Mobilizujeme.cz

Spouštíme mobilní verzi webu Mobilizujeme.cz!

  |  17 komentářů  |  autor:

Rádi sledujete nové zprávy o mobilním dění přímo na svém mobilu? Pak nyní můžete mezi své oblíbené záložky přidat stránky Mobilizujeme.cz.

Dnešní trendy jsou jasné, lidé čím dál více navštěvují webové stránky skrze svá mobilní zařízení. Spouštíme tak nový design Mobilizujeme.cz pro zařízení s menšími úhlopříčkami, ať už jde o starší iPhony s 3,5″ displeji, smartphony s Androidem a displeji o úhlopříčkách kolem 4″ či phablety typu Samsung Galaxy Note 3 s obřím 5,7″ displejem, pro všechna tato zařízení je nyní automaticky při vstupu na stránky Mobilizujeme.cz k dispozici nová verze s tzv. responzivním designem, který sedí na každé takové zařízení.

Prozatím berte naše mobilní stránky jako beta verzi, na které stále pracujeme. Pokud narazíte na jakýkoliv problém, dejte nám prosím vědět třeba do diskuze pod článkem.

 
Mobilizujeme.cz na mobilu včera (první screen) a dnes (druhý – iOS, a třetí – Android)

Při navrhování jsme se snažili, aby čtenář nebyl ochuzen o důležité funkce webu, takže v horní části najdete jednoduché menu, které po rozkliknutí nabízí další možnosti, kam se vydat. Hlavní kostrou jsou však články a jejich výpis v přehledném layoutu, prvních několik článků je s náhledovým obrázkem, několik posledních pak bez něj, aby obrázky zbytečně nezvyšovaly množství přenesených dat. A k tomu pak efektivně slouží přímo převod běžných velkých obrázků a náhledů na jejich zmenšené verze, funguje to všude – na úvodní obrazovce, v článkách či na dalších stránkách.

  
Nové mobilní Mobilizujeme.cz na iOS 7

  
A to samé na konkurenčním systému Android 4.3 Jelly Bean

Aby zkušenosti s mobilním webem Mobilizujeme.cz byly co nejlepší, funguje navíc oproti klasické desktopové verzi několik „interaktivních“ prvků. Například při kliknutí na některý článek se ihned daný příspěvek barevně lehce zvýrazní šedou barvou a dá tak najevo, že jste kliknuli správně a již probíhá načítání článku. To samé funguje i v Menu.

  

Na samém konci každé stránky pak nechybí možnost přepnutí webu zpět do plné desktopové verze, kdy si necháte stránky zobrazit klasicky. A samozřejmě pak také opačně, pokud se nacházíte na mobilním zařízení s menší úhlopříčkou, a tedy kdy to dává smysl.

ČLÁNKY:, ,
Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

DNES  |    |  diskuze (0)

Špičkové parametry zabalené do levné škatulky – kdo by odolal? Že ani čínský původ už není na závadu? Elephone P8 vypadá tak zázračně,…

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

VČERA  |    |  2 komentáře

Dávat telefon už malému dítěti odborníci nedoporučují. Co je ovšem jednoznačně vhodné, jsou různé hračky. A pokud nechcete zůstat jen u těch…

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

VČERA  |    |  7 komentářů

Při pohledu na zadní kryt nového iPhonu 8 a 8 Plus musí každého bezpodmínečně zaujmout jeho lesk. Už jen při pomyšlení, že…

Mobilní zobrazení