Mobilizujeme.cz

Trendy: zpravodajství z MWC 2018 | jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Tabletům přichází na chuť stále více lidí, jejich prodeje rostou

  |  3 komentáře  |  autor: Jiří Smutný

Tablety jsou přístroje, které dokáží částečně nahradit počítače a notebooky. Jsou zdrojem zábavy a dobře poslouží při cestování. Stávají se stále oblíbenějšími, což přináší výsledky. Tablety se světově více prodávají.

Na základě poslední zprávy tržní podíl tabletů na trhu vzrostl o 11 % se 49,3 miliony prodaných kusů ve druhém kvartálu 2014. Je sice pravda, že mezičtvrtletní podíl sekvenčně klesl o 1,5 %, i přesto jsou čísla výrazná. Analytik Jean Bouchard to vysvětluje tím, že tento trend mírného poklesu způsobuje narůstající velikost displejů smartphonů a také fakt, že si lidé své tablety ponechávají po delší dobu, než si koupí nový přístroj.

Apple si stále drží v prodejích tabletů první pozici, ve druhém čtvrtletí prodal celkem 13,3 milionů iPadů. I toto významné číslo znamenalo oproti prvnímu kvartálu pokles. Snížení prodejů postihlo i Samsung, jehož podíl klesl na 17,2 %. Naopak si polepšilo Lenovo. To předstihlo Asusu držící v současné době podíl 4,6 % a nyní disponuje tržním podílem ve výší 4,9 %. Acer ukousl 2 % trhu s tablety.

Podle IDC výrobci telefonů nebo notebooků, kteří se rozhodli produkovat též tablety, dosáhli určitého úspěchu. Zajímavé informace, jste také vlastníky tabletového zařízení?

Zdroj: GSMArena

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Helium
Helium

Tablet je zařízení pro masy, které ho mají jen na multimediální plýtvání času, sociální sítě a procházení webu. Vysoká prodejní čísla jen ukazují, jak velkému množství lidí stačí takhle omezená zařízení.
Já na notebook nedám dopustit, má klávesnici a jde na něm PRACOVAK a dělat opravdu vše co si člověk umane.
Když už tablet, tak leda nějaký z dospělých s x86 procesorem a plnohodnotmýni Windows (+ samozřejmě s přesným stylusem a klávesnicí) – třeba Surface Pro.

madmaxkimi
madmaxkimi

Vzhledem k tomu že nejsem žádný ajťák a na windows už jsem téměř alergický, tak je pro mě noťas téměř na hovno… Tablet ten si zase přivlastnil malej,,, takže po přechodu na Note 3 mi nechybí ani jeden, je to pro mě přesně typ zařízení které je naprosto ve všem univerzální že už nebudu chtít asi jinak… GO NOTE 3 GO…

tinmarx
tinmarx

Tablet ano, na práci i na zábavu. Používám galaxy 10.1 s penem a neměnil bych. Možnost kreslit a psát poznámky rukou s tužkou jako do papírového notesu je prostě úžasné. Noťas ani náhodou, a windows už vůbec ne.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Samsung Galaxy Note 8 dostává očekávaný Android 8 Oreo

Samsung Galaxy Note 8 dostává očekávaný Android 8 Oreo

16. 3. 2018  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

V portfoliu Samsungu stále nalezneme pouze pár modelů, které se mohou pyšnit tím, že běží na nejnovější Androidu 8…

Známe podobu chystané vlajkové lodě HTC U12 Plus

Známe podobu chystané vlajkové lodě HTC U12 Plus

16. 3. 2018  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Společnost HTC se již nějakou dobu potácí ve finančních problémech. Na telefony však stále nezapomíná, což určitě potěší nejednoho…

Že by chystaný malý iPhone SE 2 poprvé na videu?

Že by chystaný malý iPhone SE 2 poprvé na videu?

16. 3. 2018  |  Jakub Mokříš  |  4 komentáře

Snad největší nejasnosti zatím panují ohledně případného následníka populárního iPhonu SE. Tento telefon s vnitřnostmi „dospělého“ iPhonu, ale sympaticky…

Mobilní zobrazení