Mobilizujeme.cz

Trendy: zpravodajství z MWC 2018 | jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Telefónica s VMware představují novou službu pro mobilní telefony

  |  komentovat  |  autor: Jindřich Srb

Společnosti Telefónica Digital a VMware, Inc dnes na veletrhu Mobile World Congress společně představily novou službu společnosti Telefónica s názvem Dual Persona. Služba využívá řešení VMware Horizon Mobile™ a umožní IT oddělení bezpečně a na dálku spravovat korporátní pracovní nástroje (e-mail, aplikace, data a další) na zaměstnaneckých mobilních telefonech s platformou Android, a zároveň ponechat zaměstnancům kontrolu nad vlastním soukromím a osobním nastavením telefonu.

Služba Dual Persona od společnosti Telefónica určená pro zařízení s platformou Android bude dostupná ve druhém čtvrtletí tohoto roku. Další informace ohledně ceny a zemí, kde bude služba dostupná, budou zveřejněny během následujících měsíců. Obě společnosti pracují na vývoji řešení i pro další operační systémy a mobilní platformy.

Společnosti zároveň potvrdily, že prvním mobilním telefonem podporujícím službu Dual Persona bude Samsung Galaxy S II. Společnost Samsung by měla během následujících měsíců zajistit kompatibilitu s touto službou na všech svých telefonech.

Chytré telefony: Nový mobilní pracovní prostor

Nové počítačové funkce moderních mobilních zařízení spolu s narůstajícím počtem firemních mobilních aplikací vyústily v potřebu firem spravovat životní cyklus zařízení a poskytovat zaměstnancům potřebné mobilní aplikace. Navíc díky stoupající popularitě chytrých telefonů mezi spotřebiteli narostl jejich počet i v pracovním prostředí.

Podle výzkumné agentury Forrester (Forrsights: Mobility Dominates Enterprise Telecom Trends In 2011, 22. července, 2011) plných 60 % společností povoluje svým zaměstnancům využívat osobní smartphony a tablety k pracovním účelům a tento trend stále stoupá. Vliv osobních přístrojů komplikuje správu mobilních telefonů a aplikací a nutí IT organizace potýkat se s otázkami bezpečnosti a správy. Zaměstnanci se navíc stále více zajímají o ochranu svých osobních dat a mají obavy, že zásahy IT oddělení do osobních chytrých telefonů naruší jejich soukromí.

   

Dual Persona, služba společnosti Telefónica s řešením VMware

Služba Dual Persona s řešením VMware Horizon Mobile bude součástí skupiny služeb Telefónica Cloud Computing. Vedle služby Dual Persona pro zařízení s platformou Android pomohou doplňkové služby Telefónica Cloud Computing společnostem také s efektivnější správou databází, virtuálních desktopů (PC) a aplikací.

Služba Dual Persona umožní IT manažerům spravovat pracovní profil a mobilní aplikace zaměstnanců prostřednictvím cloudového řešení VMware Horizon Mobile. Díky oddělení pracovních a osobních záležitostí mohou zaměstnavatelé v případě odchodu zaměstnance nebo ztráty telefonu bezpečně odebrat firemní informace z mobilního telefonu, aniž by měli přístup k osobním složkám zaměstnance.

Uživatelské ovládání je intuitivní a na obou profilech velmi podobné klasickému chytrému telefonu. Uživatelé mohou přepínat mezi profily pouhým stiskem tlačítka a budou dostávat upozornění z obou profilů.

Podle Moisése Navarra, ředitele pro strategické a cloudové služby ve společnosti Telefónica Digital, „Služba Dual Persona přinese výhody zaměstnancům i společnostem. Zaměstnanci mohou používat pouze jeden přístroj pro osobní i pracovní záležitosti a přitom si zachovají své soukromí. Společnosti získají větší kontrolu a zabezpečení firemních informací, ušetří náklady na mobilní telefony i čas potřebný pro řešení nenadálých událostí a poskytnou svým zaměstnancům spokojenost. Navíc celý systém funguje na cloudovém modelu, kdy se platí až za skutečné využívání služby.“

„Služba Dual Persona provozovaná společností Telefónica a zajišťovaná řešením VMware Horizon Mobile umožní společnostem přizpůsobit a spravovat pracovní prostor v mobilních telefonech zaměstnanců nezávisle na osobních profilech,“ řekl Brian Byun, viceprezident a generální manažer pro mobilní řešení pro práci koncových uživatelů s počítači ve společnosti VMware. „Velmi nás těší, že můžeme tuto technologii uvést na trh ve spolupráci se společnostmi Telefónica a Samsung. Řešení Horizon Mobile zahrnuje osobní svobodu, ale zároveň zvyšuje produktivitu zaměstnance díky možnosti využívat přednastavený pracovní prostor nezávislý na přístroji, který je přizpůsoben odpovědnosti zaměstnance.“

Samsung úzce spolupracuje se společnostmi Telefónica a VMware, aby mohl ještě letos rozšířit počet přístrojů optimalizovaných pro řešení VMware.

„Vzhledem k narůstajícímu trendu využívání osobních zařízení pro pracovní účely bude služba Dual Persona od společnosti Telefónica bezpochyby tím pravým řešením, které tento trend požene kupředu,” řekl Eric Moon, ředitel pro korporátní zákazníky v divizi mobilních komunikací společnosti Samsung Electronics. „Jsme přesvědčeni o tom, že vedoucí pracovníci z řad korporací uvítají mobilní telefony Samsung s řešením Dual Persona díky flexibilitě, kterou nabízí zaměstnancům i IT oddělení. Zaměstnanci získají možnost bezpečně zkombinovat pracovní i soukromé prostředí v rámci jediného telefonu Samsung.“

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Sony Xperia XA1, XA1 Plus i XA1 Ultra dostávají Android 8 Oreo

Sony Xperia XA1, XA1 Plus i XA1 Ultra dostávají Android 8 Oreo

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Japonské Sony je opravdu ukázkovým výrobcem, alespoň co se týče rychlosti aktualizace na aktuální verzi operačního systému. Což dokazuje…

Recenze Mobiola Phantom: exotika, která umí vzbudit zájem

Recenze Mobiola Phantom: exotika, která umí vzbudit zájem

DNES  |  Michal Maňák  |  2 komentáře

Už to jméno zní zvláštně. Jako kdyby se Nokia spustila s Motorolou a neshodli se na společném jménu dítěte. Webové…

Siri bez Jobse postrádá smysl, říká bývalý zaměstanec Applu

Siri bez Jobse postrádá smysl, říká bývalý zaměstanec Applu

DNES  |  Jakub Fišer  |  2 komentáře

Píše se rok 2011 a Apple představuje pátou generaci iPhonu, lehce vylepšený model iPhone 4S. Ten, kromě zlepšení výkonu,…

Mobilní zobrazení