Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Špatná zpráva pro HTC – hrozí mu zákaz prodeje některých zařízení v Německu

  |  2 komentáře  |  autor: David Kovařík

Jako by těch špatných zpráv pro tchajwanskou společnost v poslední době nebylo málo, nyní výrobci hrozí zákaz prodeje zařízení na německém trhu kvůli patentovým sporům. Žalobcem v tomto sporu je německá společnost IPCom, která obvinila HTC z používání některých jejich patentů, týkajících se technologií 3G UMTS.

(aktualizováno 28. listopadu) HTC dnes vydalo oficiální prohlášení, týkající se kauzy se společností IPCom a potenciálního zákazu prodeje některých svých výrobků v Německu. Z prohlášení vyplývá, že HTC již podniklo veškeré kroky k upravení standardů UMTS ve svých zařízeních tak, aby nebyly v rozporu s patenty společnosti IPCom. Z toho důvodu také HTC v pátek stáhlo odvolání proti rozsudku z roku 2009.

Z prohlášení dále vyplývá, že pohledávky, které měl Spolkový patentový úřad a spolkový patentový soud v Německu k dispozici, již nejsou platné a vztahují se pouze k jednomu telefonu této značky, který již ani není v prodeji. HTC tímto vysvětluje, že kauza nebude mít žádný dopad na prodej jejich zařízení na německém trhu. Němečtí zákazníci tak můžou zůstat naprosto v klidu.

(27. listopadu) Společnost HTC zažívá v posledních měsících krušné chvíle. Kromě poklesů příjmů ve třetím čtvrtletí, či prohraného patentového sporu s americkým gigantem Apple ohledně S3 Graphics, si HTC jednu další patentovou bitvu prohrálo doslova samo. Soudní spor začal již v roce 2009, kdy německá firma IPCom žalovala společnost HTC za porušování patentů při používání technologií 3G UMTS ve svých zařízeních.

Už tehdy HTC spor prohrálo a proti rozsudku se odvolalo, avšak odvolací soud v dnešních dnech vynesl původní ortel – HTC závažným způsobem porušuje patenty firmy IPCom. Nyní má tak na výběr ze dvou možností – vyrovnat se s IPCom a koupit licence na používání UMTS technologií (to v praxi znamená vyplacení tučné sumy), nebo veškerá zařízení, využívající vysokorychlostní internet třetí generace, stáhnout z německého trhu. Tak či onak, oba scénáře budou pro tchajwanského výrobce velice nepříjemné a bude zajímavé sledovat, jaké zvolí další kroky.

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
s.s.rock (pavel)
s.s.rock (pavel)

V dnesni dobe uz ma kazdy vyrobce neco patentovaneho ale i tak temhle žabomyším valkam nerozumim. :-( Jeste ze operatori nezaluji vsechny vyrobce mobilu za to ze pouzivaji jejich site GSM. :-(

P1t
P1t

Všechny tyhle žaloby jsou jen brzdou v rozvoji a rozšíření nových technologií :(

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Další Číňané okopírovali iPhone X včetně vykrojeného displeje

Další Číňané okopírovali iPhone X včetně vykrojeného displeje

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Číňané jsou pro své kopírování opravdu známí a pokud jde konkrétně o telefony, nejčastěji se snaží napodobit výrobky…

Nubia má za lubem schovat fotoaparát pod displej

Nubia má za lubem schovat fotoaparát pod displej

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  2 komentáře

Doba zvětšování telefonů už pominula a nyní se výrobci soustředí hlavně na to, jak do menšího těla nacpat…

Xiaomi Mi Note 3 zaujalo odborníky. Umí fotit lépe než iPhone 7

Xiaomi Mi Note 3 zaujalo odborníky. Umí fotit lépe než iPhone 7

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Zhruba v polovině září došlo ke změně metodiky testování fotoaparátů DxOMark ve smartphonech. Od té doby již odborníci…

Mobilní zobrazení