Mobilizujeme.cz

Sony představilo 16,4 Mpx snímač s nahráváním Full HD videa

  |  1 komentář  |  autor:

Sony uvede na začátku roku 2011 miniaturní snímač s 16,4 Mpx a schopností pořizovat až Full HD (1080p) video s 30 snímky/s. Sony Ericsson je vážným adeptem na zavedení těchto snímačů do svých budoucích mobilních telefonů.

Mysleli jste si, že 14 Mpx v telefonu (čtěte Altek Leo – 14 Mpx, Android 2.1, HSPA, GPS) bude konečným číslem a dále už se počet Mpx nebude navyšovat? Omyl! Sony představilo 16,4 Mpx snímač (IMX081PQ) s rozměry přibližně 6 x 6 mm (tloušťku neuvádí), který podporuje nahrávání Full HD 1080p videa s 30 snímky/s. Při rozlišení videa HD 720p pak dokonce s 60 snímky/s. Druhým představeným snímačem je 8,1 Mpx (označen jako IMX105PQ), který umí rovněž Full HD 1080p video. Oba jsou typu CMOS s osvětlením ze zadní strany a budou mít vyšší citlivost.

16,4 Mpx snímač je tvořen senzorem s pixely o velikosti pouhých 1,12 mikronu, 8,1 Mpx snímač pak 1,4 mikronu. Sony uvádí, že fotografie nebudou ani přes tak rozměrné rozlišení zkreslené a plné šumu, a to díky technologii převodu obrazu. K porovnání slouží následující fotografie, ve které se porovnává 16,4 Mpx snímač s 5 Mpx snímačem.

Dále si lze udělat představu o rozdílu fotografií se senzorem s předním osvětlením (obrázek vpravo) a tím se zadním (16,4 Mpx i 8,1 Mpx jej mají) (obrázek vlevo).

Sony Ericsson Satio s 12 Mpx fotoaparátem tak brzy získá svého nástupce, alespoň v počtu Mpx. Potřebujeme nicméně tak obrovské fotografie pořizovat mobilem? Není to už přehnané? Tahle Mpx válka mezi výrobci musí chtě nechtě jednou skončit. Sony Ericsson však bezesporu na tento snímač v budoucnu vsadí a přivede ho v některém telefonu, a to včetně modulu s autofocusem. Oficiálně se hovoří o dostupnosti snímače pro výrobce mobilů v prvním čtvrtletí roku 2011.

zdroj: Sony.net

ČLÁNKY:,
Samsung Galaxy Note 8 oficiálně: návrat zašlé slávy?

Samsung Galaxy Note 8 oficiálně: návrat zašlé slávy?

VČERA  |    |  diskuze (0)

Samsung si na dnešek připravil dlouho očekávanou konferenci Unpacked 2017, na které světu představil nejnovější model řady Galaxy Note s pořadovým číslem…

Lindsey Vonn někdo ukradl její nahé fotky z telefonu

Lindsey Vonn někdo ukradl její nahé fotky z telefonu

VČERA  |    |  2 komentáře

Mnozí z vás jistě mají v paměti kauzu, kdy na internet hackeři vypustili velice intimní fotografie celebrit, ke kterým se dostali kvůli…

Víte, co je to DeX? A čím se asi tak Samsung inspiroval? (video)

Víte, co je to DeX? A čím se asi tak Samsung inspiroval? (video)

VČERA  |    |  diskuze (1)

U Samsungu najdeme řadu zajímavých a chytrých vychytávek, jednou z nich je rozhodně i produkt nazvaný DeX. Jedná se o inteligentní dokovací…

Mobilní zobrazení