Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Spekulativní recenze: Apple iPhone 7 Plus a 7 Pro

  |  komentovat  |  autor: Pavel Kreuziger

Milovníci phabletů si u Applu přijdou na své již od roku 2014, kdy na trh přišel první Apple iPhone Plus. Jak iPhone 6 Plus, tak 6S Plus prokázaly svou konkurenceschopnost, a tak je asi jasné, že si americký gigant nenechá ujít příležitost ani napotřetí.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, design a konstrukce
» 2. Hardware, úložiště, baterie, displej
» 3. Fotoaparát, datum vydání a cena

iphone7pro

A mohl by vydat rovnou dvě různá zařízení – „standardní“ iPhone 7 Plus a iPhone 7 Plus Pro, který by mohl být určen především pro fotografické nadšence, ale taky třeba v byznysu. Podívejme se společně na všechny informace, které jsme se o obou phabletech dosud dozvěděli – většina z nich je samozřejmě zatím z říše spekulací, nicméně čas do oficiálního uvedení se krátí a tak se již poměrně brzy dozvíme, nakolik jsme se trefili. I když mezitím nás ještě čekají letní prázdniny.

Souhrn

Design: V současné době předpokládáme, že se dočkáme dvou verzí 5,5palcového iPhonu 7 – iPhonu 7 Plus a iPhonu 7 Pro, který má být vybaven duálním fotoaparátem. Jinak má design zůstat z velké části nezměněn a na exteriéru se inovace příliš neprojeví.

Hardware: Oba modely má pohánět 16nm čipset Apple A10; Plus by měl mít paměť 2 GB, Pro pak 3 GB RAM. Co se týče úložiště, očekáváme verze s 32, 128 a 256 GB.

Displej: Velikost a rozlišení displeje by měly zůstat stejné jako doposud, podporu multidotykovému ovládání má dělat 3D Touch.

Fotoaparát: U modelu Plus nemá dojít k žádné změně, model Pro má mít, jak jsme si již řekli, duální fotoaparát.

Datum vydání a cena: Očekáváme, že phablety vyjdou jako obvykle společně s iPhonem 7 mezi začátkem a polovinou září, na trh by se pak měly dostat brzy poté.

Design

Nejprve je třeba říct, že v této oblasti se dvě různé spekulace liší. V poslední době jsme často slyšeli, že phablet bude k dispozici ve dvou různých verzích – jako běžný iPhone 7 Plus a iPhone 7 Pro s duálním fotoaparátem. To však ještě není tesáno do kamene. Mohli bychom se dočkat i pouze jednoho zařízení a mnohé spekulace mohou být jen… spekulace. Tohle je však spekulativní recenze, takže si můžeme dovolit zmínit i je.

 CAD-image-of-the-Apple-iPhone-7

Apple doposud prováděl větší změnu designu iPhonu každé dva roky. Nyní se očekává, že by se tento cyklus mohl prodloužit na léta tři. Že bychom se tedy letos namísto iPhonu 7 dočkali iPhonu 6x (kde x je proměnnou s doposud neznámou hodnotou)?

Jedním z mála zlepšení by se tak mohla stát změna anténního proužku na zádech telefonu, který pravděpodobně začne více ladit se zbytkem těla. Úplně se jich Apple nezbaví – způsobilo by mu to problémy s příjmem signálu – ale i menší úprava současného stavu bude vítaná.

Pokud jde o tělo, to bude s největší pravděpodobností vyrobeno z hliníkové slitiny série 7000, což je jedna z nejsilnějších slitin svého druhu na světě. Tělo tedy nejspíše dále posílí a bude minimalizována šance na další aféru „bendgate“. 3D grafik Martin Hajek si představil, jak by mohl vypadat Apple iPhone 7 Pro.

Apple-iPhone-7-Pro-renders-by-Martin-Hajek (1) Apple-iPhone-7-Pro-renders-by-Martin-Hajek

Smart Connector

Minulý rok Apple uvedl větší iPad Pro, který je vybaven chytrým konektorem (Smart Connector), který umožňuje připojení klávesnice Smart Keyboard. Hodně se hovoří o tom, že by takový konektor mohl být integrován i v těle iPhonu 7 Plus/Pro. O dostupném příslušenství však můžeme pouze spekulovat. Obal nebo něco úplně jiného? Jiné zprávy však tvrdí, že na novém iPhonu žádný takový konektor nebude.

 údajný smart connector

Voděodolné tělo

Některé zdroje dále uvádějí, že by Apple mohl konečně nastoupit cestu voděodolnosti. Tomu by napovídala zesílená silikonová izolace u iPhonu 6S, který však v tomto ohledu žádnou certifikací nedisponuje. Navíc je k dispozici i patent, který údajnou voděodolnost zařízení od Applu napovídá.

iPhone 6s izolace

Chybějící 3,5mm zdířka na sluchátka

Apple chce iPhone 7 údajně ještě dále ztenčit (a možná i přidat výše zmíněnou odolnost vůči vodě), a tak ten tradiční ani jeho phabletové varianty nemají být vybaveny klasickou 3,5mm zdířkou na sluchátka alias slavným jackem. A nahradit ji vlastním řešením Applu, Lightning portem. Což bude pro mnoho uživatelů nepraktické, jiní se spokojí s údajně chystanými sluchátky určenými výhradně pro iPhone. A ti ostatní jistě brzy seženou redukci, minimálně od nějakého externího výrobce.

Alleged-iPhone-7-chassis-1

Barevné varianty

Dost se mluví o tom, že gigant z Cupertina letos vynechá barvu Space Gray a nahradí ji modrou Deep Blue, jiné zdroje však modrou popírají a hlásí návrat k tmavší šedé. Jiné barevné varianty – zlatá, růžově zlatá a stříbrná – by však měly zůstat beze změn.

iphone7-darkblue

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, design a konstrukce
» 2. Hardware, úložiště, baterie, displej
» 3. Fotoaparát, datum vydání a cena

ČLÁNKY:, , , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
wpDiscuz
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Galaxy S8 a S8+ dostanou Android Oreo koncem ledna

Galaxy S8 a S8+ dostanou Android Oreo koncem ledna

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  10 komentářů

Vlajkové lodě se výrobce snaží na novou verzi Androidu aktualizovat vždy co nejrychleji. A Samsung není samozřejmě výjimkou, jeho top modely…

Honor 9 Lite bude oficiálně představen 21. prosince

Honor 9 Lite bude oficiálně představen 21. prosince

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Honor dnes potvrdil, že 21. prosince v Shenzhenu představí nový smartphone. Podle nejnovějších informací by mělo jít o Honor 9 Lite, levnější…

Zákazníci chtějí raději aktualizace, než kupovat nový telefon

Zákazníci chtějí raději aktualizace, než kupovat nový telefon

VČERA  |  Petr Louda  |  6 komentářů

Pamatujete si ještě doby, kdy telefony byly prodávané ve výrazné slevě za podmínky, že se u mobilního operátora uvážete na dva…

Mobilní zobrazení