Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Steve Ballmer by se rád vrátil v čase o 10 let a zaměřil se na mobily

  |  komentovat  |  autor: Lukáš Grygarčík

Steve Ballmer se objevil na veřejnosti poprvé o svém odchodu z Microsoftu a nechal se slyšet, že kdyby mohl vrátit čas zpět, zaměřil by se více na oblast mobilů a mobilních platforem. Bylo by to pro Microsoft určitě přínosné.

Bývalý generální ředitel (CEO) společnosti Microsoft, Steve Ballmer, si přeje vlastnit stroj času. Chtěl by se díky němu vrátit o deset let zpět a zaměřil by se prý v té době více na mobilní platformu Microsoftu. Ballmer říká, že místo toho prý většinu svého času věnoval vývoji desktopového operačního systému Windows Vista. „Měli bychom dnes mnohem silnější pozici v oblasti telefonů a mobilních platforem, kdybych mohl znovu prožít svých posledních 10 let,“ nechal se slyšet Ballmer, který jako 4% akcionář Microsoftu stále těží z úspěchů společnosti.

Windows-Phone-8

Když mluvíme o úspěchu, Ballmer označil akvizici divize Zařízení a služeb od Nokie jako velice důležitou pro budoucnost Microsoftu. Zatímco ale agentura Kantar označila nedávno Windows Phone za nejrychleji rostoucí operační systém na světě, tak tato platforma má stále velice malý procentní podíl a proto ani rostoucí úspěch a prodeje nedokáží výrazně zlepšit procentní podíl platformy ve světě.

Ještě před několika lety si ale byl Ballmer jistý, že dnes už zaniklý operační systém Microsoftu pro mobilní zařízení a kapesní počítače, který měl poměrně úspěšné postavení na trhu, tedy Windows Mobile, bude víc než schopným konkurentem pro stále se rozrůstající platformy iOS a Android na poli smartphonů s dotykovým displejem. To se ale nestalo a za fiskální rok, který končil v červnu 2010, obdržel Ballmer, coby bývalý CEO společnosti, pouze polovinu z jeho maximálního možného bonusového ohodnocení a to právě kvůli přehmatům, kterých se dopustil v oblasti mobilních telefonů.

Windows Mobile 6
Dnes už neexistující operační systém Windows Mobile

Ballmer byl také tázán, jestli si myslí, že bylo správným rozhodnutím Facebooku zaplatit za komunikační aplikaci WhatsApp neuvěřitelných 19 mld dolarů. Odpověděl, že pokud je Mark Zuckerberg přesvědčen, že více než 450 milionů uživatelů WhatsApp bude generovat dostatečné příjmy na to, aby to bylo pro Facebook výhodné, proč by měl o jeho rozhodnutí pochybovat?

Steve Ballmer dal o sobě vědět na nedávné přednášce pro studenty britského Oxfordu a bylo to jeho první veřejné vystoupení po odchodu z Microsoftu.

Zdroj: WSJ via: PhoneArena

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Motorola již brzy představí trojici nových modelů. Konkrétně se můžeme těšit na Moto G6 Plus, Moto G6 a Moto G6 Play.…

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (1)

Vloni Apple zaujal novátorským iPhonem X, který zboural všechny zajeté konvence fanoušků společnosti Apple; například co se týče ceny. Podle posledních…

Superphone OnePlus 6: důležité specifikace odhaleny

Superphone OnePlus 6: důležité specifikace odhaleny

VČERA  |  Tomáš Richter  |  3 komentáře

Odhalení superphonu OnePlus 6 se pomalu blíží, a tak se začínají rojit další a další úniky. Tentokrát se nám do rukou…

Mobilní zobrazení