Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Nokia chystá další dva modely s Androidem včetně high-endu

  |  5 komentářů  |  autor: Lukáš Grygarčík

Nejenže Nokia s největší pravděpodobností představí v pondělí svůj první telefon s Androidem, Nokii X. Údajně se chystají také další dva modely, včetně high-endu. To vše prý již v květnu.

Už nějaký ten pátek nám uniká jedna informace za druhou o historicky první Nokii s Androidem, která by se měla dočkat odhalení na MWC 2014 již v pondělí. Již dlouho známe také vzhled telefonu a víme, že o high-end model se rozhodně jednat nebude.

Nokia Android

Spekulace říkají, že specifikace telefonu budou zahrnovat 4″ displej s rozlišením 800 x 480 px, 2-jádrový procesor s taktem 1 GHz, 512 MB RAM či 4 GB vnitřní paměti. Pro ty, kteří by chtěli Nokii s Androidem, ale tyto low-endové parametry jim nestačí, je pravděpodobně dobrou zprávou ta, která byla zveřejněná v pátek a která uvádí, že Nokia pracuje na dvojici nových smartphonů s Androidem.

Nokia XX by posunula parametry chystané Nokie X o úroveň výš. Třetí model, který ještě nemá jméno, by měl disponovat high-end specifikacemi. Rozhodně se ale těchto nových Androidích modelů z Finska nedočkáme již na blížícím se MWC, tam by se měla představit pouze zmiňovaná první finská vlaštovka s Androidem, tedy Nokia X.


Chystaná Nokia X s velice upraveným Androidem, které bychom se měli dočkat již v pondělí

Podle zprávy bude ale trvat poze několik měsíců, než se údajných modelů dočkáme. Nokia XX by se totiž měla představit v květnu spolu se zmiňovaným high-end modelem (předešlé názvy nám evokují, že by telefon mohl nést název Nokia XXX, tak se prý ale zcela určitě jmenovat nebude).

Za povšimnutí stojí, že pokud je tato zpráva pravdivá, tak finský výrobce nečeká na prodejní úspěchy svého prvního modelu s Androidem, ale další zástupce chystá již nyní. Jsme opravdu zvědaví, jestli jsou informace opravdu pravdivé a jaká překvapení pro nás ještě Nokia přichystá. Nejedná se navíc o první spekulace, už před deseti dny jsme se dočkali podobných zpráv o dvou nových modelech s Androidem z odlišných zdrojů.

Tip: Všechny informace o zmiňované první Nokii s Androidem najdete pod štítkem Nokia Normandy.

A co vy? Těšíte se na novou Nokii X s Androidem? Koupili byste si ji a uvítali byste, kdyby Nokia představila další modely včetně zmiňovaného high-endu? Myslíte, že má Nokia šanci uspět na zahlceném trhu Androidích zařízení? Nebo si myslíte, že je vše jen skvěle provedená „kachna“ od finského výrobce? Dejte nám vědět v komentářích pod článkem.

Zdroj: Techqq.com via: PhoneArena

ČLÁNKY:, , ,
Maraton soutěží – Vyhrajte nový smartphone HTC U Play (bílý)

Maraton soutěží – Vyhrajte nový smartphone HTC U Play (bílý)

DNES  |  redakce  |  diskuze (0)

Unikátní maraton soutěží při příležitosti 10 let redakce Mobilizujeme.cz pokračuje tento týden s dalším povedeným smartphonem, tentokrát opět od HTC. Pohledný…

Chystané LG G7 možná nabídne skener oční duhovky

Chystané LG G7 možná nabídne skener oční duhovky

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Příští vlajková loď společnosti LG se nezadržitelné blíží. Model G7 by měl především zaujmout svou vnitřní výbavou a designem. Aktuálně se…

Spekulace kolem Surface Phonu od Microsoftu znovu ožívají

Spekulace kolem Surface Phonu od Microsoftu znovu ožívají

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

S trouchou nadsázky lze říct, že bavit se o Suface Phonu je jako bavit se o císařových nových šatech. I když…

Mobilní zobrazení