Mobilizujeme.cz

Sony Xperia Z1 oficiálně: fotografův obojživelník

  |  5 komentářů  |  autor:

Společnost Sony dnes na veletrhu IFA 2013 představí novou vlajkovou loď pro konec letošního roku. Nová Xperia Z1 podle očekávání staví na předchozích úspěšných modelech a posunuje pomyslnou laťku na další level.

Nová Xperia Z1 je na první pohled postupnou evolucí dosavadní vlajkové lodi Xperia Z a tabletofonu Xperia Z Ultra. Vylepšení ale není málo a jsou poměrně zajímavá. Začněme ale od zevnějšku. Z1 vychází z nejnovější koncepce designu OmniBalance, který se vyznačuje ostrými hranami a přímými liniemi. Luxusu také přidává použití hliníku. Z barevných variant bude pro začátek opět na výběr z černé, bílé a fialové varianty.

Samotné rozměry přístroje činí 144 x 74 x 8,5 mm a hmotnost pak 170 grams, což je sice více než u běžných smartphonů, ovšem nutné je vzít v potaz větší 5″ displej i baterie s vyšší kapacitou 3.000 mAh. Pro srovnání, větší Xperia Z Ultra s 6,4″ displejem má v pase pouhých 6,5 mm a přináší baterii s 3.050 mAh, celkově menší Xperia Z1 má podobnou kapacitu, ovšem v menším provedení, ovšem s nepřehnanou tloušťkou 8,5 mm.

 

Co si Sony nechalo i pro model Xperia Z1, je zvýšená odolnost. Konkrétně jde o stupínek lepší odolnost dle certifikace IP55/58, než u současného modelu Xperia Z. Stejnou certifikaci přinesl i nedávný tabletofon Xperia Z Ultra. Zaručuje přežití po ponoření do vody do až 1,5 metru po dobu max. 30 minut a samozřejmě i proti vniknutí prachu a dalších menších nečistot.

Zůstává 5″ dotykový TFT displej s Full HD rozlišením, tedy 1920 x 1080 px, jehož součástí jsou i systémová tlačítka Androidu. Na přední straně tedy žádný jiný ovládací prvek člověk nenajde. Stejně jako u zvětšené přerostlé verze Xperie Z Ultra, také nová Xperia Z1 používá u tzv. „Triluminous“ vylepšeného displeje technologii X-reality.

S výkonem se bude Xperia Z1 opět řadit na přední světové příčky hitparád. Stejně jako u modelu Xperia Z Ultra disponuje novinka čtyřjádrovým 2,2 GHz procesorem Qualcomm Snapdragon 800 (MSM8974) s 2 GB operační paměti RAM. Tu doplňuje vnitřní paměť 16 GB dále rozšiřitelná pomocí microSD karet až o 64 GB. Operačním systémem je Android prozatím ve verzi 4.2.2 Jelly Bean, dá se čekat, že aktualizace na novější verzi 4.3 či další nenechá na sebe dlouho čekat.

Největší chloubou a oblastí, které doznala nejvýraznější vylepšení oproti modelům Xperia Z / Xperia Z Ultra, je fotoaparát. Jedná se o 27 mm snímač velikosti 1/2.3″ se světelností f/2.0 a maximálním rozlišením 20,7 Mpx. K lepšímu focení ve zhoršených světelých podmínkách bez blesku pomáhá technologie Exmor RS, ovšem důležité zde bude softwarové odladění. U předchozích modelů, a nejen Sony, ale i konkurence, v případě podobných snímacích čipů zaměřených na lepší focení při horším světle je znát, že pak mají fotoaparáty problémy fotit za běžného osvětlení.

http://www.youtube.com/watch?v=blUhgOJXetM

Nová Xperia Z1 od Sony posouvá laťku, kterou u tohoto výrobce udala letošní vlajková loď Xperia Z1. V mnoha směrech se oba modely navzájem podobají, novější Z1 ale má časově navrh.

Sony Xperia Z1 půjde do prodeje již během září, což znamená výrazné zkrácení doby mezi oficiálním představením a uvedením telefonu na pulty prodejen. Cenu však zatím japonský výrobce neuvedl.

ČLÁNKY:, ,
První dávka Snapdragonu 845 poputuje do Galaxy S9

První dávka Snapdragonu 845 poputuje do Galaxy S9

DNES  |    |  diskuze (0)

Letošní rok si pro nás Samsung připravil dvojici top modelů S8 a S8+. Ty nabízejí přelomový design nebo nekompromisní výbavu. Jinak tomu…

Android 8.0 Oreo oficiálně: silnější a sladší, než kdy předtím

Android 8.0 Oreo oficiálně: silnější a sladší, než kdy předtím

VČERA  |    |  diskuze (0)

Spekulacím je konec, při dnešní příležitosti zatmění Slunce totiž Google oficiálně odhalil novou verzi svého operačního systému. I když představení jistě nebylo…

Projekt Android One ožívá. Uzavře Xiaomi s Googlem partnerství?

Projekt Android One ožívá. Uzavře Xiaomi s Googlem partnerství?

VČERA  |    |  diskuze (1)

Google si po příchodu na indický trh liboval ve vývoji levných zařízení s čistým Androidem. Projekt s názvem Android One by teď mohl…

Mobilní zobrazení