Mobilizujeme.cz

Sony Ericsson Xperia Ray – smartphone s jemným displejem

  |  11 komentářů  |  autor:

Sony Ericsson Xperia Ray je funkčně skvěle vybavený telefon, korunovaný dotykovým 3,3″ FWVGA displejem, 1GHz procesorem, 8 Mpx fotoaparátem s technologií Exmor R, datovou výbavou a operačním systémem Android 2.3 Gingerbread. Brzký nástup na trh může znamenat masový zájem.

Sony Ericsson Xperia Ray je smartphone s operačním systémem Android 2.3 Gingerbread, o jehož chod se stará 1GHz jednojádrový procesor Scorpion, grafika Adreno 205 a operační paměť RAM 512 MB. Z hlediska výkonu se tedy nebude jednat o nějaké ořezávátko, ale dobře vybavený telefon.

Telefon má rozměry 111 x 53 x 9,4 mm a hmotnost 100 gramů. Konstrukce je plastová, v oblasti displeje se jedná o hůře poškrabatelný povrch. Displej je kapacitní dotykový, má úhlopříčku 3,3″ a rozlišení FWVGA (480 x 854 px), zobrazuje 16 milionů barev. Technologii displeje zaštiťuje Sony Bravia. Pod displejem jsou senzorová tlačítka, nad displejem senzory jasu a proximity. Akcelerometr přetáčí displej na bok. Nechybí ani Multitouch.

Sony Ericsson Xperia Ray má 300 MB vnitřní paměti, kterou rozšiřuje 4GB paměťová karta, dodávaná výrobcem. Telefon podporuje rychlé datové přenosy HSPA, bezdrátové Wi-Fi (802.11 b/g/n) s funkcí DLNA a Hotspot, má microUSB port, 3,5 mm konektor Jack, na druhou stranu schází HDMI port. Na zadní straně telefonu hraje prim 8 Mpx fotoaparát s autofocusem, LED bleskem a nahráváním HD 720p videa.

http://www.youtube.com/watch?v=ElM3Kbcg_qYe

Ve výbavě má Xperia Ray dále i GPS s digitálním kompasem, Google mapami a navigací (stejně jako každý telefon s Androidem), hudební přehrávač v režii Sony Ericssonu, funkci TrackID, prohlížeč Office souborů, integrován důkladněji Facebook. Telefon pohání baterie s kapacitou 1500 mAh.

Pěkný telefon se sympatickou výbavou, Sony Ericsson Xperia Ray, se objeví v prodeji během třetího kvartálu roku. Cena bude oznámena později.

ČLÁNKY:,
Češi přišli s novou aplikací pro předpověď počasí. Je dost dobrá

Češi přišli s novou aplikací pro předpověď počasí. Je dost dobrá

DNES  |    |  26 komentářů

Čeští vývojáři nezaháleli a přišli s velmi zajímavou aplikací, která se zabývá meteorologií. Pokud si myslíte, že se jedná o nějakou jednoduchou aplikaci,…

U O2 si zítra můžete zamluvit iPhone 8, 8 Plus a Apple Watch 3

U O2 si zítra můžete zamluvit iPhone 8, 8 Plus a Apple Watch 3

DNES  |    |  diskuze (0)

Minulý týden představila kalifornská společnost Apple nové produkty. Trojici iPhone 8, 8 Plus, X nebo Apple Watch 3. První dva zmíněné smartphony…

Co se stane, když do vás narazí letící či padající dron? Bolí to

Co se stane, když do vás narazí letící či padající dron? Bolí to

DNES  |    |  diskuze (0)

S tím, jak se drony staly dostupné širokým masám, zároveň stoupá pravděpodobnost, že se budou stávat (a už se stávají) nejrůznější incidenty.…

Mobilní zobrazení