Mobilizujeme.cz

Tablet od HTC prochází Wi-Fi certifikací, jedná se o chystaný Nexus?

  |  1 komentář  |  autor:

V certifikačním procesu pro Wi-Fi se v nedávné době objevil i připravovaný tablet od HTC, model Flounder, o kterém jsme leccos slyšeli. Prakticky všechny spekulace kolem tohoto modelu se shodují, že by se právě tento tablet měl stát novým zařízením řady Nexus.

jeden z konceptů Nexusu 8 od Asusu

Tento tablet od HTC, známý jako Flounder nebo Volantis, by se měl stát novým Nexusem 9. Tuto tezi podporuje také přítomnost operačního systému Android L, který prozatím nebyl oficiálně uvolněn. Další zajímavostí, kterou z dokumentu můžeme vyčíst, je zařazení tohoto tabletu do kategorie „Wifi a ostatní,“ což napovídá, že tento tablet přijde jak ve verzi pouze s Wi-Fi, tak i ve verzi s 3G/4G modulem. Poslední údaj v tabulce značí i přítomnost podpory pro 5 GHz pásmo Wi-Fi.

Podle předchozích spekulací by měl nový Nexus 9 disponovat displejem o uhlopříčce 8.9 palce s rozlišením 2048 x 1440 pixelů, což nám dává jemnost něco málo přes 280 ppi. Srdcem tohoto tabletu by se měla stát 64-bitová varianta Tegry K1 s dvěma jádry Denver. Operační paměť by měla nabídnout 2 GB, ačkoliv některé dřívější informace hovořili o kapacitě dvojnásobné. K dispozici by měly být také dvě paměťové varianty nabízející úložiště o kapacitě 16 a 32 GB. Cena by pak měla být 399 dolarů, respektive 499 dolarů za verzi s větší kapacitou.

HTC by mělo tento tablet vybavit i některými funkcemi, které známe z řady One stejného výrobce. Hovoří se o použití celokovové konstrukce za užití technologie ZeroGasp, kterou známe například z původního modelu HTC One. Dále bychom se měli dočkat dvojice předních Stereo reproduktorů s technologií BoomSound.

Je jasné, že do oficiálního představení si nemůžeme být žádnou z uvedených informací stoprocentně jistí, ale stále větší počet úniků hovoří jednoznačně. Představení tohoto tabletu se nezadržitelně blíží.

zdroj: Talk AndroidPhoneArena

ČLÁNKY:, , , , , , , , ,
LG Q6 je bezrámečkový telefon pod 10 tisíc. Známe i dostupnost

LG Q6 je bezrámečkový telefon pod 10 tisíc. Známe i dostupnost

VČERA  |    |  4 komentáře

Na český trh oficiálně míří očekávaný a poměrně dost zajímavý smartphone jihokorejského výrobce. Nové LG Q6 přináší zejména prémiový bezrámečkový design –…

Dočkáme se modulárního smartphonu od Samsungu?

Dočkáme se modulárního smartphonu od Samsungu?

VČERA  |    |  diskuze (0)

Svůj modulární telefon má již několik společností. Patří mezi ně například Motorola nebo LG. Oba výrobci přišli s odlišným řešením modularity. Některé…

Microsoft se opět snaží "modernizovat" Skype pro iPhone

Microsoft se opět snaží „modernizovat“ Skype pro iPhone

VČERA  |    |  diskuze (0)

Nedávno jsem zkritizoval Microsoft za jeho přístup ke Skypu. Jak je pro redmondského giganta typické, dokud se tento jednoduchý a populární komunikační…

Mobilní zobrazení