Mobilizujeme.cz

Sony Xperia P, U a Sola – cena a dostupnost v ČR

  |  9 komentářů  |  autor:

Sony začíná v těchto dnech prodávat napříč Evropou novinky Xperia P, U a Sola. Kdy která z těchto novinek dorazí také do Česka a za jakou cenu?

Sony mělo začít modely Xperia P a U prodávat již 7. května. Z neznámých důvodů však došlo ke zpoždění a další údajný datum pro zahájení prodeje byl 28. květen. Nakonec by čekání nemělo trvat tak dlouho. Dnešním dnem se totiž do prodeje dostává nejnovější z trojice – Sony Xperia Sola. Během několika dnů se má začít oficiálně prodávat také dvojice Xperia P a U.


Sony Xperia Sola – oficiální fotografie

Sony Xperia Sola je první Android s bezdotykovým ovládáním nazvaným floating touch. Spadá do střední třídy a přináší dvoujádrový 1 GHz procesor, 512 MB RAM, Android 2.3 Gingerbread (se slibovanou aktualizací na Android 4.0 ICS), 5 Mpx fotoaparát s autofocusem a bleskem, nahrávání HD videí či funkcionalitou NFC. Více si můžete přečíst v našem podrobném preview Sony Xperia Sola. Telefon se začíná oficiálně prodávat dnešním dnem, tj. 21. května, v bílém a černém provedení za cenu 7 990 korun.

Sony Xperia Sola lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Dalšími modely jsou Sony Xperia P a Sony Xperia U. Jedná se o odlehčenější a rozměrově menší verze vlajkové lodi Xperia S. Společnými znaky obou novinek, které jakoby Xperii S z oka vypadly, je dvoujádrový 1 GHz procesor, Android 2.3 Gingerbread se slibovanou aktualizací na Android 4.0 ICS, fotoaparát s autofocusem a bleskem, rychlá mobilní data HSPA, Wi-Fi či GPS.


Sony Xperia U a P – oficiální fotografie

Sony Xperia U pak má plastové tělo s vyměnitelnou spodní částí krytu dostupnou v několika barvách. Více se dozvíte v našem preview Xperie U. Model Xperia P s hliníkovým tělem disponuje větším 4″ LCD displejem s technologií WhiteMagic a 8 Mpx fotoaparátem s nahrávání 1080p videí. Další informace jsme přinesli v podrobném preview Xperie P. Cena koresponduje odlišné výbavě. Zatímco model Xperia U se dá z oficiálního dovozu pořídit za cenu 6 850 korun, za vybavenější Xperii P je potřeba dát 9 950 korun.

Sony Xperia U lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Sony Xperia P lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Co říkáte na novinky Xperia P, U a Sola? Plánujete pořízení některé z nich? Zdá se vám cena přiměřená?

ČLÁNKY:, , , , ,
Číňané mají roztomilý miniklon iPhonu. Je menší, než byste čekali

Číňané mají roztomilý miniklon iPhonu. Je menší, než byste čekali

DNES  |    |  diskuze (0)

Čínské klony zařízení známých značek nejsou ničím neobvyklým. Jenže když k tomu přidáme i trochu té vlastní invence, vyjde nám něco vskutku originálního.…

Vědci vyvíjejí flexibilní baterii, která může běžet na slané vodě

Vědci vyvíjejí flexibilní baterii, která může běžet na slané vodě

DNES  |    |  diskuze (0)

Ano, je tady další z řady převratných vynálezů, který slibuje zázračnou technologii budoucnosti. Tentokrát sice vědci nehodlají prodloužit výdrž baterie – ačkoliv…

Další únik naznačuje bezdrátové nabíjení v nových iPhonech

Další únik naznačuje bezdrátové nabíjení v nových iPhonech

DNES  |    |  3 komentáře

Představení nových iPhonů pomalu ale jistě klepe na dveře a ve vzduchu i přesto stále visí několik otázek, které ještě nebyly zodpovězeny.…

Mobilní zobrazení