Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Telefony s 5G připojením? Od Sony, LG, Xiaomi a dalších již brzy

  |  2 komentáře  |  autor: Tomáš Richter

Příchod a komerční využití sítí nové generace 5G je na spadnutí. A Qualcomm, jak jsme vás loni informovali, tomu nasadil korunu, protože testy jeho nového 5G LTE modemu X50 5G dopadly nad očekávání dobře. A pak je tu také Intel, který nedávno představil novou řadu 5G LTE modemů XMM 8000. Jak na toto zareagují výrobci telefonů a co z toho plyne pro uživatele?

Tip: První interoperabilní 5G je na světě. Příchází s ním Qualcomm

Pravdou je, že v tento okamžik je Intel jakoby upozaděn, protože největší rozruch kolem sítí 5G i nádále vyvolává Qualcomm. A není se vlastně čemu divit. Společnost jako první na trhu přišla s „end-to-end“ 5G systémem založeným na standardu 3GPP. Šlo o významný krok v rámci očekávaných rozšířených služeb, které má nová generace nabídnout.

Takže Qualcomm pořádně „šlápnul“ na pedál a už se ozývají i výrobci telefonů, kteří tak nepřímo potvrzují, že nasadí nový 5G modem Snapdragon X50 do svých zařízení v příštím roce. Konkrétně jde o výrobce jako Sony, HTC, LG, Xiaomi, Asus, Fujitsu, HMD Global, Oppo, Sharp, Vivo a několik dalších. Apple se ještě nevyjádřil, ale s ohledem na četné soudní spory, které vede s Qualcommem, se očekává, že nasadí modemy od konkurenčního Intelu.

A co Samsung? Ten záměrmě zmiňuji až jako poslední. Qualcomm a Samsung totiž oznámili dlouholeté rozšířené partnerství, které prohlubuje již tak vřelý vztah. Nová rozšířená smlouva se nejedná pouze podpory 5G, ale pokrývá i další technologie, které mají vést k inovacím v mobilním průmyslu.

Na tiskové konferenci konané v San Diegu Qualcomm potvrdil, že operátoři jako AT&T, China Mobile, Orange, SK Telecom, Verizon a Vodafone, začnou již brzy provádět zkoušky standardu 5G NR v rámci optimalizace vlastních sítí. Tento proces by měl probíhat do konce tohoto roku a pokud vše půjde dobře, tak se na ten příští máme začít těšit.

zdroj: GSMArena

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Martin
Martin

Prý G7 by měla mít už 5G.

Janek
Janek

Bohužel asi budu za … když jsem se jako obyčejný spotřebitel dostal na cca 40 Mbit/s za 10 let u wifi a nyní se budu pohybovat cca 1 Gbit/s u českých operátorů? A to vůbec nezmiňuji mobilní síť což je obyčejného člověka sience fiction. Asi jsem …

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Phablet LG V40 v přípravě? Zatím se mu přezdívá Storm

Phablet LG V40 v přípravě? Zatím se mu přezdívá Storm

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Ještě sice nebylo představeno ani LG G7 ThinQ, již teď se ale spekuluje o modelu V40. Díky spolehlivému zdroji se nyní…

Motorola Moto E5 Plus: velký 5,99" displej či 5 000 mAh baterie

Motorola Moto E5 Plus: velký 5,99″ displej či 5 000 mAh baterie

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (1)

Pluskový model Motoroly Moto E5 je o tisícovku dražší, ovšem nabízí o 0,29″ větší displej či o 1000 mAh větší baterii.

Motorola Moto E5: slušný základ za méně než 4 tisícovky

Motorola Moto E5: slušný základ za méně než 4 tisícovky

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Motorola, respektive Lenovo má smartphone i pro ty nejméně náročné uživatele. Vychází na méně než 4 tisícovky. Nové Moto E5 se v…

Mobilní zobrazení