Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Sony Xperia G: ukazuje se první letošní zástupce střední třídy (aktualizováno)

  |  2 komentáře  |  autor: Lukáš Grygarčík

(Aktualizováno o nové informace a fotografii) Na internet „unikla“ fotografie prvního letošního zástupce střední třídy od Sony. Model pravděpodobně ponese název Xperia G a v portfoliu výrobce nejspíš nahradí poměrně úspěšnou Xperii L.

(Aktualizováno 16. února) Dnes přišel Twitter účet @ViziLeaks, autor také první fotografie údajné Xperie G, s  prvními informacemi o parametrech přístroje a také novou, lepší fotografií chystaného modelu.

Nová fotografie nám odhaluje kousek zadní strany údajné Xperie G včetně fotoaparátu, který se nachází ve středu zadního krytu modelu a vidíme také, že bude disponovat přisvětlovací LED diodou. Chystaný telefon leží pod současnou vlajkovou lodí výrobce Xperií Z1 a my máme možnost vidět velikostní srovnání s tímto modelem.

Sony-Xperia-G

Podle dostupných informací je Xperia G zástupcem nově chystané D-série od Sony. Telefon je údajně vybaven 4,8″ displejem, čemuž nasvědčuje i porovnání s Xperií Z1. Telefon by měl dále disponovat 1 GB operační paměti RAM a 8 GB vnitřní paměti. Zadní kamera by měla mít 8 Mpx a telefon bude podporovat LTE sítě 4. generace. Narozdíl od většiny posledních high-end modelů od Sony to vypadá, že Xperia G nebude vodotěsná.

Sony Xperia G by mohla být Sony D5103, o které víme, že poběží na nejnovějším Androidu 4.4 KitKat a disponuje 4-jádrovým procesorem Snapdragon 400. 4,8″ displej by pak měl mít HD rozlišení (720 x 1280 pixelů). Sony pořádá tiskovou koferenci 24. února u příležitosti MWC v Barceloně, kde se od japonského výrobce čekají až 3 nové modely včetně údajné nové vlajkové lodi.

(Původní text 15. února) Pomalu se nám blíží mobilní veletrh MWC, který se koná v Barceloně, a my se z uniklých informací a fotografií dozvídáme o modelech, které na této akci budou výrobci prezentovat. Dnes jsme se tak dočkali odhalení podoby zatím prvního letošního zástupce od Sony ve vodách střední třídy, ve které se Sony velmi daří a která zaujímá velkou část celkových prodejů smartphonů japonského výrobce.

Sony Xperia G

Sony už letos stihlo představit celkem tři nové smartphony. Jedná se o phablet Xperia T2 Ultra, který se řadí do vyšší střední třídy, low-endový model Xperia E1 a potom samozřejmě velmi zajímavý high-endový model Xperia Z1 Compact, který je zmenšeninou vlajkové lodi Xperia Z1, ovšem bez ústupků ve výbavě. Chybí nám tak jakýkoliv zástupce, který by se svými parametry řadil do střední třídy, která je nejen pro Sony velice významná. Představení takového modelu bychom se měli dočkat na mobilním veletrhu MWC v Barceloně, který startuje 24. února.

Xperia E1sony-xperia-t2-ultra-obr1xperia-z1-compact

Bohužel, kromě fotografie nemáme žádné další informace o chystaném modelu. Z obrázku se dá pouze vyvodit, že model je velice podobný vlajkové lodi Sony Xperii Z1 a to nejen vzhledem, ale i velikostí. Displej by tedy měl mít úhlopříčku okolo 5″ nebo menší. Veškeré informace o modelu pravděpodobně odhalí až samotný kongres MWC 2014, konaný ve dnech 24. až 27. února, na kterém vás budeme s redakcí Mobilizujeme.cz provázet a vše podstatné vám přineseme na našich stránkách.

Zdroj via: GSM Arena, PhoneArena

ČLÁNKY:, , ,
Recenze Nokia 8: je to vůbec vlajková loď?

Recenze Nokia 8: je to vůbec vlajková loď?

DNES  |  Tomáš Drahoňovský  |  diskuze (0)

Finská společnost se snaží vrátit na výsluní. Cestou světem ztratila mnoho ze svého lesku, obrali ji o patenty, kreativní mozky a teď…

Pixely dostanou zanedlouho aktualizaci na Android 8.1 Oreo

Pixely dostanou zanedlouho aktualizaci na Android 8.1 Oreo

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Společnost Google v rámci uvedení Pixel Visual Core, což je malý čipset nacházející se ve smartphonech Pixel 2 a Pixel 2 XL, prozradila,…

Lenovo potvrdilo Android 8.0 pro telefony K8, K8 Plus, a K8 Note

Lenovo potvrdilo Android 8.0 pro telefony K8, K8 Plus, a K8 Note

DNES  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Čínská společnost potvrdila, že se na nejnovější operační systém Android 8.0 Oreo mohou těšit – kromě zhruba desítky modelů řady Moto od…

Mobilní zobrazení