Mobilizujeme.cz

Sony Xperia Go v redakci – ptejte se na odolnou Xperii

  |  62 komentářů  |  autor:

Do redakce nám dorazila novinka Sony Xperia Go, která slibuje výkon NXT série v kombinaci s odolností dle certifikátu IP67, tedy plnou odolnost proti prachu a odolnost vůči ponoření do vody na 30 minut až do hlouky 1 metru.

Mám za sebou prozatím pár dní soužití s tímto přístrojem, který jsem začal používat jako svůj hlavní mobil. Ještě nějaký ten den uběhne, než napíšu recenzi, přesto, nebo právě proto, v diskuzi tohoto článku máte prostor pro jakékoli otázky ohledně Xperie Go, na které se pokusím odpovědět v recenzi. Pokud vás tedy smartphone Sony Xperia Go zaujal a rádi byste veděli více, směle do toho.

A co že nám Sony uvnitř tohoto přístroje přichystalo? Pokud bychom měli srovnat přístroj po HW stránce, nejblíže má asi k Sony Xperia Sola. S tímto přístrojem sdílí stejnou platformu, na které je postaven. Najdeme zde tedy dvoujádrový procesor taktovaný na 1 GHz a to konkrétně NovaThor U8500, který zároveň obsahuje grafický akcelerátor ARM Mali 400. Mimochodem, stejný HW podvozek obsahuje i Xperia U a P.

TIP: Přečtěte si více o telefonu v našem podrobném preview Sony Xperia Go.

Stejně jako ostatní nové Xperie, i Xperia Go přichází na trh se starší verzí Androidu, zde konkrétně verze 2.3.7 Gingerbread. Prozatím jsem s telefonem z hlediska plynulosti spokojen, a to jak v systémové části, během her (například Dead Triger běží bez problémů), tak i v různých programech (Google+, emailový klient, internetový prohlížeč apod.)

  

Čím telefon rozhodně boduje, je vodotěsnost. Telefon jsem již párkrát nechal doslova vykoupat, taktéž na vlastní plasty poznal, jaká může být masáž vodním proudem apod. Jelikož se Xperia Go netváří jako obrněný tank před bitvou, ale připomíná klasický přístroj střední třídy, může jeho odolnost být obrovským plusem pro každého uživatele, který netouží vlastnit čtyřjádrovou saň s displejem o velikosti přistávací dráhy, ale naopak, který prostě chce mobil, jenž přináší moderní technologii v kompaktním balení a rozumným výkonem. Navíc, kdo z vás si rád čte ve vaně, je zde možnost vyměnit časopisy za něco modernějšího.

Sony Xperia Go lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Na závěr jedna otázka. Myslíte, že zvýšená a opravdu funkční odolnost, kterou Xperia Go přináší, by měla být u každého smartphonu standardem?

Za zapůjčení přístroje k testování děkujeme eshopu Smarty.cz

ČLÁNKY:, ,
Češi přišli s novou aplikací pro předpověď počasí. Je dost dobrá

Češi přišli s novou aplikací pro předpověď počasí. Je dost dobrá

DNES  |    |  diskuze (0)

Čeští vývojáři nezaháleli a přišli s velmi zajímavou aplikací, která se zabývá meteorologií. Pokud si myslíte, že je se jedná o nějakou jednoduchou…

U O2 si zítra můžete zamluvit iPhone 8, 8 Plus a Apple Watch 3

U O2 si zítra můžete zamluvit iPhone 8, 8 Plus a Apple Watch 3

DNES  |    |  diskuze (0)

Minulý týden představila kalifornská společnost Apple nové produkty. Trojici iPhone 8, 8 Plus, X nebo Apple Watch 3. První dva zmíněné smartphony…

Co se stane, když do vás narazí letící či padající dron? Bolí to

Co se stane, když do vás narazí letící či padající dron? Bolí to

DNES  |    |  diskuze (0)

S tím, jak se drony staly dostupné širokým masám, zároveň stoupá pravděpodobnost, že se budou stávat (a už se stávají) nejrůznější incidenty.…

Mobilní zobrazení