Mobilizujeme.cz

Telefónica s VMware představují novou službu pro mobilní telefony

  |  komentovat  |  autor:

Společnosti Telefónica Digital a VMware, Inc dnes na veletrhu Mobile World Congress společně představily novou službu společnosti Telefónica s názvem Dual Persona. Služba využívá řešení VMware Horizon Mobile™ a umožní IT oddělení bezpečně a na dálku spravovat korporátní pracovní nástroje (e-mail, aplikace, data a další) na zaměstnaneckých mobilních telefonech s platformou Android, a zároveň ponechat zaměstnancům kontrolu nad vlastním soukromím a osobním nastavením telefonu.

Služba Dual Persona od společnosti Telefónica určená pro zařízení s platformou Android bude dostupná ve druhém čtvrtletí tohoto roku. Další informace ohledně ceny a zemí, kde bude služba dostupná, budou zveřejněny během následujících měsíců. Obě společnosti pracují na vývoji řešení i pro další operační systémy a mobilní platformy.

Společnosti zároveň potvrdily, že prvním mobilním telefonem podporujícím službu Dual Persona bude Samsung Galaxy S II. Společnost Samsung by měla během následujících měsíců zajistit kompatibilitu s touto službou na všech svých telefonech.

Chytré telefony: Nový mobilní pracovní prostor

Nové počítačové funkce moderních mobilních zařízení spolu s narůstajícím počtem firemních mobilních aplikací vyústily v potřebu firem spravovat životní cyklus zařízení a poskytovat zaměstnancům potřebné mobilní aplikace. Navíc díky stoupající popularitě chytrých telefonů mezi spotřebiteli narostl jejich počet i v pracovním prostředí.

Podle výzkumné agentury Forrester (Forrsights: Mobility Dominates Enterprise Telecom Trends In 2011, 22. července, 2011) plných 60 % společností povoluje svým zaměstnancům využívat osobní smartphony a tablety k pracovním účelům a tento trend stále stoupá. Vliv osobních přístrojů komplikuje správu mobilních telefonů a aplikací a nutí IT organizace potýkat se s otázkami bezpečnosti a správy. Zaměstnanci se navíc stále více zajímají o ochranu svých osobních dat a mají obavy, že zásahy IT oddělení do osobních chytrých telefonů naruší jejich soukromí.

   

Dual Persona, služba společnosti Telefónica s řešením VMware

Služba Dual Persona s řešením VMware Horizon Mobile bude součástí skupiny služeb Telefónica Cloud Computing. Vedle služby Dual Persona pro zařízení s platformou Android pomohou doplňkové služby Telefónica Cloud Computing společnostem také s efektivnější správou databází, virtuálních desktopů (PC) a aplikací.

Služba Dual Persona umožní IT manažerům spravovat pracovní profil a mobilní aplikace zaměstnanců prostřednictvím cloudového řešení VMware Horizon Mobile. Díky oddělení pracovních a osobních záležitostí mohou zaměstnavatelé v případě odchodu zaměstnance nebo ztráty telefonu bezpečně odebrat firemní informace z mobilního telefonu, aniž by měli přístup k osobním složkám zaměstnance.

Uživatelské ovládání je intuitivní a na obou profilech velmi podobné klasickému chytrému telefonu. Uživatelé mohou přepínat mezi profily pouhým stiskem tlačítka a budou dostávat upozornění z obou profilů.

Podle Moisése Navarra, ředitele pro strategické a cloudové služby ve společnosti Telefónica Digital, „Služba Dual Persona přinese výhody zaměstnancům i společnostem. Zaměstnanci mohou používat pouze jeden přístroj pro osobní i pracovní záležitosti a přitom si zachovají své soukromí. Společnosti získají větší kontrolu a zabezpečení firemních informací, ušetří náklady na mobilní telefony i čas potřebný pro řešení nenadálých událostí a poskytnou svým zaměstnancům spokojenost. Navíc celý systém funguje na cloudovém modelu, kdy se platí až za skutečné využívání služby.“

„Služba Dual Persona provozovaná společností Telefónica a zajišťovaná řešením VMware Horizon Mobile umožní společnostem přizpůsobit a spravovat pracovní prostor v mobilních telefonech zaměstnanců nezávisle na osobních profilech,“ řekl Brian Byun, viceprezident a generální manažer pro mobilní řešení pro práci koncových uživatelů s počítači ve společnosti VMware. „Velmi nás těší, že můžeme tuto technologii uvést na trh ve spolupráci se společnostmi Telefónica a Samsung. Řešení Horizon Mobile zahrnuje osobní svobodu, ale zároveň zvyšuje produktivitu zaměstnance díky možnosti využívat přednastavený pracovní prostor nezávislý na přístroji, který je přizpůsoben odpovědnosti zaměstnance.“

Samsung úzce spolupracuje se společnostmi Telefónica a VMware, aby mohl ještě letos rozšířit počet přístrojů optimalizovaných pro řešení VMware.

„Vzhledem k narůstajícímu trendu využívání osobních zařízení pro pracovní účely bude služba Dual Persona od společnosti Telefónica bezpochyby tím pravým řešením, které tento trend požene kupředu,” řekl Eric Moon, ředitel pro korporátní zákazníky v divizi mobilních komunikací společnosti Samsung Electronics. „Jsme přesvědčeni o tom, že vedoucí pracovníci z řad korporací uvítají mobilní telefony Samsung s řešením Dual Persona díky flexibilitě, kterou nabízí zaměstnancům i IT oddělení. Zaměstnanci získají možnost bezpečně zkombinovat pracovní i soukromé prostředí v rámci jediného telefonu Samsung.“

ČLÁNKY:, ,
Češi přišli s novou aplikací pro předpověď počasí. Je dost dobrá

Češi přišli s novou aplikací pro předpověď počasí. Je dost dobrá

DNES  |    |  25 komentářů

Čeští vývojáři nezaháleli a přišli s velmi zajímavou aplikací, která se zabývá meteorologií. Pokud si myslíte, že se jedná o nějakou jednoduchou aplikaci,…

U O2 si zítra můžete zamluvit iPhone 8, 8 Plus a Apple Watch 3

U O2 si zítra můžete zamluvit iPhone 8, 8 Plus a Apple Watch 3

DNES  |    |  diskuze (0)

Minulý týden představila kalifornská společnost Apple nové produkty. Trojici iPhone 8, 8 Plus, X nebo Apple Watch 3. První dva zmíněné smartphony…

Co se stane, když do vás narazí letící či padající dron? Bolí to

Co se stane, když do vás narazí letící či padající dron? Bolí to

DNES  |    |  diskuze (0)

S tím, jak se drony staly dostupné širokým masám, zároveň stoupá pravděpodobnost, že se budou stávat (a už se stávají) nejrůznější incidenty.…

Mobilní zobrazení