Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Testujeme Samsung Galaxy S4: Znovuzrození legendy

  |  30 komentářů  |  autor: David Šantora

Nový Samsung Galaxy S4 má v očích svého výrobce smést konkurenci z povrchu zemského a nastolit novou vládu, kdy bude mít jak žezlo, tak jablko pevně pod kontrolou. Ať ale dopadne prodejně Galaxy S4 jakkoli, nelze mu upřít jedno. S4 je opravdu ostrý a našlapaný telefon. Ať si tu větu přeberete jakkoli.

Nejočekávanější telefon současnosti si nebere menší ambice, než se stát nejlepším. A i když si v Sony před nedávnem postavili pevný štít v podobě Xperie Z a v HTC se stále snaží na trh protlačit svojí ultimátní zbraň představovanou HTC One, veškeré náznaky dopředu dávají tušit jedno jediné. Galaxy S4, i při svých slabinách, které v očích někoho může mít, nedá soupeřům šanci. A kromě špičkových HW parametrů má S4 na vrchol pomoci i spousta SW vylepšení a chytrého příslušenství.

Po hardwarové stránce telefon disponuje absolutní špičkou. Předně S4 obsahuje v evropské verzi procesor Qualcomm Snapdragon S600, což může být pro mnohé zklamáním, očekávaje Octa-Core Exynos 5410, nicméně tento procesor má z dnešního pohledu dostatek síly na cokoli. S600 je doplněný navíc operační pamětí o kapacitě 2 GB a grafickým akcelerátorem Adreno 320. Jedná se tedy o identickou platformu, která je použita i v HTC One.

Displej má rozlišení 1920 x 1080 px a disponuje tedy při své úhlopříčce 5″ jemností 441 PPI. Jemnost je tedy doslova vynikající. Displej je navíc prémiově chráněn sklem Gorilla Glass 3. Až do této části je vše pouze konstatování holých faktů. Nicméně, při krátkodobém použití jsem narazil i na pár maličkostí, které už tak dokonale nezněly.

Předně, nutno si říct, že S4 disponuje jedním z nejlepších displejů na trhu. Super jemné rozlišení je podpořené technologií Super AMOLED, která už dávno neprodukuje přepálené omalovánky, ale naopak, barvy jsou při své sytosti umírněné, přitom z nich ale vyzařuje jásavost a dýchá život. Doma, v kanceláři, ve tmě, v šeru… Všude v takovýchto a podobných podmínkách budete z displeje nadšeni. Pokud se ale slunce rozhodne ukázat svojí sílu a naplno se paprsky opře do všeho, co je nekryté venku, displej Galaxy S4 svojí zářivost a sílu ztratí jak mávnutím kouzelného proutku a špičková čitelnost je pryč. Je to jediná chvíle, kdy nebudete z displeje nadšeni, bohužel tato chvíle kolikrát může být zásadní…

Tělo je vyrobené z plastu, a to i rámeček, který se tváří jako kovový, ale pouze do té doby, než jej podrobně prozkoumáte. Nicméně, díky tomu je mobil při své velikosti stále na velmi přijatelné váze, a to konkrétně 135 gramů. Zadní část je relativně málo kluzká, otisky ale chytá slušně.

Výkonově se mi Galaxy S4 prozatím jeví jako hladová bestie uvězněná v krásné kleci. Telefon, co se týká síly jako takové, je doslova brutální. Z u nás „dostupných“ telefonů mu dokáže konkurovat vlastně pouze HTC One. Pouze je škoda, že prostředí TouchWiz není dokonale vyladěné, a tak pokud jsem chtěl dosáhnout absolutní plynulosti, byl jsem nucen defaultní prostředí vyměnit za Nova Launcher. Rozdíl je bohužel dost znát.

Z hlediska ergonomie nemám Samsungu Galaxy S4 co vytknout, telefon se velmi příjemně drží v ruce a pocitově bych řekl, že i podstatně lépe jak Galaxy S III. Velmi tomu napomáhají zkosené boky mobilu, o které se můžou prsty velmi dobře opřít. Zaoblené rohy pro změnu neřežou do dlaně. Telefon navíc díky své tenkosti, která dosahuje 7,9 mm, nevadí ani v kapse u kalhot, byť plochou je velký již dost. Uspávací klávesa je umístěná z mého pohledu zcela dokonale, prst na ní přistane bez jediného problému při standardním úchopu.

Samsung Galaxy S4 lze pořídit v . e-shopech za cenu od .
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Fotoaparát se prozatím tváří velmi dobře, byť je o mně známo, že jsem k výkonům mobilních telefonů v této oblasti dost kritický. Uvidíme tedy, jak si povede při delším testování. Samozřejmě bude taktéž Samsung Galaxy S4 zařazen do Testu fotoaparátu III. V předchozím díle si Samsung Galaxy S III vedl velmi slušně, uvidíme tedy, jak obstojí jeho nástupce.

  

Celkově na mě působí Samsung Galaxy S4 velmi dobře. Mobil je při běžném používání velmi rychlý, slušně fotí a pokud na jeho displej nedopadají sluneční paprsky, je jeho displej pastva pro oči. Zvukový projev je zatím velmi slušný, hutný a dostatečně silný. Ve výkonnostních testech si vede Galaxy S4 nadmíru dobře, uvidíme, jak si bude stát, až uděláme kompletní sadu testů. Prozatím ale ve Full HD deklasoval vše, co našel. Pokud vás k mobilu cokoli zajímá, otázky pokládejte do diskuze. Do vydání recenze vám budu průběžně odpovídat a nejzajímavější dotazy se pokusím detailněji zpracovat do recenze Galaxy S4 samotné.

ČLÁNKY:, , ,
Také čínský Huawei představí v roce 2018 skládací telefon

Také čínský Huawei představí v roce 2018 skládací telefon

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Čínský Huawei se v posledních několika letech prodral mezi špičku. A to díky kvalitním smarpthonům, které jsou konkurenceschopné i těm nejlepším. Výrobce…

Bixby 2.0 promění asistentku v inteligentní nástroj, říká Samsung

Bixby 2.0 promění asistentku v inteligentní nástroj, říká Samsung

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Jihokorejská společnost představila novou službu Bixby 2.0, která prý promění digitální asistentku doslova v inteligentní nástroj. Tip: Česko se dočkalo asistenta Bixby od…

Nomu S10 Pro: první telefon s vymyšlenou odolností IP69

Nomu S10 Pro: první telefon s vymyšlenou odolností IP69

DNES  |  Martin Skořepa  |  4 komentáře

iPhony nebo nejlepší Samsungy dnes mají zvýšenou odolnost IP67 nebo IP68. Ovšem v Číně se pokusili jít zase o krok dál a…

Mobilní zobrazení