Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Sony jedná s Microsoftem. Nasadí také brzy nové Windows Phone 8? (aktualizováno)

  |  2 komentáře  |  autor: Jakub Vrbický

Japonské Sony, jež před více než rokem převzalo otěže nad koncernem Sony Ericsson a odtrhlo se od švédského Ericssonu, v tuto chvíli uvažuje o zajímavém rozšíření svého portfolia, které by znamenalo přidat do nabídky přístroje běžící na Windows Phone 8.

(aktualizováno 12. září) Generální ředitel Sony Mobile, Kunimasa Suzuki, dal konec všem spekulacím. „Sony v současné době neplánuje žádný smartphone s Windows Phone 8“, řekl.

Japonský výrobce se bude i nadále zaměřovat na platformu Android, i přes klesající tržní podíl smartphonů Sony Xperia s tímto operačním systémem. To se má ale v příštích čtvrtletích zlepšit. Tak uvidíme.

(původní text – 9. září) Japonci prý už začínají jednat s Microsoftem o uzavření kontraktu v souvislosti s dodávkami operačního systému Windows Phone 8. Tento krok by byl vcelku pochopitelný, jelikož osmičky nabývají na čím dál větší popularitě a Windows 8 se prohání na nejednom notebooku Sony Vaio. Propojení a vznik jistého ekosystému s Windows 8/Windows Phone 8 od Sony by tak jistě dával smysl.

V minulosti se v souvislosti s tímto výrobcem objevili dohady o tom, zda si nevyšlape svou vlastní cestu se systémem Vita, který osadil do nástupce PSP, byl jím PS Vita. Tato teorie nebyla však nikým potvrzena, za to ani vyvrácena. Tudíž se možná v budoucnu setkáme s úplně novým systémem. Dříve už jsme psali o konceptu Sony Xperia Leon, který ale byl jen takovou vizí.

Každopádně se ale rozhodně nepočítá s ukončením smlouvy s Googlem a přerušení výroby přístrojů s Androidem, to alespoň v dohledné době. Naopak, rozšíření svého portfólia o novou mobilní platformu s potenciálem do budoucna může japonskému Sony pomoci zvýšit prodeje.

Při navázání takové spolupráce se uvažuje i o skutečnosti, že by se nějakým způsobem spojil Windows Live (Xbox) a PlayStation. Tak by se vytvořil ideální hrací prostředek, který by bezesporu uspokojil nejednoho zarytého pařmena, o tom ale my spekulovat nebudeme.

Uvidíme tedy, zda se Windows Phone 8 objeví v přístrojích Sony či nikoliv. My doufáme v první variantu, protože tento systém spojený s kvalitou a precizností Sony by mohl být něco víc, než jen tuctový smartphone.

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

2
Komentujte

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Droidsony Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
sony
sony

sony nevidi ziadnu buducnost androidu ktory bude mat velke problemy s dalsou idiotskou firmou z usa apple a preto sa poisti microsoftom a maju dalsie plany na vyrobu fonov bez operacnych systemov z vynikajucimi fotoaparatmi a este lepsim zvukom.

Droid
Droid

Napsal jsi to přesně … naopak. Sony vidí v Androidu velkou budoucnost a telefony bez operačního systému už u Sony neuvidíme.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Stylus S Pen ke Galaxy Note 9 může přinést převratné funkce

Stylus S Pen ke Galaxy Note 9 může přinést převratné funkce

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Dne 9. srpna by mělo dojít k představení Samsungu Galaxy Note 9. V posledních dnech se však začalo hovořit o tom,…

Nejnovější update pro smartphony OnePlus způsobuje trable

Nejnovější update pro smartphony OnePlus způsobuje trable

DNES  |  Jakub Foltýn  |  diskuze (1)

OnePlus nedávno uvolnil OTA update pro několik svých zařízení – OnePlus 3 a 3T, OnePlus 5 a 5T, a také nejnovější OnePlus…

Nový patent Samsungu ukazuje zajímavé řešení bez rámečků

Nový patent Samsungu ukazuje zajímavé řešení bez rámečků

DNES  |  Jakub Mokříš  |  3 komentáře

Sen o kompletně bezrámečkovém telefonu nabývá nových obrysů. Samsung si nechal patentovat velice zajímavé řešení. To se sestává ze dvou displejů.…

Mobilní zobrazení