Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Sony Xperia Z2 a M2: První dojmy z dvojice cílevědomých sourozenců

  |  8 komentářů  |  autor: Luboš Srb

V redakci testujeme duo nových Xperií, které přicházejí na český trh. Xperia Z2 je tím nejlepším, co aktuálně od Sony existuje na poli smartphonů, naopak Xperia M2 se snaží přinést za co nejlepší peníz vhodně ořezanou výbavu. Vyplatí se investovat 19 tisíc do modelu Z2 nebo stačí koupit model M2 jen za zhruba 7 a půl tisíce korun?

Již od minulého týdne zkoušíme dvě zajímavé novinky od Sony – Xperie Z2 a M2. Dříve, než přineseme tradiční recenze s podrobnějšími dojmy z delšího testování, jsou tady naše první dojmy a postřehy, na které jsme doposud přišli. Zároveň tímto dáváme prostor pro vaše otázky na oba telefony, pokud vás cokoliv ohledně Xperií Z2 a M2 zajímá, ptejte se v diskuzi pod článkem. Na obou telefonech můžeme vyzkoušet, co byste se rádi dozvěděli.

Xperia Z2: Vyzyvatel všech králů a královen

Sony svůj nejvybavenější smartphone na český trh přináší za poměrně dost vysokých 19 tisíc korun. Dokáže si tuto cenovku obhájit? Naše dosavadní postřehy zatím mluví spíše kladně, líbí se nám hlavně skvělé dílenské zpracování a také zvýšená voděodolnost po vzoru svých předchůdců, dále výborná rychlost přístroje a odladěné prostředí, jak se sluší a patří.

Oproti předchůdcům se také výrazně zlepšil displej. Posunula se i kvalita snímků z fotoaparátu, na rozřešení toho, zda fotí Xperia Z2 lépe než konkurenční Galaxy S5, však zatím ještě děláme.

Co se naopak nepovedlo, je nadměrné zahřívání telefonu během například hraní her, na zadní straně to hodně pocítíte. Pro někoho bude nepříjemná také vyšší hmotnost, Z2 váží 163 gramů.

SONY Xperia Z2 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Xperia M2: Chudší, ale na pohled špičková

Pokud chcete smartphone, který vypadá jako vlajkový model Z2 a stojí méně než polovinu, je pro vás Xperia M2. Za 7 a půl tisíce korun dokázal výrobce připravit osekanou variantu top modelu Z2. Kde se šetřilo? Hlavně v oblasti odolnosti (telefon není voděodolný), procesoru, fotoaparátu či kvalitách displeje. Naopak lákadlem je originální design podle vzoru řady Z či stále velká 4,8″ úhlopříčka displeje.

I zde jsou zatím naše první dojmy vesměs pozitivní. Levnější provedení se nepromítlo na horší kvalitě zpracování – naopak, celé tělo působí výborným dojmem na úrovni sesterského modelu Z2. To samé platí i v oblasti rychlosti a svižnosti reakcí – prostředí je výborně odladěné, dokonale plynulé, ačkoliv Sony nasadilo levnější procesor Snapdragon 400 a 1 GB paměti RAM. Vůbec to při běžné práci s telefonem nevadí.

Fotoaparát je bohužel zatím spíše zklamáním, trpí sléváním barev a větším množstvím šumu. Občas se ale některé fotky povedou, pokud je slunečné počasí, které přeje. Pro sdílení momentek na sociální sítě celkově fotoaparát Xperie M2 bude stačit, do zařazení snímků do rodinného fotoalba však nikoliv. A objevili jsme i pár menších nedostatků – trojice ovládací tlačítek na displeji vynechává – reagují spíše v horní části kláves, než po celé ploše, a také není zrovna dvakrát příjemný šíleně hlasitý časovač, u kterého v systémovém nastavení nezměníte krvelačný tón.

SONY Xperia M2 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Chcete se na cokoliv k oběma telefonům zeptat? V diskuzi pod článkem máte prostor, recenzí na Xperii Z2 a M2 se dočkáte zanedlouho poté.

ČLÁNKY:, , , , ,
Huawei si v nové reklamě dělá srandu ze Samsungu

Huawei si v nové reklamě dělá srandu ze Samsungu

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  7 komentářů

Huawei letos uvedl modely Mate 10 a Mate 10 Pro. Špičkově vybavené smartphony, které v sobě navíc skrývají umělou inteligenci. Tentokrát…

Další profesionálně stabilizovaná tyč pro smartphony ve slevě

Další profesionálně stabilizovaná tyč pro smartphony ve slevě

VČERA  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Zhiyun Smooth-Q zajistí velmi pokročilou stabilizaci telefonu, což se skvěle hodí nejen při focení, ale zejména při natáčení videí. K dispozici…

Apple chystá vlastní brýle pro AR a skupuje startup Vrvana

Apple chystá vlastní brýle pro AR a skupuje startup Vrvana

VČERA  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Apple má teď za sebou neskutečně moc práce. Téměř vše se ale vydařilo na výbornou a lidé z Applu se mohou…

Mobilní zobrazení