Mobilizujeme.cz

Trendy: Soutěž o telefon Sony | jak vybrat telefon | Huawei Mate 20 Pro | Android 9 Pie aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Studie: Nejvíce kradenými telefony jsou iPhony

  |  8 komentářů  |  autor: Vladimír Chlup

Britská vláda nedávno vydala jeden a půlroční studii zabývající se krádežemi telefonů v Anglii a Walesu. Ačkoliv se nás tato zpráva ze zeměpisného hlediska nikterak netýká, pojďme se na některé výsledky společně podívat. Spousta závěrů je určitě zajímavá.

Ač by se tak z předchozích řádků mohlo zdát, tato studie se nezabývala pouze krádežemi telefonů, ale i prevencí proti nim. O nějakou prevenci se snaží i ty největší firmy, jako je Google či Apple. Ve vodách Androidu pak vlastní řešení nabízí i většina renomovaných výrobců. I přesto je informovanost uživatelů stále nedostatečná, což se snaží vydaná zpráva změnit.

Začněme podíly na trhu s chytrými telefony. Na prvním místě je, jak jsme již zvyklí, Samsung, a to s více jak 20 % trhu. Druhý je Apple s podílem kolem 13 %. Lehce přes 10 % trhu se pak podařilo získat, nebo spíše udržet, Nokii. To nejsou nějak překvapivé výsledky, mnohem zajímavější je pak ale procentuální podíl krádeží telefonů, právě s přihlédnutím k procentuálnímu podílu na trhu.

Zde na plné čáře „vítězí“ Apple, kdy jeho iPhony figurují ve více jak polovině všech krádeží. Druhé místo získává BlackBerry, které je až na šestém místě, co se týče tržního podílu. V těsném závěsu se umístil Samsung.

Dalším grafem, který stojí za shlédnutí, je seznam nejvíce kradených zařízení, respektive zloději nejčastěji vyhledávaných smartphonů. V souvislosti s předchozím grafem asi nikoho nepřekvapí, že první příčky patří opět Applu.

Tento kalifornský výrobce obsadil hned první čtyři příčky, nalezneme zde i 3 roky starý model v podobě iPhonu 4S. Následuje BlackBerry 9790 a Samsungy Galaxy S3 a S4. V tabulce chybí jak japonské Sony, tak finská Nokia (nyní již Microsoft), přičemž tyto značky obsadily čtvrtou, respektive třetí příčku, v případě Nokie, tržního podílu.

Zajímavým jistě shledáte i přehled krádeží rozdělených napříč věkovými kategoriemi. Zde s přehledem „vítězí“ studenti, tedy lidé ve věku mezi 15 a 29 lety.

Čtvrtý a poslední graf hovoří o místech, na kterých se krade nejčastěji. Vzhledem k předchozímu grafu asi nikoho nepřekvapí, že se na prvním místě umístili noční kluby a hospody. Druhé místo pak obsadili veřejné dopravní prostředky, které jen těsně poráží restaurace a kavárny.

Na závěr je nutno připomenout, že se jedná o výzkum prováděný ve Velké Británii. Některé skutečnosti se tak mohou od naší země lišit. Stojí však za zamyšlení, zda-li by se k některým výsledkům nedošlo i u nás.

Co na tuto studii říkáte? Překvapily vás některé výsledky?

zdroj: The RegisterGOV.uk

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

avatar
3 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
RomarAppKamilDrezirHelium Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
mix
mix

Vždycky se kradly hezké a funkční věci. Ani jedno Samsung nesplňuje.

Helium
Helium

Vždycky se kradly DRAHÉ věci, bez ohledu jeslti josu hezké a funkční nebo ne.
Tahle studie jen dokazuje to, co je u nás vidět. Drtivá většina jablíčkářů se se svými hračkami přímo vyzývavě všude chlubí – dobře jim tak. Viz všelijaké pouzdra na iphone, hlavně aby to mělo díru na nakousnuté jablko…

Drezir
Drezir

Další blbá iOvce. iPhony se kradou především proto, že jsou to předražené a ohýbatelné šity, který si iOvce vždy koupí. Takže zloděj nemá problém s prodejem, protože ovcí se najde hodně. iPhone by se právě svou cenou měl jevit jako kvalitní produkt. U ovcí se bude takto jevit vždy, i kdyby byl telefon hodně pod úroveň. My z oboru však víme, že je to jen předražená hračka, kterou nahradí telefon za 5x levnější.

Kamil
Kamil

Drezire ty ses srandista nekde z vychodu Slovenska co :-D

Drezir
Drezir

A v čem nemám pravdu?

Romar
Romar

nazev toho telefonu za 5K ktery dokaze nahradit iPhone? Prosiiiim,hňupe :D kdyz je hold na telefon jen 5K z rozpoctu,chapu,ze ten za 20K je pro vas „spatny“ :D

tomas
tomas

Co z toho vypliva??? Nekupovat iphone lebo vam ho ukradnu :D

App
App

Zlodeji jsou hlupaci,kradou nejvice nejlepe zabezpeceny pristroj :D

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Garmin má nové hodinky stvořené pro ztížené podmínky

Garmin má nové hodinky stvořené pro ztížené podmínky

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Garmin je koncem roku 2018 nebývale aktivní, k čemuž ho nejspíš tlačí i konkurence ze strany ne-tradičních výrobců. Aktuálně na…

Firma Essential propustila 30 % zaměstnanců. Důvod?

Firma Essential propustila 30 % zaměstnanců. Důvod?

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Velké propouštění ve velkých firmách obvykle značí nějaký problém. A typicky je to problém, za který propuštění zaměstnanci nenesou…

Facebook chce vidět k vám domů, pracuje na "televizi" s kamerou

Facebook chce vidět k vám domů, pracuje na „televizi“ s kamerou

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (1)

Není to tak dávno, co Facebook představil jakýsi chytrý komunikátor Portal. To je jednoduché zařízení s displejem a webkamerou,…

Mobilní zobrazení