Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Sony ve 3. čtvrtletí 2012 profitovalo a svítá mu na lepší časy

  |  6 komentářů  |  autor: Jakub Vrbický

Jelikož končí třetí čtvrtletí roku 2012, výrobci vydávají finanční výsledky pro toto období. V dnešním článku se budeme věnovat společnosti Sony a jejich úspěchům nebo naopak neúspěchům. 

Ačkoliv se v současné době většině firem nedaří, Sony kupodivu snižuje ztráty a prodeje získávají vzestupnou tendenci. Teď se ale podíváme na to, jak přesně si Japonci vedou.

V minulém čtvrtletí bylo ze strany Sony hlášeno 312 milionů dolarů, co se ztrát týče. V tomto čtvrtletí se povedlo eliminovat tuto částku na 198 milionů dolarů. Přesto má nemalé výdělky, za poslední kvartál vydělali 3,9 miliardy dolarů, což je vcelku pěkné číslo.

Cifra, jež ukrývá počet prodaných smartphonů, je docela optimistické oproti minulému čtvrtletí se zvedlo o 1,1 milionu ze 7,7 na 8,8 milionů prodaných přístrojů. Ve srovnání například s LG, které prodalo 6 milionů přístrojů, si vede dobře. Pokud se ale podíváme k Samsungu, který prodal 18 milionů kusů jednoho modelu, kterým je Samsung Galaxy S III, Sony má co dohánět.

Vzhledem k tomu, že Sony vyrábí kvalitní telefony, nasazuje rozumný poměr cena/výkon a výdělky a počty prodaných přístrojů rostou. Ztráty se také vcelku rozumně eliminují, a tak konstatujeme, že Japoncům zřejmě svítá na lepší časy.

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
kazanhaMichalSonic 3 Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Sonic 3
Sonic 3

No SONY sa riadne vyšvihlo, keď SONY je už tretím najväčším výrobcom smartfónov na svete a nechalo za sebou HTC, NOKIU, LG a iných.

Michal
Michal

To jsi četl kde??

Sonic 3
Sonic 3

Tak SONY predalo 8,8 miliónov kusov smartfónov, za posledný kvartál, tak si to porovnaj s ostatými výrobcami a zistíš že týmto výsledkom dosiahlo SONY 3. miesto celosvetovo.

http://xperia.cz/index.php/ostatni/477-sony-mobile-zverejnila-vysledky-za-posledni-ctvrtleti-a-uz-je-na-stupnich-vitezu

ha
ha

blbost!!!!

kazan
kazan

Bych pomalu řekl že sony ma na to být nejlepší..Pomer cena vykon,perfektní!!Taky dela odolny telefony,dava spoust na fotak a desingove jsou na tom taky vic než dobře,jen by to chtelo vylepšit fotak,to je celkem slabina ale rekl bych že jediná.

Michal
Michal

Foťak? Ja bych řekl že to je celkem kvalita u sony, Apple a spol pravě berou součastky nebo foťaky přimo od sony

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nubia Z18S nabídne druhý displej na zádech pro selfie

Nubia Z18S nabídne druhý displej na zádech pro selfie

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Doba zužování rámečků kolem displeje pomalu finišuje a výrobci se snaží docílit 100% podílu displeje vůči přední straně. Většinu…

Nejapný vtip? Huawei dává k nákupu nových iPhonů powerbanku

Nejapný vtip? Huawei dává k nákupu nových iPhonů powerbanku

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  5 komentářů

Konkurenční boj mezi výrobci je neúprosný. Každá možnost, jak se zviditelnit na úkor konkurence, společnosti vítají s otevřenou náruční.…

V Instagram zprávách nyní budete moci posílat GIFy

V Instagram zprávách nyní budete moci posílat GIFy

VČERA  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Instagram neusíná na vavřínech a se svými direct messages se chce s novými updaty stále přibližovat ke klasickým chatovacím…

Mobilní zobrazení