Mobilizujeme.cz

Špatná zpráva pro HTC – hrozí mu zákaz prodeje některých zařízení v Německu

  |  2 komentáře  |  autor:

Jako by těch špatných zpráv pro tchajwanskou společnost v poslední době nebylo málo, nyní výrobci hrozí zákaz prodeje zařízení na německém trhu kvůli patentovým sporům. Žalobcem v tomto sporu je německá společnost IPCom, která obvinila HTC z používání některých jejich patentů, týkajících se technologií 3G UMTS.

(aktualizováno 28. listopadu) HTC dnes vydalo oficiální prohlášení, týkající se kauzy se společností IPCom a potenciálního zákazu prodeje některých svých výrobků v Německu. Z prohlášení vyplývá, že HTC již podniklo veškeré kroky k upravení standardů UMTS ve svých zařízeních tak, aby nebyly v rozporu s patenty společnosti IPCom. Z toho důvodu také HTC v pátek stáhlo odvolání proti rozsudku z roku 2009.

Z prohlášení dále vyplývá, že pohledávky, které měl Spolkový patentový úřad a spolkový patentový soud v Německu k dispozici, již nejsou platné a vztahují se pouze k jednomu telefonu této značky, který již ani není v prodeji. HTC tímto vysvětluje, že kauza nebude mít žádný dopad na prodej jejich zařízení na německém trhu. Němečtí zákazníci tak můžou zůstat naprosto v klidu.

(27. listopadu) Společnost HTC zažívá v posledních měsících krušné chvíle. Kromě poklesů příjmů ve třetím čtvrtletí, či prohraného patentového sporu s americkým gigantem Apple ohledně S3 Graphics, si HTC jednu další patentovou bitvu prohrálo doslova samo. Soudní spor začal již v roce 2009, kdy německá firma IPCom žalovala společnost HTC za porušování patentů při používání technologií 3G UMTS ve svých zařízeních.

Už tehdy HTC spor prohrálo a proti rozsudku se odvolalo, avšak odvolací soud v dnešních dnech vynesl původní ortel – HTC závažným způsobem porušuje patenty firmy IPCom. Nyní má tak na výběr ze dvou možností – vyrovnat se s IPCom a koupit licence na používání UMTS technologií (to v praxi znamená vyplacení tučné sumy), nebo veškerá zařízení, využívající vysokorychlostní internet třetí generace, stáhnout z německého trhu. Tak či onak, oba scénáře budou pro tchajwanského výrobce velice nepříjemné a bude zajímavé sledovat, jaké zvolí další kroky.

ČLÁNKY:,
LG Q6 je bezrámečkový telefon pod 10 tisíc. Známe i dostupnost

LG Q6 je bezrámečkový telefon pod 10 tisíc. Známe i dostupnost

VČERA  |    |  4 komentáře

Na český trh oficiálně míří očekávaný a poměrně dost zajímavý smartphone jihokorejského výrobce. Nové LG Q6 přináší zejména prémiový bezrámečkový design –…

Dočkáme se modulárního smartphonu od Samsungu?

Dočkáme se modulárního smartphonu od Samsungu?

VČERA  |    |  diskuze (0)

Svůj modulární telefon má již několik společností. Patří mezi ně například Motorola nebo LG. Oba výrobci přišli s odlišným řešením modularity. Některé…

Microsoft se opět snaží "modernizovat" Skype pro iPhone

Microsoft se opět snaží „modernizovat“ Skype pro iPhone

VČERA  |    |  diskuze (0)

Nedávno jsem zkritizoval Microsoft za jeho přístup ke Skypu. Jak je pro redmondského giganta typické, dokud se tento jednoduchý a populární komunikační…

Mobilní zobrazení