Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Sony představilo tablety S1 a S2 – Android 3.0 a certifikace PlayStation

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Společnost Sony představila dvojici tabletů s označením Sony S1 a Sony S2. Obě novinky jsou vybaveny operačním systémem Android 3.0 Honeycomb, procesorem Nvidia Tegra 2, rychlými daty 3G/4G a díky certifikaci PlayStation nabídnou řadu zajímavých herních titulů.

Japonská společnost Sony představila v Tokiu dvojici dotykových tabletů. Modely Sony S1 a Sony S2 nabízí nejnovější verzi operačního systému Android 3.0 Honeycomb, dotykový kapacitní displej, procesor Nvidia Tegra 2, Wi-Fi připojení s DLNA, rychlá data 3G/4G a certifikaci PlayStation. Do prodeje se dostanou letos na podzim.


Tablety Sony S1 (vlevo) a Sony S2 (vpravo)

Sony S1 – tablet s posunutým těžištěm

Sony S1 je tablet určený zejména pro multimediální zábavu. Přináší dotykový kapacitní displej s úhlopříčkou 9,4″ a vysokým rozlišením 1280 x 800 px, dále operační systém Android 3.0 Honeycomb a procesor Nvidia Tegra 2. Zajímavý je design, při pohledu ze strany je vidět, že je tablet v horní části tlustší, než v části spodní. Tento postupný přechod a zároveň posunutí těžiště má podle slov výrobce údajně usnadnit držení tabletu v rukou.


Sony S1 – oficiální fotografie

Ve výbavě tabletu Sony S1 najdeme Wi-Fi s DLNA, rychlá data 3G/4G a dvojici objektivů (přední pro videohovory, zadní pro běžné focení). Velkým lákadlem pak je certifikace PlayStation, díky které nabízí tablet řadu zajímavých herních titulů určených pouze pro tuto herní platformu.


Sony S1 – oficiální fotografie

K ovládání se na rozdíl od hardwarových a senzorových tlačítek prvního certifikovaného mobilního zařízení PlayStation – Sony Ericssonu Xperia Play, používá velký dotykový displej, na kterém jsou umístěny potřebné ovládací prvky s klasickými znaky PlayStation (tj. kolečko, křížek, atd.).

Oficiální cena tabletu Sony S1 zatím nebyla stanovena, ovšem podle zákulisních informací by se měla pohybovat kolem hranice 600 dolarů (cca 10 tisíc Kč). Tablet dorazí na trh letos na podzim.

Sony S2 – tablet s netradiční rozevírací konstrukcí

Sony S2 je tablet ideální jako prostředek mobilní komunikace a zábavy. Díky netradiční rozevírací konstrukci a rozměrům se vejde například do vnitřní kapsy od saka. Disponuje hned dvojicí dotykových displejů, přičemž každý má rozlišení 1024 x 600 px a úhlopříčku 5,5″. Díky těmto parametrům tak tablet vyniká displejem s nejvyšší jemností, a to 215 dpi.


Sony S2 – oficiální fotografie

Stejně jako první model přináší Sony S2 operační systém Android 3.0 Honeycomb a procesor Nvidia Tegra 2. Po rozevření najdeme vedle horního displeje umístěnou kamerku pro videohovory. Na zadní straně tabletu pak nechybí fotoaparát. Datová výbava čítá Wi-Fi s DLNA a rychlá data 3G/4G.


Sony S2 – oficiální fotografie

Také Sony S2 disponuje certifikací PlayStation, která proměňuje tablet v herní konzoli. Pro hraní jsou k dispozici softwarové klávesy používané u zařízení PlayStation umístěné na spodní obrazovce.

Ani oficiální cena druhého z dvojice tabletů – modelu Sony S2, zatím nebyla stanovena, ale podle zákulisních informací by se měla pohybovat kolem hranice 700 dolarů (cca 12 tisíc Kč). Tablet dorazí na trh letos na podzim.

Nové tablety od Sony na videu

ČLÁNKY:, ,
Smartphone od Xiaomi s minimálními rámečky uniká na fotce

Smartphone od Xiaomi s minimálními rámečky uniká na fotce

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Xiaomi je se svou řadou Note mimořádně úspěšné. Vždy smartphone boduje v poměru cena výkon. V modelu Note 5 Plus navíc…

Samsung na svých stránkách vystavil tajemný model Galaxy X

Samsung na svých stránkách vystavil tajemný model Galaxy X

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Samsung něco chystá. To se ví už pár měsíců. Poté, co si Samsung certifikoval název SM-G888NO, se objevily i snímky, které…

Přední Apple analytik: v roce 2018 dorazí první dual SIM iPhone

Přední Apple analytik: v roce 2018 dorazí první dual SIM iPhone

DNES  |  Tomáš Richter  |  2 komentáře

Známý analytik společnosti KGI Securities, Ming-Chi Kuo, nám přináší další teorii ohledně příští generace iPhonů. Nedávno jsme vás informovali o tom,…

Mobilní zobrazení