Mobilizujeme.cz

Sony odhalilo trojlístek nových smartphonů: Xperia J, Xperia T a Xperia V

  |  9 komentářů  |  autor:

Společnost Sony představila na středeční tiskové konferenci v Berlíně novou řadu Xperia smartphonů. Všechny tři modely nejsou nazvány nijak složitě. Snadno zapamatovatelná Xperia J, Xperia T či Xperia V nebude v hlavách mobilních fanoušků žádným problémem.

Letošní akce v Berlíně, tedy IFA 2012, je pro společnosti Sony a Sony Mobile Communications velmi významným milníkem. Především pak pro sérii dalších chytrých telefonů Xperia. V článku vám přinášíme téměř kompletní technické vlastnosti trojlístku Xperií J, T a V.

Módní a malá Sony Xperia J

Nová Xperia J se dá považovat ve srovnání s modely T a V jako jasný trpaslík. Ačkoliv se může chlubit tloušťkou konstrukce 9,2 milimetrů, 5 Mpx fotoaparát zrovna dvakrát nepotěší. U čtyřpalcového FWVGA displeje se nedočkáme ani HD rozlišení. Jednou z mála věcí, která je u smartphonů nutnou součástí, a přitom vždy její přítomnost potěší, je přední videokamera. Využití lze najít například při videohovorech na messengerech typu Skype.

Sony Xperia J se dále dočká 1 GHz procesoru Snapdragon, za podpory 512 MB operační paměti RAM a 4 GB interní paměti pro skladování vlastních dat. Díky kapacitě baterie 1750 mAh bude přehrávání videí klidně až osmihodinové na jedno nabití. Model bude dostupný v černé, bílé, růžové a zlaté barvě.

Vlajková loď Sony Xperia T

Model Xperia T je na tom mnohem lépe. Kromě většího displeje (4,6 palce, HD Reality Display), je mnohem vymakanější po stránce fotoaparátu. Rozlišení 13 Mpx nevidíme každý den u každého smartphonu. Videokamera dokáže nahrávat ve Full 1080p HD rozlišení, což ocení nejeden náročnější uživatel. Sony Xperia T byla také obdarována licenčním programem PlayStation Certified. Plynulost běhu 3D her obstarává dvoujádrový procesor s frekvencí 1,5 GHz na každém jádře.

 

Prozatím je tento chytrý telefon ve zkušebním provozu a pracuje s Androidem 4.0.4 Ice Cream Sandwich. Nového operačního systému Android 4.1 Jelly Bean se tedy dočká až před samotným uvedením na trh. Již nyní je k dispozici také možnost MHL připojení, což dovoluje přenést obraz ze smartphonu do monitoru. Telefon Sony Xperia T bude možné zakoupit v černé, bílé a stříbrné barvě.

Odolné a výkonné Sony Xperia V

Sony Xperia V je také velmi povedeným smartphonem nejnovější řady Xperia. Disponuje 4,3 palcovým displejem HD Reality Display, 13 Mpx fotoaparátem s možností nahrávání videí ve Full 1080p HD režimu, licenčním programem PlayStation Certified, LTE konektivitou, NFC technologií či MHL připojením.

 

Do telefonu byl pro ukázku instalován operační systém Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich, po uvedení na trh bude ovšem aktualizován na Android 4.1 Jelly Bean. V neposlední řadě je nová Sony Xperia V vybavena maximální odolností vůči vodě a prachu.

ČLÁNKY:, , ,
iPhone 7s prý bude mít skleněná záda a bude tlustší

iPhone 7s prý bude mít skleněná záda a bude tlustší

DNES  |    |  diskuze (0)

Jak už asi víte, Apple se chystá někdy v září uvést tři smartphony. Kromě nového iPhonu 8 s OLED obrazovkou ukáže fanouškům i modely…

Leagoo T5 v akci: 4GB+64GB a duální fotoaparát jen za 79,99 dolarů

Leagoo T5 v akci: 4GB+64GB a duální fotoaparát jen za 79,99 dolarů

DNES  |    |  2 komentáře

Vše o této speciální nabídce najdete na stránkách www.gearbest.com. Kdy? Od 14. do 19. srpna 2017 Zvýhodněná cena 79,99 dolarů: pouze 5 kusů…

Revoluce? Po nerozbitném displeji přijde displej samoopravitelný

Revoluce? Po nerozbitném displeji přijde displej samoopravitelný

DNES  |    |  diskuze (1)

Některé telefony od Motoroly již používají tzv. ShatterShield, tedy marketingově nazvané řešení téměř nerozbitného displeje. Tento panel totiž není vyrobený ze skla,…

Mobilní zobrazení