Mobilizujeme.cz

Spatřen nástupce Sony Ericssonu Xperia X10 Mini (Pro II, Mango či Duo)

  |  11 komentářů  |  autor:

Sony Ericsson chystá nástupce velmi oblíbeného modelu Xperia X10 Mini. Mohl by nést označení Xperia X12 Mini, Mango či Duo a opět se objevit ve dvou verzích – s výsuvnou QWERTY klávesnicí a bez ní. Objevují se další fotografie telefonu (13. dubna 2011)

TIP: Sony Ericsson představil 5. května oba telefony Xperia Mini a Mini Pro, čtěte preview Sony Ericsson Xperia Mini a Mini Pro v nové generaci.

(Původní text – 30. prosince 2010) – Sony Ericsson Xperia X10 Mini je velmi oblíbený smartphone malých rozměrů s operačním systémem Android a spoustou funkcí. Jeho úspěch dokazuje také nálepka od Evropské asociace EISA, podle které se stal „Evropským mobilem roku“. Nástupce to tedy nebude mít zrovna lehké navázat na tak velký úspěch.


Nástupce Sony Ericssonu Xperia X10 Mini

Očekává se, že nástupce ponese označení Sony Ericsson Xperia X12 Mini. Operačním systémem bude nový Android 2.3. Ve výbavě pak najdeme řadu vylepšení oproti předchůdci. Dotykový displej nabídne vyšší rozlišení 320 x 480 px a větší úhlopříčku 3″. Chybět nebude podpora technologie multi-touch. Vyšší výkon pak zajistí procesor Qualcomm Snapdragon s taktem 1GHz. Oficiální představení zřejmě proběhne v podvečer před zahájením únorového kongresu MWC v Barceloně, tedy 13. února 2011.

(Aktualizováno – 8.ledna 2011 o fotografie) Nové fotografie zachycují nástupce verze telefonu s výsuvnou QWERTY klávesnicí, tedy modelu Sony Ericsson Xperia X10 Mini Pro. Klávesnice má tlačítka rozložena do čtyř řad. Na zadní straně telefonu si pak můžeme všimnout zkratky HD, která zřejmě značí možnost natáčení HD videa (jako v případě modelu Xperia Arc se předpokládá kvalita HD 720p s 30 snímky/sekundu).

(Aktualizováno – 8.března 2011 o novou fotografii) Po více než dvou měsících bez sebemenších náznaků představení nástupce Sony Ericssonu Xperia Mini Pro se objevila další fotografie, tentokrát bílé verze telefonu. Sony Ericsson telefon neuvedl ani na MWC v Barceloně, jeho uvedení do prodeje tak nelze předpokládat v první polovině roku.

(Aktualizováno – 4.dubna 2011 o nové fotografie a informace) Čekání na nástupce Xperie X10 Mini je už opravdu dlouhé. Po měsíci od poslední zmínky tu jsou další fotografie telefonu a několik informací o jeho výbavě. OS Android 2.3 Gingebread je jasnou volbou, podobně i dotykový HVGA displej s úhlopříčkou mezi 3-3,2″, na zádech 5 Mpx fotoaparát s nahráváním HD 720p videa, operační paměť RAM 384 MB. Sony Ericsson si s představením už opravdu dává na čas.

(Aktualizováno – 13.dubna 2011 o další fotografie a informace) Sony Ericsson Xperia Mini Pro II (SK17i) bude pátým modelem výrobce s OS Android 2.3. Stále se nejedná o oficiální představení telefonu, pouze přinášíme několik dalších fotografií.

ČLÁNKY:
Překrásný koncept malého iPhonu s displejem bez rámečků

Překrásný koncept malého iPhonu s displejem bez rámečků

DNES  |    |  diskuze (0)

Před dvěma týdny Apple představil dvojici klasických iPhonů s osvědčeným designem, ale připravili si i jeden speciální smartphone – bezrámečkový iPhone X.…

Acer Holo 360 je bezkonkurenční telefon. Oslovit chce youtubery

Acer Holo 360 je bezkonkurenční telefon. Oslovit chce youtubery

DNES  |    |  diskuze (1)

Do České republiky míří zbrusu nový koncept telefonu, jaký tady doposud ještě nikdy nebyl, a vlastně ani nikde jinde na světě. Telefon…

Příští rok přijdou telefony se superpřesným GPS čipem

Příští rok přijdou telefony se superpřesným GPS čipem

DNES  |    |  diskuze (0)

Broadcom představil nový, přesnější čip pro mobilní zařízení s GPS. V současné době ho nabízí výrobcům, kteřá by ho měli do svých…

Mobilní zobrazení