Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Tactus: Tlačítka se vám sama zvednou přímo z dotykového displeje

  |  2 komentáře  |  autor: Jiří Smutný

Svět mobilů si prošel již dlouhým vývojem. Zpočátku byla v módě tlačítka, která až na výjimky postupně vymizela. Dnes se výrobci specializují především na produkci telefonů s dotykovým displejem. Naopak BlackBerry a pár dalších razí svou cestu fyzických klávesnic dále. Ačkoli se dotykové displeje stále vylepšují a potřeba fyzických klávesnic není taková, není nad fyzický dotyk tlačítek. Zde přichází Tactus Technology a chce nám přinést to nejlepší z obou světů.

Technologie, kterou nám Tactus přinese, se nazývá MTS (morphing tactile surface = morfující hmatový povrch). Tato jedinečná technologie způsobí, že se tlačítka na displeji z čista jasna objeví. To není magie. Jedná se o sofistikovaný systém. MTS Tech využívá vrstvu tekutiny, která reaguje na elektrické signály, vytváří nerovnosti, jež poté slouží jako tlačítka.

Někteří z vás o této technologii již slyšeli, a to v rámci veletrhu CES 2014 s tím rozdílem, že dnes je již potvrzeno, že se tento projekt opravdu uskuteční a nyní vstupuje do produkce. Tactus spolupracuje s Wistron Corporation, která první MTS produkt představí ke konci letošního roku, bude jím pouzdro na iPad mini. Na jeho prototyp se můžete podívat na videu pod odstavcem.

Prvního výrobku s touto technologií se tedy dočkají nejprve uživatelé iPadů mini. Tactus však usiluje, že začátkem roku 2015 vypustí i své vlastní zařízení s technologií MTS. Bude se jednat o tablet, který bude s největší pravděpodobností pohánět systém Android. Největší výhodou MTS bude zjednodušení psaní na vašem přístroji. Není to však jediná možnost využití. Jako alternativy se jeví i nahrazení domovského tlačítka či tlačítka zpět, mimo to ale i hrací tlačítka, která by mohla nahradit přídavný joystick a další.

Jen čas ukáže, jak to s touto unikátní technologií povede dále a zdali ji uživatelé a výrobci přijmou a začnou využívat jejích benefitů. Co si o tomto nápadu myslíte?

Zdroj: Android Authority

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Ip Man
Ip Man

Haptický displej

Ganimoth
Ganimoth

tohle proslo a vysumelo internetem uz tolikrat, ze pochybuju, ze to nekdy doopravdy nasadi.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Příští verze Androidu má přinést tmavý režim

Příští verze Androidu má přinést tmavý režim

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Poslední dobou se na interentu setkáváme čím dál častěji s možností přepnout různé weby do tmavého režimu (YouTube, Twitter). Dokonce i…

Xiaomi Mi Max 3 přinese bezdrátové nabíjení a čtečku duhovky

Xiaomi Mi Max 3 přinese bezdrátové nabíjení a čtečku duhovky

VČERA  |  Tomáš Richter  |  2 komentáře

Nejočekávanějšími smartphony od Xiaomi pro letošní rok jsou jistě vlajkové modely Mi Mix 2S a Mi 7. Ale ne každý chce…

První zařízení s Android Go jsou na spadnutí, přijdou již příští týden

První zařízení s Android Go jsou na spadnutí, přijdou již příští týden

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Jedna z velkých nevýhod Androidu je ta, že starší zařízení se kvůli jeho náročnosti zpomalují a stávají se takřka nepoužitelnými. Minulý…

Mobilní zobrazení