Mobilizujeme.cz

Trendy: zpravodajství z MWC 2018 | jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Symbian Anna je oficiálně dostupný pro telefony Nokia N8, E7, C7 a C6-01

  |  75 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Dlouho očekávaná aktualizace v podobě Symbianu Anna je od dnešního dne oficiálně dostupná. Jako první si ji mohou zdarma do svého telefonu stáhnout majitelé modelů Nokia N8 a E7. Pro další slibované modely by se měla Anna objevit v příštích dnech.

Symbian Anna dorazil po více než 4 měsících k prvním uživatelům. Přináší vylepšené úvodní obrazovky, mezi kterými se dá plynule posouvat tažením prstu, dále nové ikonky v menu, vylepšenou softwarovou klávesnici či lepší internetový prohlížeč. Aktualizace je dostupná pro modely Nokia N8, E7, C7 a C6-01 (v době natáčení našeho videa níže to nebylo ještě potvrzené).

Podívejte se na naše krátké video, jak aktualizace Symbian Anna vypadá na Nokii C7.

Symbian Anna je aktuálně ve verzi 022.014, aktualizační balíček má jen něco málo přes 27 MB a aktualizace zabere jen pár minut. Využít lze FOTA aktualizaci (firmware over the air), kdy není potřeba připojovat telefon k PC, jen si stáhnete update přes Wi-Fi či mobilní připojení.

ČLÁNKY:

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
kasoun1
kasoun1
ano,už jsemnovou aktualizaci nainstaloval.Ale moc nadšenej nejsem kvůli jedné věci.Mám manažerskou E7 a po instalaci mi zmizely dvě aplikace, které byly součástí telefonu od začátku.Jde o aplikace ve složce „kancelář“ a to – Prohlížeč Office dokumentů a Prohlížeč PDF dokumentů.Jen doufám, že je zatím nemohu v menu najít,prosím poradí mi někdo od vás z redakce ?,setkal se někdo se stejným problémem ? Nejdříve jsem aktualizoval přes telefon (velikost aktualizace 23 MB) a po zjištění že zmizely z telefonu Office a PDF jsem přeinstaloval přes Ovi Suite (velikost přes 320 MB).Jak je možný tak velký rozdíl ve velikosti ?Doufal jsem že… Číst vice »
Jirka
Jirka

Provedl jsem aktualizaci u N8 od T-Mobilu přes NOKIA Spftware Updater. Office a Adobe reader tam taky nejsou, navíc po aplikacích od T-Mobilu jsou místo ikon prázdná místa. Tedy nevím, ale tyhle nové nic neříkající ikonky se mi ani trochu nelíbí a černobílé nabídky už vůbec ne. Např. ikona kalkulačky je jakési = . Z toho bych kalkulačku tedy nepoznal. Kdyby to šlo, tak tuhle novou prasárnu vrátím zpátky na předchozí verzi…

Jindřich Srb
Jindřich Srb

Dobrý den, doporučuji si doinstalovat téma s klasickými ikonkami. Rozhodně nejste jediný, komu se nové „omalovánky“ nelíbí =) Koukám, že Nokia pěkně pochybyla, pokud v aktualizaci není zahrnuto vše, co dosud měl uživatel v telefonech k dispozici. To bych viděl na slušný podraz a důvod k odstoupení od kupní smlouvy …

Steve
Steve

Prosím nemystifikujte tady místní obecenstvo těmito nesmysly. Výrazy jako „podraz“ a „důvod k odstoupení“ od kupní smlouvy jsou neadekvátní a přehnaná!

Naopak, ne každý Office v telefonu potřebuje. Pomocí Aktualizace software je možno Quick Office a PDF Reader zas jednoduše zpět doinstalovat a to zadarmo.

Omalovánky jsou pro mne osobně OK, i když chápu, že každý má jiný vkus. Pro ty, kterým se ikony nelíbí, je tu přeci stále možnost si nainstalovat jiné téma.

Jirka
Jirka

Když jsem si ho s Officem koupil, tak ho tam chci mít i nadále. Bylo bylo OK, pokud by to skutečně fungovalo-zatím mi to ani přes OVI, ani podle rad jiných se změnou datumu žádný Office ani Adobe nenabídlo. Ten aktualizační proces je jaksi nějak nedodělanej. Rozhodoval jsem se po Nokii E-52, jestli pokračovat v Symbianu s N-8. Vidím, že jsem si měl koupit něco s Androidem a že ty diskuse nelhaly.

