Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Sony oficiálně představilo modely Xperia P a Xperia U (MWC 2012)

  |  komentovat  |  autor: David Kovařík

Podle veškerých očekávání dnes Sony na MWC 2012 během své prezentace oficiálně představilo nové modely z řady Xperia – Xperia P a Xperia U. Prakticky se jedná o zmenšené verze vlajkové lodi Xperia S, se kterou mají téměř na chlup stejný design.

Již na konci ledna tohoto roku jsme vás prostřednictvím článku informovali o existenci dvou telefonů z řady Xperia, tehdy ještě nazývané kódovými jmény Nyphon a Kumquat. Když se navíc před pár dny objevily živé fotografie Kumquatu, nebylo žádných pochybností, že více o obou zařízeních se dozvíme na veletrhu MWC 2012 v Barceloně.

A naše prognózy se vyplnily dokonale. Dnes, 26. února, Sony představilo na tiskové konferenci modely Xperia P alias Nyphon, a Xperia U alias Kumquat. Ty téměř do detailů kopírují vzhled nejvyššího modelu Xperia S a největší odlišnosti tak spočívají ve velikosti telefonů a jejich výbavě.


Sony se rozhodlo sjednotit své portfolio, které je nyní vyvedené ve stejném designu

Hardwarové specifikace se od těch předpokládaných prakticky neliší. Xperia P tedy nabídne 4″ displej o qHD rozlišení (540 x 960 px) s technologií WhiteMagic, která by měla zajistit perfektní čitelnost i na přímém slunečním světle. O dostatečný výkon se postará 1 GHz procesor NovaThor U8500 se dvěma jádry. Ostatní specifikace prozrazují 8 Mpx fotoaparát nahrávající 1080p video a LED diodu, obvyklou konektivitu jako Wi-Fi či Bluetooth včetně rychlých datových přenosů HSPA. Určitě potěší přítomnost NFC čipu. Tělo přístroje nepřesáhne 10,5 mm a bude vyrobeno z broušeného hliníku, takže kvalitě zpracování byla věnována veliká péče.


Oficiální snímky Xperie U a P ukazují tyto přístroje v mnoha barevných provedeních

Jeho menší bratříček Xperia U je pochopitelně osazen menším Reality displejem o úhlopříčce 3,5″ s rozlišením 480 x 854 px (FWVGA). Procesor však zůstává beze změn a opět se tedy jedná o NovaThor 1 GHz dvoujádro. Fotoaparát je pro změnu 5 Mpx a zvládne natočit video o rozlišení HD 720p. Další zajímavou doplňkovou funkcí je implementace služby Sony xLOUD. Díky dřívějším únikům informací navíc víme, že kapacita baterie činí 1 290 mAh, což však není příliš mnoho. Uvidíme, jaká bude výdrž při používání v praxi.

Oba přístroje jsou podle očekávání postaveny na operačním systému Android 2.3, avšak s aktualizací na nejnovější verzi 4.0 už výrobce počítá. Další informace a živé fotografie vám budeme postupně přinášet formou aktualizací přímo z místa dění, nezapomeňte nás tedy i nadále sledovat.

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Obal naznačuje, že Pixel 3 XL dostane jen jeden zadní fotoaparát

Obal naznačuje, že Pixel 3 XL dostane jen jeden zadní fotoaparát

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Design modelu Pixel 3 XL od Googlu začíná být stále jasnější. Nedávno uniklé fotky „z terénu“ odhalily vzhled, který výrazně připomíná…

iOS 12 při tísňovém volání automaticky odešle vaši polohu

iOS 12 při tísňovém volání automaticky odešle vaši polohu

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (1)

S tím, jak se GPS čip v dnešních telefonech stává už v podstatě samozřejmostí, se začíná objevovat i využívání této technologie…

Unikly snímky ochranných obalů na všechny 3 chystané iPhony

Unikly snímky ochranných obalů na všechny 3 chystané iPhony

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Výrobci příslušenství pro mobilní zařízení Olixar unikly snímky zobrazující řadu iPhonů pro rok 2018 včetně 6,1″ levnějšího modelu, o němž se…

Mobilní zobrazení