Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Švédské Doro představuje vánoční kolekci telefonů pro seniory

  |  1 komentář  |  autor: Jindřich Srb

Švédská společnost Doro se v krátké době stala světovým lídrem v segmentu snadno ovladatelných telefonů. V předvánočním čase proto vstupuje také na český trh a představuje svou generaci mobilních telefonů.

Generace mobilních telefonů byla speciálně navržena tak, aby reagovala na potřeby seniorů, zrakově a sluchově postižených, nebo osob s omezenou hybností ruky. Filozofií mobilních telefonů Doro je, aby byly pro každého uživatele jednoduché, snadno ovladatelné a také stylové. Právě to je odlišuje od konkurence. Nejnovější mobilní telefony Doro usnadňují volání, přijímání hovorů, našly si své příznivce zejména u osob se špatným sluchem a omezenou motorikou ruky.

Doro PhoneEasy 332 GSM – první mobilní telefon společnosti, který umožňuje psaní SMS pouze jedním tlačítkem.

Doro PhoneEasy 409 GSM – stylové „véčko“, které je velice oblíbené, zejména kvůli bezproblémovému zamykání kláves. Po zavření mobilního telefonu se automaticky ukončí právě probíhající hovor a bezpečně uzamknou klávesy.

Doro PhoneEasy 341 GSM – umožňuje snadné telefonování a posílání zpráv díky velkým tlačítkům a snadno rozlišitelným znakům s vysokým kontrastem černé a bílé obrazovky.

Společnými znaky všech mobilní telefonů Doro jsou: snadno čitelný displej, velká oddělená tlačítka a hlasitý čistý zvuk. Všechny tři nové modely jsou vybaveny tlačítkem tísňového volání, které umožňuje uživateli stisknutím jednoho tlačítka snadno kontaktovat členy rodiny, přátele nebo, v případě nouze, pohotovost. Po stisknutí tlačítka odešle mobilní telefon textovou zprávu na všechny předdefinované kontakty. Následuje automatické volání systému střídavě na všech pět kontaktů, dokud alespoň jeden volaný neodpoví.

Mobilní telefony pro každého

„Ačkoliv jsou tyto mobilní telefony určeny převážně seniorům, Doro zaznamenalo poptávku po svých výrobcích také u mladších generací. Tím, že je ovládání mobilních telefonů Doro snadné a jednoduché, může telefony používat skutečně každý. Doro tak svými produkty pomáhá při snižování frustrací z používání moderních technologií. Společnost Doro se zavázala investovat do výzkumu, aby průběžně zjišťovala potřeby lidí a zvýšila tak spotřebitelům užitnou hodnotu výrobku a samotnou kvalitu jejich života.“ říká Jérôme Arnaud, prezident a generální ředitel společnosti Doro.

Zjišťujeme také dostupnost modelu Doro PhoneEasy 410 GSM, o kterém jsme vás informovali již v květnu a měl se během léta v Česku objevit (více ve článku Doro Phone Easy 410 GSM – mobil pro seniory brzy v Česku). Telefony budeme v dohledné době v redakci testovat, dočkáte se podrobných recenzí těchto jednoduchých telefonů nejen pro seniory.

ČLÁNKY:

Diskuze

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Stealth Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Stealth
Stealth

Jako seniorovi se mi telefony Doro zamlouvají, především řada 4xx s dobíjecím stojánkem. Zato povinně dodávané (a samozřejmě placené) headsety považuji za nepotřebné pro nadpoloviční většinu potenciálních uživatelů (měly by se dát jen přikoupit). Jak je v CR obvyklé, nikdo nevyvíjí tlak na výrobce, aby nové modely dodal i k nám. Už přes 5 let bych chtěl vyměnit svoji stařičkou Motorolu (nejsem první majitel), avšak velkou naději si nedělám. V článku chybí alespoň odkaz na web výrobce. Předpokládám, že není ve švédštině a anglicky i někteří čeští senioři mohou jednat, číst a samostatně cestovat třeba po Kanadě, jako já loni.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Společnost HMD Global, která má na starosti smartphony značky Nokia, pořádá již za několik dní v Londýně akci, na…

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (1)

FixjeiPhone je nizozemský web zaměřující se na rozebírání telefonů. Tentokrát na YouTube ukázali video vnitřností iPhonu XS a vyšla…

Jak by mohl vypadat Galaxy S10 s přední kamerou v displeji?

Jak by mohl vypadat Galaxy S10 s přední kamerou v displeji?

VČERA  |  Pavel Kreuziger  |  5 komentářů

Známý lovec úniků Ben Geskin (@venyageskin1) zveřejnil svou vizi toho, jak by mohl vypadat smartphone s téměř stoprocentním poměrem displeje…

Mobilní zobrazení