Milan
Milan

Chtěl jsem Tě požádat, kde naleznu ty dva aktualizační balíky pro Symbian Anna nazvané 1/2 a 2/2. Rád bych nazpět doinstaloval Office a PDF. Obě aplikace v mobilu dost používám a teď když je tam nemám, tak jsem dost nahraný.
Díky Milan.

Jirka
Jirka

Taky mne to s tím tématem už napadlo. Nejhorší jsou ale ty naprosto nepřehledné černobílé nabídky – např. u zpráv, kdyby tam nebyly texty, tak vůbec nepoznám, co která ikona znamená. Tuhle grafiku musel udělat snad úplnej blb – na barevném displeji nevyužít barvy! Tomu říká NOKIA svěží vzhled? Podle mne je to strašnej paskvil.

Steve
Steve

To „podle mne“ je v Tvé reakci dost podstatné. Podle mne je to zas OK. Co člověk, to názor a vkus. Když Ti to nevyhovuje, stáhni si jiné téma nebo si poříď vysněný Android. Přeci Ti nikdo nebrání. A doinstalovat znovu office, když je zadara, snad není takový problém, nebo ano?

A Office ani Adobe přímo nenabídne. Jsou tam dva aktualizační balíky pro Symbian Anna nazvané 1/2 a 2/2 a u6 po instalaci prvního se mi Office a PDF opět nabídly. Bez problémů.

Milan
Milan

Černobílá šetří baterii, což je fakt. Jinej důvod nevidím :-/

Bora
Bora

Taky mě zmizeli některé ikony z menu.I když jsem dal jiné téma tak tam nejsou,jsou tam jen popisky.

JohnyAsbest
JohnyAsbest
Zdravím, jen pro pořádek uvádím, že jsem C7 šedivku již vyměnil za českou C7 vodafone . Mám problémek: mám Nokii C7, 059F5P2 – český Vodafone, po dlouhém úsilí se mi nabídla aktualizace, přes FOTA to nejde, neb to hned píše, že k aktualizaci použijte PC. Takže přes PC jsou dvě základní varianty – buď přes Nokia Ovi Suite nebo přes Nokia Software Updater. Obě varianty mi nabízejí velkou aktualizaci čítající cca 350 mega. Jenže – v obou případech – jakmile se vše připraví, zálohuje, stáhne a má se aktualizovat, tak po chvilce se mobil odpojí – což by nebyl problém… Číst vice »
Carlos
Carlos

Dobrý den,

taky mám C7 od Vodafonu a také se mě nechtěla updatovat (stejné problémy). Po updatu Ovi Suite na nejnovější verzi (3.1.1.85) se update „podařil“. Na konci ale Suite zahlásil chybu instalace dalšího software, ale telefon byl funkční a s novým fw. Ale! Po startu se objevovala chyb. hláška. Tak jsem v telefonu spustil „Aktualizace softwaru“ a stáhlo se několik aktualizací (asi 112MB) a zdá se to teď být OK :-)

JohnyAsbest
JohnyAsbest

tak aktualizováno, bez problémů.

kasoun1
kasoun1

Nokia E7 .Vše jsem zaktualizoval,jediný problém mám v tom že nainstalovaná nepoviná aktualizace „ovi obchod“ mi nejde spustit.Po kliknutí se snaží připojit přes vnitřní prohlížeč ,stáhne 38 kb,zčerná display,chvilku se nic neděje a pak se to vrátí zpět na začátek.I po ručním(kliknutí) na „spustit“ se vše opakuje.Takže,co s tím,poradí někdo,setlal se někdo s tímhle problémem ?

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Samsung Galaxy Note 8 dostává očekávaný Android 8 Oreo

Samsung Galaxy Note 8 dostává očekávaný Android 8 Oreo

16. 3. 2018  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

V portfoliu Samsungu stále nalezneme pouze pár modelů, které se mohou pyšnit tím, že běží na nejnovější Androidu 8…

Známe podobu chystané vlajkové lodě HTC U12 Plus

Známe podobu chystané vlajkové lodě HTC U12 Plus

16. 3. 2018  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Společnost HTC se již nějakou dobu potácí ve finančních problémech. Na telefony však stále nezapomíná, což určitě potěší nejednoho…

Že by chystaný malý iPhone SE 2 poprvé na videu?

Že by chystaný malý iPhone SE 2 poprvé na videu?

16. 3. 2018  |  Jakub Mokříš  |  4 komentáře

Snad největší nejasnosti zatím panují ohledně případného následníka populárního iPhonu SE. Tento telefon s vnitřnostmi „dospělého“ iPhonu, ale sympaticky…

Mobilní zobrazení