Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Spatřen nástupce Sony Ericssonu Xperia X10 Mini (Pro II, Mango či Duo)

  |  11 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Sony Ericsson chystá nástupce velmi oblíbeného modelu Xperia X10 Mini. Mohl by nést označení Xperia X12 Mini, Mango či Duo a opět se objevit ve dvou verzích – s výsuvnou QWERTY klávesnicí a bez ní. Objevují se další fotografie telefonu (13. dubna 2011)

TIP: Sony Ericsson představil 5. května oba telefony Xperia Mini a Mini Pro, čtěte preview Sony Ericsson Xperia Mini a Mini Pro v nové generaci.

(Původní text – 30. prosince 2010) – Sony Ericsson Xperia X10 Mini je velmi oblíbený smartphone malých rozměrů s operačním systémem Android a spoustou funkcí. Jeho úspěch dokazuje také nálepka od Evropské asociace EISA, podle které se stal „Evropským mobilem roku“. Nástupce to tedy nebude mít zrovna lehké navázat na tak velký úspěch.


Nástupce Sony Ericssonu Xperia X10 Mini

Očekává se, že nástupce ponese označení Sony Ericsson Xperia X12 Mini. Operačním systémem bude nový Android 2.3. Ve výbavě pak najdeme řadu vylepšení oproti předchůdci. Dotykový displej nabídne vyšší rozlišení 320 x 480 px a větší úhlopříčku 3″. Chybět nebude podpora technologie multi-touch. Vyšší výkon pak zajistí procesor Qualcomm Snapdragon s taktem 1GHz. Oficiální představení zřejmě proběhne v podvečer před zahájením únorového kongresu MWC v Barceloně, tedy 13. února 2011.

(Aktualizováno – 8.ledna 2011 o fotografie) Nové fotografie zachycují nástupce verze telefonu s výsuvnou QWERTY klávesnicí, tedy modelu Sony Ericsson Xperia X10 Mini Pro. Klávesnice má tlačítka rozložena do čtyř řad. Na zadní straně telefonu si pak můžeme všimnout zkratky HD, která zřejmě značí možnost natáčení HD videa (jako v případě modelu Xperia Arc se předpokládá kvalita HD 720p s 30 snímky/sekundu).

(Aktualizováno – 8.března 2011 o novou fotografii) Po více než dvou měsících bez sebemenších náznaků představení nástupce Sony Ericssonu Xperia Mini Pro se objevila další fotografie, tentokrát bílé verze telefonu. Sony Ericsson telefon neuvedl ani na MWC v Barceloně, jeho uvedení do prodeje tak nelze předpokládat v první polovině roku.

(Aktualizováno – 4.dubna 2011 o nové fotografie a informace) Čekání na nástupce Xperie X10 Mini je už opravdu dlouhé. Po měsíci od poslední zmínky tu jsou další fotografie telefonu a několik informací o jeho výbavě. OS Android 2.3 Gingebread je jasnou volbou, podobně i dotykový HVGA displej s úhlopříčkou mezi 3-3,2″, na zádech 5 Mpx fotoaparát s nahráváním HD 720p videa, operační paměť RAM 384 MB. Sony Ericsson si s představením už opravdu dává na čas.

(Aktualizováno – 13.dubna 2011 o další fotografie a informace) Sony Ericsson Xperia Mini Pro II (SK17i) bude pátým modelem výrobce s OS Android 2.3. Stále se nejedná o oficiální představení telefonu, pouze přinášíme několik dalších fotografií.

ČLÁNKY:
Samsung Gear S3 dostávají Tizen 3.0 se spoustou novinek

Samsung Gear S3 dostávají Tizen 3.0 se spoustou novinek

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Pro uživatele chytrých hodinek Gear S3 máme velmi dobrou zprávu. Dnes pro ně Samsung uvolňuje důležitou aktualizaci Tizen 3.0 a přináší…

Jaký smartphone do 5000 Kč? Poradíme, z čeho vybírat

Jaký smartphone do 5000 Kč? Poradíme, z čeho vybírat

DNES  |  Luboš Srb  |  2 komentáře

Jaký smartphone v ceně do 5000 korun vybrat v roce 2017, třeba na blížící se Vánoce? Máme pro vás několik redakčních…

Samsung chce vylepšené 3D rozpoznávání obličeje u Galaxy S9

Samsung chce vylepšené 3D rozpoznávání obličeje u Galaxy S9

DNES  |  Tomáš Richter  |  3 komentáře

Již dříve jsme vás informovali, že společnost Samsung připravuje nový systém rozpoznání obličeje pomocí 3D senzoru na přední kameře. Tato technologie…

Mobilní zobrazení