Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

T-Mobile Televize – operátor rozšiřuje své portfolio o satelitní TV

  |  4 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Společnost T-Mobile se rozhodla rozšířit své pole působnosti. Od 1. listopadu nabídne svým zákazníkům televizní vysílání v digitální kvalitě. Satelitní řešení pochází od společnosti SkyLink.

T-Mobile dnes pořádal tiskovou konferenci, na které představil své satelitní řešení pro sledování digitální televize. Podle různých průzkumů a statistik se stále zvyšuje počet televizí v rodinách, dnes není neobvyklé, když v rodině najdeme i tři a více televizí. Operátor by tak rád získal nové zákazníky (výhledově několik desítek tisíc v příštích několika málo letech), oproti konkurenci totiž nabídku a různé výhody spojuje se svými mobilními službami. Například při minimálním měsíčním plnění si budete moci pořídit místo nového mobilu právě nové satelitní řešení či získat řadu výhod.

Satelitní TV si budou moci pořídit noví i stávající zákazníci T-Mobilu od 1. listopadu 2010 v prodejnách operátora. T-Mobile Televize přináší dvě programové nabídky a diváci si budou moci objednat až tři doplňkové balíčky. Jako jediný na trhu nabídne T-Mobile satelitní anténu a přijímač, včetně podpory HD a nahrávání pořadů na USB disk, za pouhou 1 Kč.

„Velké množství domácností nyní řeší situaci, jak mít i po vypnutí analogového vysílání televizní signál. Proto jsme se rozhodli přijít se satelitní T-Mobile Televizí. Na rozdíl od klasického DVB-T nabídneme řadu kanálů v HD kvalitě,“ říká Petr Dvořák, marketingový ředitel společnosti T-Mobile, a dodává: „Navíc jako jediní na trhu dáme zákazníkům možnost pořídit si satelitní přijímač, který podporuje HD a nahrávání pořadů, jen za 1 Kč.“


T-Mobile Televize umožňuje satelitní příjem českých a zahraničních stanic v digitální kvalitě kdekoliv na území ČR. Kromě programů v HD rozlišení, které ocení zejména majitelé televizorů s velkou obrazovkou, je kvalita obrazu všech kanálů vyšší v porovnání nejen s analogovým, ale často i DVB-T vysíláním.

T-Mobile Start – základní programy bez měsíčního paušálu

Zájemci o T-Mobile Televizi mohou vybírat ze dvou základních programových nabídek. Varianta Start nabízí 16 českých a slovenských programů + ČT a Novu v HD rozlišení. Tato možnost není spojena s žádným pravidelným měsíčním poplatkem, ale zákazník musí uhradit plnou cenu za satelitní přijímač, anténu a TV kartu (celkem 5 999 Kč). Jako jediný na trhu však T-Mobile umožní svým stávajícím mobilním zákazníkům při prodloužení jejich smlouvy k hlasovému tarifu získat tento balíček pro příjem satelitní televize za zvýhodněnou cenu (jako mobilní telefon) a ušetřit tak bezmála šest tisíc korun.

T-Mobile Standard – více než čtyři desítky stanic a přijímač od 1 Kč

Zajímavější, co do množství programů i cenových zvýhodnění, je nabídka Standard se smlouvou na dva roky. S ní divák získá nejen 18 Start kanálů, ale i 25 dalších stanic v českém a slovenském jazyce. Zákazník zároveň dostane satelitní přijímač i anténu za 1 korunu včetně DPH. Za dotovanou cenu 499 korun pořídí uživatel rovněž instalaci služby u sebe doma, přičemž aktivace je zcela zdarma. Měsíčně pak přijde T-Mobile Televize na 449 korun včetně DPH.


Nabídka televizních programů u obou tarifů

Dodávané satelitní přijímače podporují vysílání v HD kvalitě a rovněž funkci PVR (Personal Video Recorder). Každý si tak přes USB může připojit například externí harddisk nebo USB flash-disk a nahrát si své oblíbené pořady.

Navíc, kdo uzavře smlouvu na dva roky a již má vhodný satelitní přijímač, ušetří prvních šest měsíců 50% na pravidelném měsíčním paušálu. Za Standard tak nezaplatí 449, ale jen 224,50 Kč s DPH.

