Mobilizujeme.cz

Trendy: zpravodajství z MWC 2018 | jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Spouštíme mobilní verzi webu Mobilizujeme.cz!

  |  17 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Rádi sledujete nové zprávy o mobilním dění přímo na svém mobilu? Pak nyní můžete mezi své oblíbené záložky přidat stránky Mobilizujeme.cz.

Dnešní trendy jsou jasné, lidé čím dál více navštěvují webové stránky skrze svá mobilní zařízení. Spouštíme tak nový design Mobilizujeme.cz pro zařízení s menšími úhlopříčkami, ať už jde o starší iPhony s 3,5″ displeji, smartphony s Androidem a displeji o úhlopříčkách kolem 4″ či phablety typu Samsung Galaxy Note 3 s obřím 5,7″ displejem, pro všechna tato zařízení je nyní automaticky při vstupu na stránky Mobilizujeme.cz k dispozici nová verze s tzv. responzivním designem, který sedí na každé takové zařízení.

Prozatím berte naše mobilní stránky jako beta verzi, na které stále pracujeme. Pokud narazíte na jakýkoliv problém, dejte nám prosím vědět třeba do diskuze pod článkem.

 
Mobilizujeme.cz na mobilu včera (první screen) a dnes (druhý – iOS, a třetí – Android)

Při navrhování jsme se snažili, aby čtenář nebyl ochuzen o důležité funkce webu, takže v horní části najdete jednoduché menu, které po rozkliknutí nabízí další možnosti, kam se vydat. Hlavní kostrou jsou však články a jejich výpis v přehledném layoutu, prvních několik článků je s náhledovým obrázkem, několik posledních pak bez něj, aby obrázky zbytečně nezvyšovaly množství přenesených dat. A k tomu pak efektivně slouží přímo převod běžných velkých obrázků a náhledů na jejich zmenšené verze, funguje to všude – na úvodní obrazovce, v článkách či na dalších stránkách.

  
Nové mobilní Mobilizujeme.cz na iOS 7

  
A to samé na konkurenčním systému Android 4.3 Jelly Bean

Aby zkušenosti s mobilním webem Mobilizujeme.cz byly co nejlepší, funguje navíc oproti klasické desktopové verzi několik „interaktivních“ prvků. Například při kliknutí na některý článek se ihned daný příspěvek barevně lehce zvýrazní šedou barvou a dá tak najevo, že jste kliknuli správně a již probíhá načítání článku. To samé funguje i v Menu.

  

Na samém konci každé stránky pak nechybí možnost přepnutí webu zpět do plné desktopové verze, kdy si necháte stránky zobrazit klasicky. A samozřejmě pak také opačně, pokud se nacházíte na mobilním zařízení s menší úhlopříčkou, a tedy kdy to dává smysl.

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
mmme
mmme

Paráda!

Jirka
Jirka

No konečně, je to super!

itimix
itimix

Povedena verze, jen tak dal :)

Robin
Robin

Kluci ušatí,je to super,párada,úžasné!!!

Tomáš Kunst
Tomáš Kunst

Bezva, jen by to chtělo nedávát obrázky vedle sebe, ale pod sebe – prohlížeč (používám Operu) upraví stránku tak, aby se vešla celá na šířku, písmo je tak hrozně malý a musí se zoomovat.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Samsung Galaxy Note 8 dostává očekávaný Android 8 Oreo

Samsung Galaxy Note 8 dostává očekávaný Android 8 Oreo

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

V portfoliu Samsungu stále nalezneme pouze pár modelů, které se mohou pyšnit tím, že běží na nejnovější Androidu 8…

Známe podobu chystané vlajkové lodě HTC U12 Plus

Známe podobu chystané vlajkové lodě HTC U12 Plus

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Společnost HTC se již nějakou dobu potácí ve finančních problémech. Na telefony však stále nezapomíná, což určitě potěší nejednoho…

Že by chystaný malý iPhone SE 2 poprvé na videu?

Že by chystaný malý iPhone SE 2 poprvé na videu?

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  4 komentáře

Snad největší nejasnosti zatím panují ohledně případného následníka populárního iPhonu SE. Tento telefon s vnitřnostmi „dospělého“ iPhonu, ale sympaticky…

Mobilní zobrazení