Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Sony ve 3. čtvrtletí 2012 profitovalo a svítá mu na lepší časy

  |  6 komentářů  |  autor: Jakub Vrbický

Jelikož končí třetí čtvrtletí roku 2012, výrobci vydávají finanční výsledky pro toto období. V dnešním článku se budeme věnovat společnosti Sony a jejich úspěchům nebo naopak neúspěchům. 

Ačkoliv se v současné době většině firem nedaří, Sony kupodivu snižuje ztráty a prodeje získávají vzestupnou tendenci. Teď se ale podíváme na to, jak přesně si Japonci vedou.

V minulém čtvrtletí bylo ze strany Sony hlášeno 312 milionů dolarů, co se ztrát týče. V tomto čtvrtletí se povedlo eliminovat tuto částku na 198 milionů dolarů. Přesto má nemalé výdělky, za poslední kvartál vydělali 3,9 miliardy dolarů, což je vcelku pěkné číslo.

Cifra, jež ukrývá počet prodaných smartphonů, je docela optimistické oproti minulému čtvrtletí se zvedlo o 1,1 milionu ze 7,7 na 8,8 milionů prodaných přístrojů. Ve srovnání například s LG, které prodalo 6 milionů přístrojů, si vede dobře. Pokud se ale podíváme k Samsungu, který prodal 18 milionů kusů jednoho modelu, kterým je Samsung Galaxy S III, Sony má co dohánět.

Vzhledem k tomu, že Sony vyrábí kvalitní telefony, nasazuje rozumný poměr cena/výkon a výdělky a počty prodaných přístrojů rostou. Ztráty se také vcelku rozumně eliminují, a tak konstatujeme, že Japoncům zřejmě svítá na lepší časy.

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Sonic 3
Sonic 3

No SONY sa riadne vyšvihlo, keď SONY je už tretím najväčším výrobcom smartfónov na svete a nechalo za sebou HTC, NOKIU, LG a iných.

Michal
Michal

To jsi četl kde??

Sonic 3
Sonic 3

Tak SONY predalo 8,8 miliónov kusov smartfónov, za posledný kvartál, tak si to porovnaj s ostatými výrobcami a zistíš že týmto výsledkom dosiahlo SONY 3. miesto celosvetovo.

http://xperia.cz/index.php/ostatni/477-sony-mobile-zverejnila-vysledky-za-posledni-ctvrtleti-a-uz-je-na-stupnich-vitezu

ha
ha

blbost!!!!

kazan
kazan

Bych pomalu řekl že sony ma na to být nejlepší..Pomer cena vykon,perfektní!!Taky dela odolny telefony,dava spoust na fotak a desingove jsou na tom taky vic než dobře,jen by to chtelo vylepšit fotak,to je celkem slabina ale rekl bych že jediná.

Michal
Michal

Foťak? Ja bych řekl že to je celkem kvalita u sony, Apple a spol pravě berou součastky nebo foťaky přimo od sony

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Android a iOS již mají 99,9 % podíl, ostatní systémy jsou mrtvé

Android a iOS již mají 99,9 % podíl, ostatní systémy jsou mrtvé

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Gartner ve své nejnovější zprávě potvrzuje, že v roce 2017 zemřely všechny zbývající operační systémy, které chtěly konkurovat dvojici Android a…

Land Rover Explore: odolný smartphone od britské automobilky

Land Rover Explore: odolný smartphone od britské automobilky

VČERA  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Výrobce poměrně robustních aut, které se nezaleknou ani horšího terénu či počasí, nyní přichází s ekvivalentem na poli smartphonů. Land Rover…

Doro 8040: smartphone ušitý na míru těm nejstarším

Doro 8040: smartphone ušitý na míru těm nejstarším

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Smartphone už nemusí být pro vaše prarodiče sprosté či přinejmenším nepříjemné slovo, které by v nich vyvolávalo obavy. Švédský výrobce dostal…

Mobilní zobrazení