Mobilizujeme.cz

Sony Xperia Z2 a M2: První dojmy z dvojice cílevědomých sourozenců

  |  8 komentářů  |  autor: ,

V redakci testujeme duo nových Xperií, které přicházejí na český trh. Xperia Z2 je tím nejlepším, co aktuálně od Sony existuje na poli smartphonů, naopak Xperia M2 se snaží přinést za co nejlepší peníz vhodně ořezanou výbavu. Vyplatí se investovat 19 tisíc do modelu Z2 nebo stačí koupit model M2 jen za zhruba 7 a půl tisíce korun?

Již od minulého týdne zkoušíme dvě zajímavé novinky od Sony – Xperie Z2 a M2. Dříve, než přineseme tradiční recenze s podrobnějšími dojmy z delšího testování, jsou tady naše první dojmy a postřehy, na které jsme doposud přišli. Zároveň tímto dáváme prostor pro vaše otázky na oba telefony, pokud vás cokoliv ohledně Xperií Z2 a M2 zajímá, ptejte se v diskuzi pod článkem. Na obou telefonech můžeme vyzkoušet, co byste se rádi dozvěděli.

Xperia Z2: Vyzyvatel všech králů a královen

Sony svůj nejvybavenější smartphone na český trh přináší za poměrně dost vysokých 19 tisíc korun. Dokáže si tuto cenovku obhájit? Naše dosavadní postřehy zatím mluví spíše kladně, líbí se nám hlavně skvělé dílenské zpracování a také zvýšená voděodolnost po vzoru svých předchůdců, dále výborná rychlost přístroje a odladěné prostředí, jak se sluší a patří.

Oproti předchůdcům se také výrazně zlepšil displej. Posunula se i kvalita snímků z fotoaparátu, na rozřešení toho, zda fotí Xperia Z2 lépe než konkurenční Galaxy S5, však zatím ještě děláme.

Co se naopak nepovedlo, je nadměrné zahřívání telefonu během například hraní her, na zadní straně to hodně pocítíte. Pro někoho bude nepříjemná také vyšší hmotnost, Z2 váží 163 gramů.

SONY Xperia Z2 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Xperia M2: Chudší, ale na pohled špičková

Pokud chcete smartphone, který vypadá jako vlajkový model Z2 a stojí méně než polovinu, je pro vás Xperia M2. Za 7 a půl tisíce korun dokázal výrobce připravit osekanou variantu top modelu Z2. Kde se šetřilo? Hlavně v oblasti odolnosti (telefon není voděodolný), procesoru, fotoaparátu či kvalitách displeje. Naopak lákadlem je originální design podle vzoru řady Z či stále velká 4,8″ úhlopříčka displeje.

I zde jsou zatím naše první dojmy vesměs pozitivní. Levnější provedení se nepromítlo na horší kvalitě zpracování – naopak, celé tělo působí výborným dojmem na úrovni sesterského modelu Z2. To samé platí i v oblasti rychlosti a svižnosti reakcí – prostředí je výborně odladěné, dokonale plynulé, ačkoliv Sony nasadilo levnější procesor Snapdragon 400 a 1 GB paměti RAM. Vůbec to při běžné práci s telefonem nevadí.

Fotoaparát je bohužel zatím spíše zklamáním, trpí sléváním barev a větším množstvím šumu. Občas se ale některé fotky povedou, pokud je slunečné počasí, které přeje. Pro sdílení momentek na sociální sítě celkově fotoaparát Xperie M2 bude stačit, do zařazení snímků do rodinného fotoalba však nikoliv. A objevili jsme i pár menších nedostatků – trojice ovládací tlačítek na displeji vynechává – reagují spíše v horní části kláves, než po celé ploše, a také není zrovna dvakrát příjemný šíleně hlasitý časovač, u kterého v systémovém nastavení nezměníte krvelačný tón.

SONY Xperia M2 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Chcete se na cokoliv k oběma telefonům zeptat? V diskuzi pod článkem máte prostor, recenzí na Xperii Z2 a M2 se dočkáte zanedlouho poté.

ČLÁNKY:, , , , ,
Apple Watch 3 na operačním sále: co všechno inženýři vymysleli?

Apple Watch 3 na operačním sále: co všechno inženýři vymysleli?

DNES  |    |  diskuze (0)

Zbrusu nová generace Apple Watch dorazí ke svým prvním zákazníkům v několika příštích dnech, zahraniční šťastlivci z oboru ji ale již mohou…

První recenze na iPhone 8: jen pokrok v mezích zákona

První recenze na iPhone 8: jen pokrok v mezích zákona

VČERA  |    |  2 komentáře

Je nový iPhone 8 plnohodnotným nástupcem předešlé řady anebo jen pouhou iterací? Pojďme se nyní podívat, co si o tom myslí naši kolegové…

Geekbuying zlevňuje až o 20 % vybrané kategorie s elektronikou

Geekbuying zlevňuje až o 20 % vybrané kategorie s elektronikou

VČERA  |    |  diskuze (0)

Přední zahraniční eshop si připravil pro své zákazníky velkou podzimní akci, ve které až do zhruba poloviny října zlevňuje vybrané kategorie s…

Mobilní zobrazení