Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Sony na veletrhu CES 2012 nezahálí – tentokrát představuje své chytré příslušenství

  |  3 komentáře  |  autor: David Kovařík

Vypadá to, že mobilní divize Sony to s návratem na výsluní myslí opravu vážně. Po představení high-endových smartphonů Xperia S a Xperia Ion dnes prezentoval výrobce také nové příslušenství k těmto skvostům. Nutno dodat, že na první pohled vypadají nové produkty více než lákavě. Celkem se jedná o 3 novinky – SmartWatch, Smart Wireless Headset pro a SmartTags.

Japonská firma Sony nás dnes přesvědčila, že na probíhajícím veletrhu CES 2012 ještě neřekla poslední slovo. Po představení skvěle vybavených telefonů Sony Xperia S a Sony Xperia Ion dnes vyrukovala s řadou nových produktů. Jedná se o takzvané chytré příslušenství – stylové hodinky SmartWatch, Bluetooth sluchátka Smart Wireless Headset pro a NFC zařízení pro synchronizaci zvané SmartTags.

Začněme detailnějším pohledem na chytré hodinky SmartWatch, které jsou nástupcem předchozí generace LiveView. Displej hodinek je tvořen 1,3″ OLED panelem s rozlišením 128 x 128 px. Ten dokáže zobrazit 65 tisíc barev a nabízí dotykovou technologii. Ta je tvořena devíti dotykovými místy v matici 3×3. Tloušťka těla nepřesáhne hranici 8 mm. SmartWatch dále obsahují funkci vibrace, akcelerometru a novinka je odolná proti vnějším vlivům, jako jsou prach a vlhkost. Umístit jej budete moci na jakýkoliv hodinkový náramek o šířce 2 cm.

Propojení s mobilním telefonem je zajištěno bezdrátovou technologií Bluetooth. Po spárování obou produktů lze posléze využívat hodinky k mnoha různým úkonům – například ovládání hudebního přehrávače, čtení SMS zpráv, kontrola počasí či k získání novinek na vašem profilu sociální sítě. Jasnější představu si uděláte z oficiálního prezentačního videa.


Sony SmartWatch v různých barevných provedeních vypadá opravdu stylově

Na první pohled by se Bluetooth headset Smart Wireless Headset pro mohl jevit jen jako další z řady bezdrátových sluchátek. Zdání však klame, jelikož toho tento set nabídne mnohem více. Samotná sluchátka se pomocí 3,5 mm Jack konektoru připojí do malého zařízení připomínající klasický MP3 přehrávač. V něm je zabudován malý monochromatický displej, na kterém budou zobrazovány například právě přehrávané skladby, či příchozí SMS zprávy. Ty si bude možné nechat zvukově přečíst přímo do sluchátek. Dále potěší implementace 2 GB vnitřní paměti včetně slotu na microSD karty. Celý set bude s mobilním telefon spojen pomocí Bluetooth verze 3.0. Doporučujeme shlédnout přiložené video, ukazující celkový potenciál výrobku.


Sony Smart Wireless Headset pro

Nakonec jsme si pro vás nechali příslušenství, určené k nastavení smartphonu pro různé činnosti v různých prostředích. SmartTagy jsou malé oblé placky vybavené NFC čipem, které po přiložení nastaví váš telefon do konfigurace, hodící se k prostředí, kde se právě nacházíte. Například při přiložení ke SmartTagu, který máte ve svém autě, se automaticky pustí Bluetooth, GPS systém a mapy Google.

Naopak doma telefon zapne Wi-Fi připojení, nastaví hlasitější vyzvánění a spustí třeba aplikace Novinky a Počasí. Nastavování těchto vymožeností se tak stává otázkou několika sekund. Možná vám příslušenství SmartTags na první pohled přijde zbytečné či málo využitelné. Sony však i protentokrát uvolnilo prezentační video a nutno říci, že myšlenka takovéto synchronizace nevypadá vůbec špatně.


Sony SmartTags

Poslední třešničkou na dortu je uvolnění Smart Extension SDK, což je balíček pro vývojáře Android aplikací, kteří tak budou moci pro nové produkty vyvíjet nový software a zvyšovat tak jejich veliký potenciál. Nové portfolio chytrého příslušenství vypadá rozhodně velmi zajímavě a troufám si říct, že má vysoké ambice na start nové éry mobilního příslušenství jako takového. To nejdůležitější – cenu, nám však Sony prozatím neprozradilo. V případě novinek vás však budeme dozajista informovat.

ČLÁNKY:, , ,
Samsung Gear S3 dostávají Tizen 3.0 se spoustou novinek

Samsung Gear S3 dostávají Tizen 3.0 se spoustou novinek

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Pro uživatele chytrých hodinek Gear S3 máme velmi dobrou zprávu. Dnes pro ně Samsung uvolňuje důležitou aktualizaci Tizen 3.0 a přináší…

Jaký smartphone do 5000 Kč? Poradíme, z čeho vybírat

Jaký smartphone do 5000 Kč? Poradíme, z čeho vybírat

DNES  |  Luboš Srb  |  2 komentáře

Jaký smartphone v ceně do 5000 korun vybrat v roce 2017, třeba na blížící se Vánoce? Máme pro vás několik redakčních…

Samsung chce vylepšené 3D rozpoznávání obličeje u Galaxy S9

Samsung chce vylepšené 3D rozpoznávání obličeje u Galaxy S9

DNES  |  Tomáš Richter  |  3 komentáře

Již dříve jsme vás informovali, že společnost Samsung připravuje nový systém rozpoznání obličeje pomocí 3D senzoru na přední kameře. Tato technologie…

Mobilní zobrazení