Mobilizujeme.cz

Testujeme Sony Xperia Tablet Z: první dojmy a prostor pro vaše otázky

  |  37 komentářů  |  autor:

Již několik dní pro vás intenzivně testujeme horkou novinku Sony Xperia Tablet Z. Sony se pokouší tímto kouskem zaútočit na nejvyšší segment na poli tabletů. Jaké jsou naše první dojmy?

Sony Xperia Tablet Z byl poprvé veřejnosti představen na MWC 2013, odkud jsme vám přinesli živý videopohled. Již v Barceloně na nás zanechal tento tablet pozitivní dojmy, které jsme si ještě více utvrdili při představení v Praze před pár dny, jak jsme vás taktéž informovali. A to nám modelky ve vaně soustředění na samotný tablet moc neulehčovali.

Před pár dny se mi ale tento tablet dostal do ruky s tím, že mám už úspěšně za sebou celou plejádu Xperií, a tak mám napsat recenzi i na něj. A na rovinu musím říct, že pozitivní dojmy mi zůstávají i nadále, byť pár vad na kráse se najde i u tohoto kousku.

Nebudu zde vypisovat podrobné technické specifikace, či oficiální zprávy firmy Sony, toto jsem již jednou psal v již zmiňovaném článku z představení v Praze, spíš bych rád uvedl svých pár dojmů, které jsem prozatím získal.

 

Předně, čím mě tablet velice potěšil, je opravdu jeho hmotnost. Komu jsem jej půjčil do ruky, ten byl nadšen. 495 gramů je na takto veliký tablet prostě opravdu málo a je to velice znát. Například, první tablet od Samsungu, P1000 Galaxy TAB, vážil při své 7” úhlopříčce pouze o 115 gramů méně, byl ale podstatně menší a měl slabší baterii. Hmotnost je prostě u Xperia Tablet Z velice příjemná a pokud jí zkombinujete s tenkostí, která dosahuje 6,9 mm, máme před sebou opravdu střízlíka, a to jak hmotností, tak tloušťkou.

Hardware, na kterém je tablet postaven, jsem již zmiňoval v předchozím článku, z prvních dojmů tedy dodám pouze to, že ani s jednou hrou nebyl žádný problém. Veškeré detaily jak v Real Racing 3, tak třeba v Modern Combat: Zero Hour, jsou přítomné, bez viditelného osekávání či doskakování. Surfování na internetu je taktéž zcela plynulé, jediné, co mě zklamalo, je samotné prostředí tabletu. Pokud mám více widgetů na obrazovkách, po opuštění téměř libovolné aplikace se widgety načítají většinou znovu. Netrvá to dlouho, ale výborný dojem to kazí. Jinak s chováním samotného tabletu nemám sebemenší problém. Naopak, Sony umožňuje do horní lišty vložit libovolné čtyři zástupce, na což jsem si okamžitě zvykl, tak jako na rychlé volby plovoucích aplikací, které jsou schované pro změnu v liště spodní. Ať tím myslím třeba kalkulačku, poznámkový blok, či přímo internetový prohlížeč. Vše jde elegantně posouvat po displeji bez ohledu, co se na něm aktuálně nachází.

 

Na tabletu je taktéž přítomný, jak je nyní opět v módě, infračervený senzor. S tabletem lze tedy ovládat televizi či Blu-Ray přehrávač. Vše opět na jedničku. I když doma nemám jediný velký spotřebič od Sony, ovládání funguje tak jak má a i v tomto směru jsem prozatím s Xperia Tabletem Z spokojený.

S čím ale spokojený moc nejsem, je schopnost tabletu chytat otisky prstů. A to nejenom přední skleněná část, u které se to tak více méně očekává, ale bohužel i zadní matná strana je k otiskům dost náchylná. Pokud ale vynechám schopnost na sebe chytit téměř libovolné otisky, nemám ke konstrukci tabletu jedinou výtku. Tělo je pevné, elegantní a působí adekvátně ke své cenovce.

Výdrž na jedno nabití si ještě zhodnotit netroufám, uvidíme, co v tomto směru přinesou další dny.

Sony Xperia Z lze pořídit v . e-shopech za cenu od .
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Pokud se o tablet zajímáte a ještě jste neviděli, podívejte se na naše komentované první dojmy ve videu z Barcelony..

Celkově na mě tedy prozatím působí Sony Xperia Tablet Z pozitivním dojmem. Dobře ovladatelný, lehký, tenký, s kvalitním Full HD displejem, který má na Sony nadstandardní pozorovací úhly. Škoda toho občasného zaškobrtnutí v menu. Podrobnou recenzi můžete očekávat v nejbližší době. A pokud máte k tabletu před samotnou recenzí jakékoli dotazy, sem s nimi. Velice rád vám je zodpovím.

ČLÁNKY:, , ,
iOS 11 je nyní dostupný ke stažení pro iPhony a další zařízení

iOS 11 je nyní dostupný ke stažení pro iPhony a další zařízení

VČERA  |    |  diskuze (0)

Apple dnes podle plánu vydal dokončený nový systém iOS 11, který přináší spoustu změn a novinek na podporované iPhony, iPady a také…

Připravuje čínské ZTE krále bezrámečkových telefonů?

Připravuje čínské ZTE krále bezrámečkových telefonů?

VČERA  |    |  3 komentáře

Takzvaných bezrámečkových telefonů na trhu najdeme opravdu hodně. Téměř všichni výrobci smartphonů již takový model ve svém portfóliu mají. Takový smartphone nyní…

Skutečné bezdrátové nabíjení? Nové řešení umí nabíjet až do 30 cm

Skutečné bezdrátové nabíjení? Nové řešení umí nabíjet až do 30 cm

VČERA  |    |  diskuze (0)

Možná jste byli po představení novinek z Cupertina trošku zklamáni, že se nevyplnila předpověď některých webů a Apple nepředstavil skutečné bezdrátové nabíjení…

Mobilní zobrazení