Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Spouštíme mobilní verzi webu Mobilizujeme.cz!

  |  17 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Rádi sledujete nové zprávy o mobilním dění přímo na svém mobilu? Pak nyní můžete mezi své oblíbené záložky přidat stránky Mobilizujeme.cz.

Dnešní trendy jsou jasné, lidé čím dál více navštěvují webové stránky skrze svá mobilní zařízení. Spouštíme tak nový design Mobilizujeme.cz pro zařízení s menšími úhlopříčkami, ať už jde o starší iPhony s 3,5″ displeji, smartphony s Androidem a displeji o úhlopříčkách kolem 4″ či phablety typu Samsung Galaxy Note 3 s obřím 5,7″ displejem, pro všechna tato zařízení je nyní automaticky při vstupu na stránky Mobilizujeme.cz k dispozici nová verze s tzv. responzivním designem, který sedí na každé takové zařízení.

Prozatím berte naše mobilní stránky jako beta verzi, na které stále pracujeme. Pokud narazíte na jakýkoliv problém, dejte nám prosím vědět třeba do diskuze pod článkem.

 
Mobilizujeme.cz na mobilu včera (první screen) a dnes (druhý – iOS, a třetí – Android)

Při navrhování jsme se snažili, aby čtenář nebyl ochuzen o důležité funkce webu, takže v horní části najdete jednoduché menu, které po rozkliknutí nabízí další možnosti, kam se vydat. Hlavní kostrou jsou však články a jejich výpis v přehledném layoutu, prvních několik článků je s náhledovým obrázkem, několik posledních pak bez něj, aby obrázky zbytečně nezvyšovaly množství přenesených dat. A k tomu pak efektivně slouží přímo převod běžných velkých obrázků a náhledů na jejich zmenšené verze, funguje to všude – na úvodní obrazovce, v článkách či na dalších stránkách.

  
Nové mobilní Mobilizujeme.cz na iOS 7

  
A to samé na konkurenčním systému Android 4.3 Jelly Bean

Aby zkušenosti s mobilním webem Mobilizujeme.cz byly co nejlepší, funguje navíc oproti klasické desktopové verzi několik „interaktivních“ prvků. Například při kliknutí na některý článek se ihned daný příspěvek barevně lehce zvýrazní šedou barvou a dá tak najevo, že jste kliknuli správně a již probíhá načítání článku. To samé funguje i v Menu.

  

Na samém konci každé stránky pak nechybí možnost přepnutí webu zpět do plné desktopové verze, kdy si necháte stránky zobrazit klasicky. A samozřejmě pak také opačně, pokud se nacházíte na mobilním zařízení s menší úhlopříčkou, a tedy kdy to dává smysl.

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
mmme
mmme

Paráda!

Jirka
Jirka

No konečně, je to super!

itimix
itimix

Povedena verze, jen tak dal :)

Robin
Robin

Kluci ušatí,je to super,párada,úžasné!!!

Tomáš Kunst
Tomáš Kunst

Bezva, jen by to chtělo nedávát obrázky vedle sebe, ale pod sebe – prohlížeč (používám Operu) upraví stránku tak, aby se vešla celá na šířku, písmo je tak hrozně malý a musí se zoomovat.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Co všechno Apple představí na blížícím se WWDC 2018?

Co všechno Apple představí na blížícím se WWDC 2018?

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Na začátku příštího měsíce se bude jako každý rok konat vývojářská Apple konference WWDC. Letos zde má být představena…

Samsung začal prodávat Galaxy A6 a A6+. Brzy dorazí i Galaxy J6

Samsung začal prodávat Galaxy A6 a A6+. Brzy dorazí i Galaxy J6

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Jihokorejský Samsung oživuje v současnosti velmi populární střední třídu novinkami, které mají navázat na poměrně povedené předchozí generace. Na…

Apple Pay se dostane do ČR nejdříve koncem letošního roku

Apple Pay se dostane do ČR nejdříve koncem letošního roku

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Dvě tuzemské banky, Air Bank a Česká spořitelna, dnes pořádaly tiskové konference pro novináře. A při této příležitosti nám…

Mobilní zobrazení