Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Sony Ericsson Xperia X2: dokonalý nástupce legendy

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Sony Ericsson Xperia X2 je nástupce prvního telefonu multimediální řady Xperia, modelu X1. Po jeho vzoru disponuje dotykovým displejem či QWERTY klávesnicí. Značné inovace nastaly v oblasti výbavy i designu.

Sony Ericsson po roce a půl představil nástupce modelu Xperia X1. Výrobce nový Sony Ericsson Xperia X2 dotáhl po výbavové stránce k dokonalosti. Inovací prošel také design telefonu. Výrobce navíc slibuje, že se již nebude opakovat situace jako u předchozího modelu X1, který se dostal na trh až téměř po roce od oficiálního představení. Nová Xperia X2 se má na pultech obchodů objevit během tří měsíců. Stihnout by tedy měla předvánoční trh.

TIP: Podrobné technické parametry naleznete v katalogu – model Sony Ericsson Xperia X2


Oficiální fotografie černé a stříbrné varianty

Telefon disponuje plnohodnotnou QWERTY klávesnicí, která je stejně jako u modelu X1 kolébkovitě výsuvná do strany. Sony Ericsson Xperia X2 je oproti předchůdci o něco málo tenčí, rozměry činí 110 x 54 x 16 mm. Za to se ale zvýšila hmotnost o 10 gramů a odpovídá tak hodnotě 155 gramů.


Oficiální fotografie černé varianty

Přední straně telefonu dominuje rozměrný 3,2″ dotykový displej (rezistivní), který nabízí jemné rozlišení 480 x 800 px (WVGA). Sony Ericsson Xperia X2 však stejně jako předchůdce zobrazí maximálně pouze 65 tisíc barev. Výrobce totiž opět použil operační systém Windows Mobile, který jednoduše více barev nepodporuje. Potěšitelné ale naopak je, že jsou Windows Mobile ve vyšší verzi 6.5, se kterou přichází značná vylepšení. Telefon lze ovládat nejen pomocí dotykového displeje či QWERTY klávesnice, ale také optickým joystickem.


Oficiální fotografie, na kterých je vidět také prostředí X-Panel

Stejně jako předchůdce přináší Xperia X2 nadstavbu systému v podobě panelového prostředí X-Panel. Jedním tlačítkem se ihned dostanete do nabídky X-Panel, ve které si můžete zvolit některý z nainstalovaných panelů. Kromě běžných panelů nechybí ani panely Facebook či Média.


Oficiální lifestylové fotografie se Sony Ericssonem Xperia X2

V základu bychom v telefonu měli objevit rovnou 13 předinstalovaných panelů. Další budou k dispozici zdarma na stránkách výrobce. Zajímavé rozhodně bude, zdali telefon umožní mít spuštěnou aplikaci ve dvou či více panelech současně. U Xperia X1 totiž není možné mít spuštěný například hudební přehrávač v panelu Média a zároveň být například v panelu pro přístup na internet.


Oficiální lifestylové fotografie se Sony Ericssonem Xperia X2

Zabudovaný akcelerometr umožňuje snadné překlápění obsahu obrazovky na základě otočení telefonu na stranu či na výšku. Pro přehrávání hudby poslouží hudební přehrávač Windows Media Player či panel Média. Sluchátka připojíte pomocí 3,5 mm konektoru Jack, který se nalézá na horní straně telefonu. Svou oblíbenou hudbu však můžete poslouchat i ze zabudovaných stereo reproduktorů. Jediné, o čem se výrobce zatím nezmínil, je FM rádio a FM vysílač. Jak to tak vypadá, zákazník se bude muset bez této dvojice obejít.

Multimediální výbava zahrnuje téměř vše, co si jen dnes můžeme u mobilního telefonu představit. S fotoaparátem pořídím fotografie v rozlišení až 8,1 Mpx. Nápomocný je autofocus, LED blesk či stabilizátor obrazu. V nastavení si můžeme zapnout i funkci geotagging. Sony Ericsson Xperia X2 dále disponuje vestavěnou GPS navigací, respektive GPS přijímačem, podporou A-GPS a aplikací Google Maps.


Oficiální lifestylové fotografie se Sony Ericssonem Xperia X2

V telefonu najdeme například aplikace Tracker, TrackID či klienta pro sledování YouTube videí. Pomocí pohybového čidla si s Xperií můžete zahrát kromě běžných her také hry ovládané pohybem. Problém by neměl nastat ani s instalací aplikace krokoměr. Organizační výbava nabídne budík, kalendář, stopky, časovač či balík Microsoft Office Mobile a Adobe PDF Reader.

Datová výbava je nekompromisní. K dispozici je GPRS, EDGE, 3G a HSPA. Maximální rychlost stahování v rámci HSDPA činí až 7,2 Mb/s a rychlost odesílání až 2 Mb/s. K prohlížení internetového obsahu jistě přijde vhod oblíbené Wi-Fi. Nechybí ani Bluetooth včetně profilu A2DP pro bezdrátový poslech hudby či USB 2.0. Telefon k počítači připojíme pomocí standardního microUSB konektoru.

V balení výrobce dodává uživatelskou příručku, baterii, nabíječku, stereo handsfree MH700, datový USB kabel, TV-out kabel, stylus či paměťovou kartu microSD o velikosti 4 GB.

Sony Ericsson Xperia X2 by se měl začít prodávat na předních světových trzích během 3 měsíců. Cena se v Česku bude pohybovat okolo 17 500 korun.

ČLÁNKY:

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Recenze BlackBerry Key2: stylově, jinak. Správně...?

Recenze BlackBerry Key2: stylově, jinak. Správně…?

DNES  |  Tomáš Drahoňovský  |  diskuze (0)

Lehčí, lepší, silnější, rychlejší. A stále s klávesnicí. BlackBerry uvádí svůj v pořadí třetí telefon, který disponuje jak hardwarovými textovými klávesami, tak operačním…

Velká 64GB microSD karta za pakatel, ale jen do konce měsíce

Velká 64GB microSD karta za pakatel, ale jen do konce měsíce

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (1)

Úložné prostory ve smartphonech, tabletech a zařízeních se stále rok od roku zvětšují, ale velká microSD karta není nikdy k zahození.…

Nové Samsungy řady A mohou přinést OS Tizen

Nové Samsungy řady A mohou přinést OS Tizen

DNES  |  Daniel Fousek  |  diskuze (1)

Samsung si podal v EU přihlášku na pět nových ochranných známek v řadě A. Zajímavé je to, že označení modelů jsou nově dvoučíselná…

Mobilní zobrazení