Tarify T-Mobile Televize

Start Standard
Nabídka kanálů16 českých a slovenských programů + ČT HD a Nova HDStart + 25 dalších programů v češtině
SmlouvaNenína 24 měsíců
Aktiovační poplatek1 599 Kč0 Kč
Měsíční poplatek0 Kč449 Kč
Přijímač a anténa4 400 Kč1 Kč
Instalacecca 2 000 Kč*499 Kč

Poznámka: *zákazník platí přímo instalačnímu partnerovi. Ceny s DPH.

Chcete něco navíc? Další programy?

Tím ale možnosti T-Mobile Televize nekončí. K dispozici jsou tři další volitelné balíčky, které si zákazníci mohou objednat: Film, HD a Zábava CS. A to jak uživatelé varianty Standard, tak Start. Navíc, kdo uzavře smlouvu na dva roky k TV Standard do konce letošního roku, získá balíček HD zdarma na šest měsíců.

FilmHDZábava CS
Měsíční poplatek k TV Start299 Kč349 Kč99 Kč
Měsíční poplatek k TV Standard299 Kč
ProgramyHBO, HBO HD, CinemaxEurosport, Nova Sport, Filmbox, History, Discovery, Brava, Travel Channel*Kino CS, Doku CS, Muzika CS

Poznámka: *k dispozici od 15. listopadu 2010

Pro využívání služby je potřeba mít:

  • TV kartu do přijímače pro dekódování programů;
  • Přijímač (set-top-box);
  • Parabolickou anténu a konvertor (LNB);
  • Propojení koaxiálním kabelem mezi anténou a přijímačem.

V případě, že zákazník už část potřebného vybavení má, může si pořídit jen zbývající hardware. Samotná TV karta přijde na 1 599 korun. Přijímač i s TV kartou bude stát 5 499 korun. Celý komplet pak 5 999 korun s DPH.


Se spuštěním satelitní televize T-Mobilu se objeví nová reklamní kampaň v čele s Chuckem Norrisem

Co jsme se dozvěděli zajímavého na tiskové konferenci

Pro poskytování služby je využívána satelitní platforma Skylink na družicích Astra 23,5 a 19,2 (JV), která se nijak neliší od současné platformy nabízené společností Skylink. Změny jsou údajně jen softwarové. Proč by si tedy měli zákazníci pořídit satelitní TV od operátora a ne přímo od společnosti Skylink? T-Mobile nabízí řadu výhod a slev vázaných na mobilní služby, které u konkurence nedostanete.

T-Mobile se zmínili o možnosti budoucího 3D vysílání, které je podle slov zástupců na dobré cestě, a již při spuštění satelitního vysílání bude možné vyzkoušet testovací stanici společnosti Skylink. Další zajímavý dotaz padl na téma DVB-H televize. Tisková mluvčí Martina Kemrová však k tomu řekla: „V tuto chvíli jsme myšlenku DVB-H opustili.“ Mobilní TV na technologii DVB-H tak pravděpodobně končí dříve, než se vůbec stihla dostat do oficiálního spuštění.

ČLÁNKY:

Diskuze

4
Komentujte

avatar
1 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
LukášMartinLukášMartin Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Martin
Martin

Od koho se vyplatí si nechat napojit internet i televizi?

Lukáš
Lukáš

Já jsem si nechal napojit 60 teevizních programů a internet 100 Mbps od jednoho poskytovatele a platím jen 600 za měsíc.

Martin
Martin

A od koho máte toto připojení? a opravdu máte takovou rychlost přípojení, když to změříte?

Lukáš
Lukáš

An opravdu dosahujeme doma takové rychlosti připojení a mám ho od internetového poskytovatele https://www.a1m.cz/internet

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Unikají podrobné rendery údajně chystané Motoroly P30

Unikají podrobné rendery údajně chystané Motoroly P30

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  3 komentáře

Před několika dny jsme se dozvěděli, že Motorola připravuje novou řadu P, do které budou spadat modely P30, P30 Note…

Některé Pixely XL mají po updatu na Android 9 problém s nabíjením

Některé Pixely XL mají po updatu na Android 9 problém s nabíjením

VČERA  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (1)

Některé původní telefony Google Pixel XL zažívají problémy s rychlonabíjením, a to po aktualizaci na Android 9 Pie. Na Google Issue…

První vlna pozvánek do Fortnite míří už i mimo portfolio Samsung

První vlna pozvánek do Fortnite míří už i mimo portfolio Samsung

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Populární onlinovka, která je veleúspěšná na PC platformě, se teď chystá dobýt i smartphony a tablety s operačním systémem Android.…

Mobilní zobrazení