Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Nokia chystá další dva modely s Androidem včetně high-endu

  |  5 komentářů  |  autor: Lukáš Grygarčík

Nejenže Nokia s největší pravděpodobností představí v pondělí svůj první telefon s Androidem, Nokii X. Údajně se chystají také další dva modely, včetně high-endu. To vše prý již v květnu.

Už nějaký ten pátek nám uniká jedna informace za druhou o historicky první Nokii s Androidem, která by se měla dočkat odhalení na MWC 2014 již v pondělí. Již dlouho známe také vzhled telefonu a víme, že o high-end model se rozhodně jednat nebude.

Nokia Android

Spekulace říkají, že specifikace telefonu budou zahrnovat 4″ displej s rozlišením 800 x 480 px, 2-jádrový procesor s taktem 1 GHz, 512 MB RAM či 4 GB vnitřní paměti. Pro ty, kteří by chtěli Nokii s Androidem, ale tyto low-endové parametry jim nestačí, je pravděpodobně dobrou zprávou ta, která byla zveřejněná v pátek a která uvádí, že Nokia pracuje na dvojici nových smartphonů s Androidem.

Nokia XX by posunula parametry chystané Nokie X o úroveň výš. Třetí model, který ještě nemá jméno, by měl disponovat high-end specifikacemi. Rozhodně se ale těchto nových Androidích modelů z Finska nedočkáme již na blížícím se MWC, tam by se měla představit pouze zmiňovaná první finská vlaštovka s Androidem, tedy Nokia X.


Chystaná Nokia X s velice upraveným Androidem, které bychom se měli dočkat již v pondělí

Podle zprávy bude ale trvat poze několik měsíců, než se údajných modelů dočkáme. Nokia XX by se totiž měla představit v květnu spolu se zmiňovaným high-end modelem (předešlé názvy nám evokují, že by telefon mohl nést název Nokia XXX, tak se prý ale zcela určitě jmenovat nebude).

Za povšimnutí stojí, že pokud je tato zpráva pravdivá, tak finský výrobce nečeká na prodejní úspěchy svého prvního modelu s Androidem, ale další zástupce chystá již nyní. Jsme opravdu zvědaví, jestli jsou informace opravdu pravdivé a jaká překvapení pro nás ještě Nokia přichystá. Nejedná se navíc o první spekulace, už před deseti dny jsme se dočkali podobných zpráv o dvou nových modelech s Androidem z odlišných zdrojů.

Tip: Všechny informace o zmiňované první Nokii s Androidem najdete pod štítkem Nokia Normandy.

A co vy? Těšíte se na novou Nokii X s Androidem? Koupili byste si ji a uvítali byste, kdyby Nokia představila další modely včetně zmiňovaného high-endu? Myslíte, že má Nokia šanci uspět na zahlceném trhu Androidích zařízení? Nebo si myslíte, že je vše jen skvěle provedená „kachna“ od finského výrobce? Dejte nám vědět v komentářích pod článkem.

Zdroj: Techqq.com via: PhoneArena

ČLÁNKY:, , ,
Facebook Messenger zavádí jednoduché platby přes PayPal

Facebook Messenger zavádí jednoduché platby přes PayPal

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Facebook Messenger se zlepšuje každým dnem. Poslední velký update přinesl panel s různými rozšířeními, jako například GIFy nebo možnost poslat oblíbenou skladbu…

Recenze Xiaomi Mi Mix 2: méně výjimečný, zato více praktický

Recenze Xiaomi Mi Mix 2: méně výjimečný, zato více praktický

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Před rokem odstartovalo čínské Xiaomi největší trend roku 2017, tzv. bezrámečkový design. Nicméně první model Mi Mix nelze označit jinak, než jako…

Apple míří k soudu. Jeho "převratné" Animoji jsou prý kradené

Apple míří k soudu. Jeho „převratné“ Animoji jsou prý kradené

VČERA  |  Lucie Poláčková  |  3 komentáře

Zdá se, že Apple se potýká s další nemilou situací. Tentokrát jde o o animované emotikony s názvem Animoji, které se také…

Mobilní zobrazení