Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Sony jedná s Microsoftem. Nasadí také brzy nové Windows Phone 8? (aktualizováno)

  |  2 komentáře  |  autor: Jakub Vrbický

Japonské Sony, jež před více než rokem převzalo otěže nad koncernem Sony Ericsson a odtrhlo se od švédského Ericssonu, v tuto chvíli uvažuje o zajímavém rozšíření svého portfolia, které by znamenalo přidat do nabídky přístroje běžící na Windows Phone 8.

(aktualizováno 12. září) Generální ředitel Sony Mobile, Kunimasa Suzuki, dal konec všem spekulacím. „Sony v současné době neplánuje žádný smartphone s Windows Phone 8“, řekl.

Japonský výrobce se bude i nadále zaměřovat na platformu Android, i přes klesající tržní podíl smartphonů Sony Xperia s tímto operačním systémem. To se má ale v příštích čtvrtletích zlepšit. Tak uvidíme.

(původní text – 9. září) Japonci prý už začínají jednat s Microsoftem o uzavření kontraktu v souvislosti s dodávkami operačního systému Windows Phone 8. Tento krok by byl vcelku pochopitelný, jelikož osmičky nabývají na čím dál větší popularitě a Windows 8 se prohání na nejednom notebooku Sony Vaio. Propojení a vznik jistého ekosystému s Windows 8/Windows Phone 8 od Sony by tak jistě dával smysl.

V minulosti se v souvislosti s tímto výrobcem objevili dohady o tom, zda si nevyšlape svou vlastní cestu se systémem Vita, který osadil do nástupce PSP, byl jím PS Vita. Tato teorie nebyla však nikým potvrzena, za to ani vyvrácena. Tudíž se možná v budoucnu setkáme s úplně novým systémem. Dříve už jsme psali o konceptu Sony Xperia Leon, který ale byl jen takovou vizí.

Každopádně se ale rozhodně nepočítá s ukončením smlouvy s Googlem a přerušení výroby přístrojů s Androidem, to alespoň v dohledné době. Naopak, rozšíření svého portfólia o novou mobilní platformu s potenciálem do budoucna může japonskému Sony pomoci zvýšit prodeje.

Při navázání takové spolupráce se uvažuje i o skutečnosti, že by se nějakým způsobem spojil Windows Live (Xbox) a PlayStation. Tak by se vytvořil ideální hrací prostředek, který by bezesporu uspokojil nejednoho zarytého pařmena, o tom ale my spekulovat nebudeme.

Uvidíme tedy, zda se Windows Phone 8 objeví v přístrojích Sony či nikoliv. My doufáme v první variantu, protože tento systém spojený s kvalitou a precizností Sony by mohl být něco víc, než jen tuctový smartphone.

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
sony
sony

sony nevidi ziadnu buducnost androidu ktory bude mat velke problemy s dalsou idiotskou firmou z usa apple a preto sa poisti microsoftom a maju dalsie plany na vyrobu fonov bez operacnych systemov z vynikajucimi fotoaparatmi a este lepsim zvukom.

Droid
Droid

Napsal jsi to přesně … naopak. Sony vidí v Androidu velkou budoucnost a telefony bez operačního systému už u Sony neuvidíme.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nový Apple iMac Pro v prodeji. Vyjde nejméně na 140 tisíc Kč

Nový Apple iMac Pro v prodeji. Vyjde nejméně na 140 tisíc Kč

VČERA  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Červnová konference Apple WWDC přinesla kromě nové verze iOS 11 či macOS i nějaký ten hardware. Pro mnoho…

Univerzální držák do auta nyní seženete za pouhých 100 korun

Univerzální držák do auta nyní seženete za pouhých 100 korun

VČERA  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (1)

Používáte telefon v autě jako navigaci? Nebo třeba občas za jízdy vyřizujete hovory a potřebujete mít tedy obrazovku…

Samsung Notebook 9 Pen a Notebook 9 (2018) oficiálně představeny

Samsung Notebook 9 Pen a Notebook 9 (2018) oficiálně představeny

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Tak a je to venku. Společnost z Jižní Koreje dnes oficiálně představila novou řadu ultrabooků pro nadcházející rok.…

Mobilní zobrazení