Mobilizujeme.cz

Testujeme nový Nexus 5 s Androidem 4.4 KitKat, co vás u něj zajímá?

  |  47 komentářů  |  autor:

Jen několik hodin po oficiálním představení nového Androidu 4.4 KitKat a smartphonu Nexus 5 už máme v redakci obě tyto žhavé novinky. Ptejte se nás na cokoliv, co vás u nich zajímá!

Nexus 5 se právě dnes začíná překvapivě také v ČR oficiálně prodávat za 11 500 Kč s DPH. České zastoupení LG tak odvedlo vynikající práci, když dokázalo na český trh přivést tento očekávaný telefon s nejnovějším Androidem 4.4 KitKat a záštitou Googlu dříve, než třeba do sousedního Německa, ale i jiných předních trhů světa. Konkrétně je k dispozici 1000 kusů varianty s 16 GB v černé a bílé verzi (v poměru 60:40).

Doplněno: přečtěte si naší podrobnou recenzi na LG Nexus 5.

V balení s Nexusem 5 najdeme jen stručnou příručku, sponku na vyjmutí SIM karty, USB adaptér a USB kabel. Chybí tak sluchátka, která si každý dle vlastních preferencí musí dokoupit.

 

Proč je Nexus 5 tak zajímavý a očekávaný? V první řadě přináší jako první zařízení nový operační systém Android 4.4 KitKat, jehož klíčové funkce jsme si představili již ve včerejším článku. Dnes se budeme věnovat samotnému smartphonu.

 

Nejnovější generace Nexusu 5 má tu nejvyšší top výbavu: čtyřjádrový procesor Snapdragon 800 s taktem 2,26 GHz, dále grafiku Adreno 330 či operační paměť 2 GB RAM. Už podle prvních dojmů je znát, že telefon a jeho prostředí je superrychlé spojení, vše běhá velmi svižně a plynule, s optimalizací čistého Androidu to tak Google tentokrát dotáhl ještě dále a je skutečně příkladným referenčním telefonem.

 

Při prvním uchopení telefonu do ruky překvapí, jak je Nexus 5 lehký. Tabulkových 130 gramů sice není nejnižších, vzhledem k proporcím smartphonu s větším 5″ displejem jde o výrazný posun vpřed. Výtečný je také povrch s příjemným soft-touch povrchem, díky kterému navíc telefon jen tak nevyklouzne z ruky.

 

Je na vás displej s úhlopříčkou 5″ už moc? V případě Nexus 5 tomu tak nemusí být. Obrazovka se totiž rozprostírá téměř po celé přední ploše, po stranách zbývá jen málo místa a nejvíce se v tomto ohledu displej roztáhl do horní části telefonu. Vše je lépe na dosah a pokud by zde výrobce využil i místo v části pod displejem, byl by Nexus 5 stejně veliký jako „malý“ iPhone 5.

 

Co dále říci? Nexus 5 již intenzovně v redakci testujeme, můžete se těšit na další články, které se budou věnovat ať už samotného Nexusu, tak Androidu 4.4 KitKat. Pokud vás cokoliv ohledně těchto témat zajímá, ptejte se nás v diskuzi pod článkem! Na vaše dotazy budeme průběžně odpovídat, než přijdeme s finální recenzí na Nexus 5.

Další fotografie Nexusu 5:

 
             

ČLÁNKY:, , , , ,
Acer Holo 360 je bezkonkurenční telefon. Oslovit chce youtubery

Acer Holo 360 je bezkonkurenční telefon. Oslovit chce youtubery

DNES  |    |  diskuze (0)

Do České republiky míří zbrusu nový koncept telefonu, jaký tady doposud ještě nikdy nebyl, a vlastně ani nikde jinde na světě. Telefon…

Příští rok přijdou telefony se superpřesným GPS čipem

Příští rok přijdou telefony se superpřesným GPS čipem

DNES  |    |  diskuze (0)

Broadcom představil nový, přesnější čip pro mobilní zařízení s GPS. V současné době ho nabízí výrobcům, kteřá by ho měli do svých…

Unikají rendery obalu pro Galaxy A5 (2018). Jak bude vypadat?

Unikají rendery obalu pro Galaxy A5 (2018). Jak bude vypadat?

DNES  |    |  diskuze (0)

Oblíbená řada Galaxy A se na začátku příštího roku vrátí již s verzí 2018. Na podrobné specifikace či rendery smartphonu je ještě…

Mobilní zobrazení