Mobilizujeme.cz

Technologie Floating Touch na Sony Xperia Sola pod drobnohledem (video)

  |  5 komentářů  |  autor:

Společnost Sony tento týden oficiálně světu představila pohledný a relativně kompaktní smartphone Sony Xperia Sola, který zaujal zejména tzv. Floating Touch technologií. Ta přináší zajímavé výhody – ovládání bez dotyku nebo ovládání v rukavicích.

Sony Xperia Sola je model, který jsme dříve znali pod kódovým označením Pepper (MT27i). V úterý jej Sony představilo světu a reakce na něj jsou veskrze pozitivní. Nejvíce ohlasu vzbudila tzv. technologie Floating Touch, díky níž je uživatel schopen ovládat telefon i bez dotyku. Navíc, a to též potěší, lze telefon ovládat i v rukavicích. Jak? Čtěte dále!

TIP: Zajímá vás více? Přečtěte si naše podrobné preview Sony Xperia Sola.

Floating Touch, to bude zřejmě prodejním trhákem Xperie Sola. Jak však tato technologie funguje? To nám vysvětlil Erik Hellman, jeden z vynálezců této technologie: „Technologie Floating Touch je kombinací toho, co dotykové displeje umožňují.“ Existují totiž dvě technologie kapacitních dotykových displejů. První z nich má tak silnou detekci, že dokáže zachytit váš prst (speciální stylus či cokoliv dalšího) až do 20 mm nad displejem, ovšem nepodporuje multi-touch. Druhá potom multi-touch zvládá. Ale proto, aby byla schopná detekovat přesnou polohu všech prstů, už nemá dostatek prostředků pro to, aby zachytila i vznášející se prst.

A přesně zde se v Sony Mobile vyšvihli a dokázali tyto dvě technologie spojit dohromady. „Podařilo se nám redukovat prostředky k detekci multi-touch gest, a ty jsme potom následně přenesli jinam, takže jsme schopni rozlišit mezi dotekem a vznášejícím se prstem,“ dodává Erik Hellman. Zatím je Floating Touch podporován jen na domovské obrazovce a ve webovém prohlížeči. Záleží však jen na vývojářích, k čemu tuto technologii využijí. Potřebné API pro vývojáře Sony uvolní s aktualizací na Android 4.0 ICS.

http://www.youtube.com/watch?v=vESGv2O5mhQ

Druhou pozitivní věcí je to, že díky silnému vyzařování pole pro zachycení dotyků lze telefon ovládat i přes látku. A teď nemyslím speciální dotykové rukavice s tkaninou propletenou tenkými vodivými vlákny, myslím třeba obyčejnou rukavici. Toto je zřejmě vedlejší efekt, ne zamýšlená věc, ale i tak to nemalé procento lidí určitě ocení. Technologie pravděpodobně nezvládne zachytit váš prst přes festovní pletené palčáky, ale následující video ze serveru AndroidNext.de ukazuje, že obyčejnou rukavici by telefon ovládat jít mělo. Ostatně, následující video je také prvním pořádným živým pohledem.

zdroj: AndroidNet, SonyMobile

ČLÁNKY:, ,
Samsung Galaxy Note 8 oficiálně: návrat zašlé slávy?

Samsung Galaxy Note 8 oficiálně: návrat zašlé slávy?

DNES  |    |  diskuze (0)

Samsung si na dnešek připravil dlouho očekávanou konferenci Unpacked 2017, na které světu představil nejnovější model řady Galaxy Note s pořadovým číslem…

Lindsey Vonn někdo ukradl její nahé fotky z telefonu

Lindsey Vonn někdo ukradl její nahé fotky z telefonu

DNES  |    |  2 komentáře

Mnozí z vás jistě mají v paměti kauzu, kdy na internet hackeři vypustili velice intimní fotografie celebrit, ke kterým se dostali kvůli…

Víte, co je to DeX? A čím se asi tak Samsung inspiroval? (video)

Víte, co je to DeX? A čím se asi tak Samsung inspiroval? (video)

DNES  |    |  diskuze (1)

U Samsungu najdeme řadu zajímavých a chytrých vychytávek, jednou z nich je rozhodně i produkt nazvaný DeX. Jedná se o inteligentní dokovací…

Mobilní zobrazení