Mobilizujeme.cz

Sony uvažuje o Windows Phone, dočkat bychom se měli již letos

  |  3 komentáře  |  autor:

Podle zprávy, kterou publikoval server The Information, uvažuje japonské Sony o rozšíření počtu používaných operačních systémů ve svých smartphonech. Po tom, co Sony již několik let vybavuje své chytré telefony pouze operačním systémem Android, chce dát nyní japonský výrobce šanci také operačnímu systému Windows Phone a dočkat bychom se měli již tento rok.

V posledních čtyřech letech se v chytrých telefonech od Sony nacházel výhradně operační systém Android. To by se ale mělo již brzy změnit a Sony údajně zvažuje nasazení konkurenčního systému od Microsoftu do některého z letošních nových modelů. Prvního smartphonu od Sony se systémem Windows Phone bychom se měli dočkat již v první polovině tohoto roku a měl by se stát součástí produktové řady Vaio, která je u Sony už nějaký čas synonymem pro zařízení se systémem Windows od Microsoftu.

Sony Windows Phone

Pokud k tomu skutečně dojde, bude to pro Sony významný krok vpřed, jelikož v současné době běží všechny smartphony od Sony pod operačním systémem Android. Na druhé straně, Microsoft po odkoupení divize Zařízení a služeb od Nokie stále hledá nové partnery, kteří budou vyrábět smartphony se systémem Windows Phone a pomohou tak zprostředkovat tento systém co největšímu množství zákazníků.

Ještě před několika měsíci Sony oznámilo, že žádný telefon se systémem Windows Phone nechystá. Situaci pravděpodobně změnila informace, že Microsoft se chystá zrušit licenční poplatky za používání svého operačního systému a nabídne ho výrobcům podobně jako Google zdarma. Jako jediným problémem ve spolupráci Sony a Microsoftu by se tak mohl jevit fakt, že tyto dvě společnosti spolu soupeří na trhu herních konzolí. Ve Windows Phone jsou totiž přímo integrovány služby Xbox Live a Sony určitě nebude chtít podporovat prodeje konkurenční herní konzole a určitě by o hodně raději vidělo ve Windows Phone integraci se svými službami PlaysStation Network. Jsme tedy zvědaví, jak tento drobný zádrhel Sony s Microsoftem vyřeší.

sony-vaio-logo

V současné době je 92% všech prodaných smartphonů s Windows Phone vyrobeno Nokií a bude zajímavé sledovat, jestli se tento stav nějak zásadně změní s rozhodnutím některých výrobců začít vyrábět zařízení s tímto systémem. Před nějakým časem se totiž objevily zvěsti, že např. čínské ZTE či indické Xolo také chystají telefony se systémem od Microsoftu. Mluví se také o nových zařízeních od HTC či Samsungu, kde se ale jedná opravdu jen o spekulace.

Sony již před několika lety mělo svůj prototyp smartphonu s operačním systémem Windows Phone 7, vyrábět jej ale nikdy nezačalo. Poslední smartphony od Sony se systémem od giganta sídlicího v Redmondu tak byla ještě zařízení běžící pod operačním systémem Windows Mobile, tedy Sony Xperia X1, X2 a Aspen. Přejete si, aby Sony vyrobilo smartphone s Windows Phone a pořídili byste si jej raději, než hardwarově identický telefon s Androidem? Dejte nám vědět v komentářích pod článkem.

Zdroj: The Information via: GSM Arena, The Verge

ČLÁNKY:, , ,
Vyměněný displej vám může hacknout telefon

Vyměněný displej vám může hacknout telefon

DNES  |    |  diskuze (0)

Rozbil se vám při prázdninových radovánkách displej vašeho smartphonu? Tak si dejte pozor, jakým displejem ten rozbitý nahradíte. Může se vám totiž…

Recenze Samsung Galaxy J5 (2017): cesta do vyšších pater

Recenze Samsung Galaxy J5 (2017): cesta do vyšších pater

DNES  |    |  diskuze (0)

Galaxy J5 patří i ve své třetí iteraci – určené pro rok 2017 – mezi nejzajímavější telefony střední třídy. Je opět o…

Nomofobie: jak moc nám naše smartphony škodí?

Nomofobie: jak moc nám naše smartphony škodí?

DNES  |    |  diskuze (0)

Žijeme v době smartphonů, tabletů, chytrých hodinek, zkrátka mobilních technologií. Pokud chceme, jako jednotlivci, udržet krok se světem, tak dříve nebo později…

Mobilní zobrazení