operační pamětí 1 GB RAM, Androidem 4.4.2 KitKat či vlastní nadstavbou obohacující funkce a vlastnosti prostředí. Po všech stránkách jde o velmi dobře vybavený telefon a při pohledu na cenu není větších konkurentů.

Stylová Xperia E3 od japonského Sony

Aktuální cena: 4600 korun

Také v Japonsku umí vyrobit levný smartphone, který má čím zaujmout. U této Xperie E3 je to zejména pohledný design a tenké provedení. Jinak se jedná o prakticky stejné parametry jako v případě konkurence, tedy 4,5″ displej, 4-jádrový procesor Snapdragon 400, 1 GB RAM, Android 4.4 KitKat či 5 Mpx fotoaparát.

A jdeme do finále, je tady čínské Xiaomi Redmi 1S

Aktuální cena: Necelých 5 tisíc korun

O čínských výrobcích je obecně známo, že dokážou nabídnout to samé jako zavedené značky za mnohem nižší cenu. A v případě Xiaomi Redmi 1S to rozhodně platí! Výjimečný je v této ceně zejména displej s HD rozlišením (na 4,7″ úhlopříčce), výborně optimalizovaný systém Android s nadstavbou MIUI od výrobce, kterou navíc neustále Xiaomi aktualizuje a vylepšuje. Nechybí výkonný 4-jádrový procesor, 1 GB RAM či 8 Mpx fotoaparát s bleskem.

Pokud jste počítali, mohli jste se napočítat 9 námi doporučených smartphonů do 5000 korun. Souhlasíte s námi? Nebo jakého máte dalšího kandidáta? Dejte vědět ostatním v diskuzi pod článkem, co byste v ceně do 5000 Kč vybrali vy!

ČLÁNKY:, , ,
Představí Apple nástupce plastového iPhonu 5C?

Představí Apple nástupce plastového iPhonu 5C?

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

V roce 2013 se stalo něco, co osobně považuji z jednu z největších chyb Applu. Nedlouho poté, co přešli na sklo…

Samsung Galaxy A8+ (2018) se nám ukazuje už i na videu

Samsung Galaxy A8+ (2018) se nám ukazuje už i na videu

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

S blížícím se koncem roku se stále více spekuluje o nové řadě Galaxy A (2018). Ta se nám ukáže již v…

iPhone se starší baterií může být o něco pomalejší

iPhone se starší baterií může být o něco pomalejší

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Mnoho uživatelů iPhonů si už delší dobu stěžuje, že po každé aktualizaci se jejich zařízení zpomaluje. Většinou se to hodilo na…

Mobilní zobrazení