Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Sony představuje dvě horké LTE novinky: Xperia GX a Xperia SX (aktualizováno, video)

  |  7 komentářů  |  autor: Jakub Vrbacký

Společnost Sony představila další dvě novinky do svého portfolia. Jedná se o modely Xperia GX a Xperia SX, které oba zabodují především podporou rychlých LTE sítí či kvalitními fotoaparáty. Ano, tušíte správně, nejsou určeny pro český trh, ale pro Japonsko. Přesto si o nich pojďme říct více.

(aktualizováno 16. května) Společnost Sony představila promo videa k oběma chystaným novinkám. Přikládáme je do článku k zhlédnutí – první je pro Xperii GX, druhé pro Xperii SX.

http://www.youtube.com/watch?v=CXltKHK4w1A

http://www.youtube.com/watch?v=WpLJ6yF8qsc

(původní text) Japonská odnož společnosti Sony Mobile představila dva nové modely z řady Xperia, určené právě pro japonský trh. Společným jmenovatelem jsou sítě 4. generace LTE, kvalitní fotoaparát s novými snímači a technologiemi, a samozřejmě operační systém Android v nejnovější verzi 4.0.

Tím výkonějším z modelů je Sony Xperia GX, známá také pod kódovým označením LT29i Hayabusa. Designem kombinuje prohnutá záda Xperií loňského roku, a kombinuje je s tvary Xperií letošních – tedy ostřejší a hranatější tvary. Na čelní straně nalezneme 4,6″ Reality displej s rozlišením 720 x 1280 px a enginem Bravia Mobile pro jasnější obraz. Na zadní potom 13 Mpx Exmor R fotoaparát s funkcí HDR známou z videa v odkazovaném článku. To vše pod taktem dvoujádrového procesoru od Qualcommu s taktem 1,5 GHz a 1 GB operační RAM paměti.

Vnitřní uživatelská pamět činí dnes poměrně tradičních 16 GB, kterou snadno rozšíříte pomocí microSD. Potěší přítomnost microHDMI konektoru, lehce nadprůměrná baterie o kapacitě 1700 mAh či dvě barevná provedení – černá a bílá.


Oficiální fotografie prohnuté Xperie GX

Druhou z novinek je Sony Xperia SX, která sice nezaujme nekompromisní výbavou, alespoň si však připíše prvenství za nejlehčí LTE telefon – váží pouhých 95 g. displej má tentokrát úhlopříčku 3,7″ a rozlišení 540 x 960 px, přičemž stejně jako vybavenější z dvojice nabídne Bravia Mobile Engine. Na zádech si ponese sice „jen“ 8 Mpx fotoaparát, technologické vymoženosti však bude mít tytéž. Stejná bude i hnací síla – tedy 1,5 GHz dvoujádro a 1 GB RAM. Uživatelská paměť se potom smrskne na polovičních 8 GB, slot na microSD karty zůstane přítomen. Kapacita baterie bude lehce nižší – 1500 mAh.


I drobnější Xperia SX bude mít dvě barevná provedení

Jak již bylo zmíněno v úvodu, telefony jsou určeny pouze pro japonský trh. Stejně jako modely jiných značek by si ale mohly najít cestu do Evropy, i když ochuzené o u nás nepotřebné věci, jako je podpora LTE. Co na novinky říkáte?

zdroj: GSMArena

ČLÁNKY:, , ,
Poslední aktualizace aplikace Uber potěší hlavně řidiče

Poslední aktualizace aplikace Uber potěší hlavně řidiče

DNES  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Uber neustále zdokonaluje svou aplikaci, se kterou se dá jednoduše nechat odvést nebo naopak s ní snadno vydělávat, to v případě…

OnePlus 3 a 3T nyní dostávají aktualizaci Android 8.0 Oreo

OnePlus 3 a 3T nyní dostávají aktualizaci Android 8.0 Oreo

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Společnost OnePlus slibovala, že aktualizace na Android 8.0 bude pro obě zařízení dostupná do konce tohoto roku. A slib dodržela. Od…

Alcatel Idol 5: i brácha modelu 5s má co nabídnout

Alcatel Idol 5: i brácha modelu 5s má co nabídnout

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Alcatel představil kromě modelu 5s také telefon Idol 5. Již z názvu je jasné, že se bude jednat o něco méně…

Mobilní zobrazení