Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Sportovní program ČT4 živě a zdarma v mobilních zařízeních iPhone a iPad

  |  1 komentář  |  autor: Luboš Srb

Česká televize představila mobilní aplikaci pro živé sledování sportovního programu ČT4. Prozatím mohou kanál ČT4 živě a zdarma sledovat majitelé mobilních zařízení iPhone a iPad. Brzy bychom se však měli dočkat i verze pro operační systémy Android a Symbian 3.

Od pátku 17. března 2011 mohou diváci České televize sledovat v mobilu iPhone či tabletu iPad vedle dosavadní zpravodajské ČT24 nově také sportovní program ČT4 živě. Mobilní aplikace nabízí přehled textových zpráv, fotografií k aktuálním výsledkům a událostem a především pak živé vysílání. Aplikace je k dispozici zcela zdarma a stáhnout si ji můžete na stránkách obchodu App Store. V případě používání mobilních dat je zákazníkovi účtován pouze poplatek za přenesená data dle tarifu jeho operátora. Pokud využijete připojení na internet přes Wi-Fi, tak vás sledování nic nestojí.

Doporučujeme: Televizní program ČT24 živě a zdarma na mobilu Apple iPhone

„ČT4 na chytrých mobilech si určitě najde rychle fanoušky. Čtyřka nabízí český sport a špičkové sportovní zážitky z velkých událostí i domácí ligy basketbalu nebo florbalu. Nyní nemusí být sportovní fanoušek ani doma, aby živě viděl zápas nebo závod, který jej zajímá,“ říká výkonný ředitel nových médií České televize Milan Fridrich.

„Začínáme s platformou operačních systému iOS na iPhonech a iPadech, ale pracujeme i na živém vysílání čtyřky v Androidu a Symbianu 3. ČT4 stejně jako ČT24 bude postupně na všech hlavních operačních systémech chytrých telefonů,“ dodává Fridrich.

Mobilní aplikace ČT4 nabídne většinu přímých přenosů v živém vysílání také na displeji mobilního zařízení. Některé sportovní přenosy však zatím diváci naživo neuvidí. Je to dáno rozsahem práv, které k jednotlivý akcím Česká televize vlastní. Takže například fotbalová liga mistrů na kompatibilních zařízeních půjde, ale letošní mistrovství světa v hokeji ne, příští rok už ano.

Dřívější mobilní aplikace se zpravodajskou stanicí ČT24 zaznamenala po půl roce od svého uvolnění velký úspěch. Do svého iPhonu, iPadu a zařízení s operačním systémem Android si ji stáhlo již přes 50 000 uživatelů a další tisíce lidí mají aplikaci staženou ve svých Nokiích se Symbianem 3. U Androidu a Symbianu 3 je však aplikace dostupná pouhých 14 dnů, takže se dá čekat další nárůst. Nová média České televize dále plánují obě mobilní aplikace ČT4 a ČT24 uvést také pro telefony s Windows Phone 7 a popřípadě podle popularity i pro platformy Blackberry a Bada.

ČLÁNKY:,
Smartphone od Xiaomi s minimálními rámečky uniká na fotce

Smartphone od Xiaomi s minimálními rámečky uniká na fotce

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Xiaomi je se svou řadou Note mimořádně úspěšné. Vždy smartphone boduje v poměru cena výkon. V modelu Note 5 Plus navíc…

Samsung na svých stránkách vystavil tajemný model Galaxy X

Samsung na svých stránkách vystavil tajemný model Galaxy X

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Samsung něco chystá. To se ví už pár měsíců. Poté, co si Samsung certifikoval název SM-G888NO, se objevily i snímky, které…

Přední Apple analytik: v roce 2018 dorazí první dual SIM iPhone

Přední Apple analytik: v roce 2018 dorazí první dual SIM iPhone

DNES  |  Tomáš Richter  |  2 komentáře

Známý analytik společnosti KGI Securities, Ming-Chi Kuo, nám přináší další teorii ohledně příští generace iPhonů. Nedávno jsme vás informovali o tom,…

Mobilní zobrazení