Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Sony Ericsson Xperia Ray – recenze nejpovedenějšího smartphonu střední třídy

  |  71 komentářů  |  autor: Jindřich Srb

Sony Ericsson Xperia Ray je zářivým paprskem mezi telefony, který vás dokonale přesvědčí o tom, že i střední třída telefonů může mít ambiciózní zástupce. Recenze telefonu Xperia Ray seznámí všechny s tím, co lze od smartphonu (s operačním systémem) očekávat. Pozitiva jednoznačně převládají.

Sony Ericsson Xperia Ray si může klidně obstarat nálepku s heslem „nejlepší smartphone střední třídy“. Mít ho v ruce, jen stěží se ho budete zbavovat. Nejinak tomu bylo v našem případě, kdy jsme jej podrobili redakčnímu testu. Telefon disponuje tím nejlepším, co je schopen Sony Ericsson nabídnout, např. 1 GHz procesor, 3,3“ FWVGA displej s technologií Sony Bravia, 8 Mpx fotoaparát s Exmor R či vlastní nadstavbu prostředí Timescape. Palec nahoru nebo dolu od nás ale dostane až na konci recenze, kterou si nyní můžete přečíst.

Za zapůjčení Sony Ericssonu Xperia Ray do recenze děkujeme eShopu Sony Ericsson.


Sony Ericsson Xperia Ray – oficiální fotografie

Základní parametry – Sony Ericsson Xperia Ray

Rozměry111 x 53 x 9,4 mm
Hmotnost100 g
DisplejLCD, LED podsvícení, rozlišení FWVGA (480 x 854 px), 16 milionů barev, úhlopříčka 3,3“
technologie zobrazení Sony Bravia, podpora Multitouch, akcelerometr, proximity senzor, odolnost proti poškrábání
Procesor a paměťjednojádrový, 1GHz (Qualcomm MSM8255), grafika Adreno 205
512 MB RAM, 300 MB vnitřní + paměťové karty microSD až 32 GB (4GB v balení)
Operační systémAndroid 2.3.3 + prostředí Timescape
(v době testování)
Fotoaparát8,1 Mpx (3264 x 2448 px), autofocus, LED blesk, samospoušť, detekce úsměvu, stabilizátor obrazu, redukce červených očí
nahrávání HD 720p videa s 30 snímky/s
Obsah balenínávod, baterie, nabíječka, datový USB kabel, stereo headset s peckovými sluchátky, 4GB paměťová karta, záruční list
Cena a dostupnost7 500 Kč, říjen 2011

Krátké postřehy z testování telefonu Sony Ericsson Xperia Ray

Co se nám líbilo: pevná konstrukce s různými barevnými kryty; dotykový displej typu LCD s technologií zobrazení Sony Bravia; citlivost displeje; kvalitní fotoaparát s autofocusem; Android 2.3.4 Gingerbread (na začátku listopadu pro všechny), oblíbená grafická nadstavba Timescape; propojení se sociální sítí Facebook; propracovaný hudební přehrávač s ekvalizérem; prohlížeč Office souborů; využití LED diody jako svítilny (nutné doinstalovat aplikaci); podpora Flash Player 11.0; přesná a rychlá GPS; dvojice mikrofonů na telefonu – podpora HD voice; přiměřená cena

Co se nám nelíbilo: výdrž baterie je hodně ošidná; telefon se při větší aktivitě zahřívá, kryty telefonu si při pádu zcela jistě poškodíte; sklíčko displeje nemá ochranu Gorilla Glass; chybí správce spuštěných aplikací v telefonu (lze doinstalovat z Marketu), chybí hardwarové tlačítko fotoaparátu

TIP: pro více parametrů Sony Ericssonu Xperia Ray navštivte katalog mobilů.

Prodejní balení a jeho obsah:

V typickém prodejním balení se ukrývá Sony Ericsson Xperia Ray, baterie, návod, záruční list, 4GB paměťová microSD karta, headset s peckovými sluchátky, datový USB kabel s oddělitelným koncem nabíječky.

  

Vzhled a konstrukce: extrémně tenký a přitom výkonný

Xperia Ray je telefon s rozměry 111 x 53 x 9,4 mm a hmotností rovných 100 gramů. Především tloušťka musí snad každého potěšit, protože je velmi nízká, a tak se telefon vejde bez obav do jakékoliv kapsy. V prodeji je hned několik barevných variant, lišících se barvou rámu na bocích a zadním krytem. Konstrukce je plastová, a tak lze očekávat, že v případě pádů dojde k poškození povrchu. Jednotlivé části na sebe perfektně přiléhají, zadní kryt nevrže.

Na přední straně telefonu je 3,3“ dotykový kapacitní displej s velmi jemným rozlišením FWVGA, kterým se telefon zcela odlišuje od všech svých konkurentů. Pod displejem jsou dvě senzorová a jedno hardwarové tlačítko. Nechybí videokamerka, hovorový reproduktor a senzory nad displejem. Displej je zabarven takřka do černa, a tak není pomalu poznat, odkud kam se rozkládá, když jej máme vypnutý.

  

  

Výrobce umístil na spodní hranu zabudovaný mikrofon s dírkou vedoucí na povrch, přičemž nezapomněl ani na oblíbenou úchytku pro poutko. Lesklý černý povrch je jak na spodní, tak i horní hraně. Na horní hraně z něj vystupuje tlačítko spuštění/zámku displeje a je do něj zapuštěn standardní 3,5 mm Jack. Na pravém boku při držení telefonu v ruce máme k dispozici tlačítka k regulaci hlasitosti (plus adekvátním funkcím ve fotoaparátu, galerii či webovém prohlížeči). Levý bok nabízí microUSB slot. Rozmístění funkčních tlačítek a portů je správné, ve prospěch uživatele.

  

Baterie a výdrž: zahřeje a rychle se vybije

Sony Ericsson Xperia Ray má v těle konstrukce vměstnanou Li-Ion baterii s kapacitou 1500 mAh. Po jejím vyjmutí se dostaneme ke slotům na SIM kartu a microSD kartu. Výrobce uvádí výdrž telefonu v pohotovostním režimu, a to jak v sítích GSM i 3G, až 440 hodin. Při hovorech je maximální doba 7 hodin. První hodnoty se uživatelé asi jen stěží dočkají, to by telefon musel být trvale odstaven bez užívání. My jsme s výdrží telefonu příliš spokojeni nebyli, protože při aktivním využívání především datových přenosů ubývají procenta baterie doslova před očima. Nebyl problém, odrovnat baterii za pár hodin provozu (stačilo spustit sdílení internetu přes Wi-Fi a po 4 hodinách byla baterie na nule).

Dá se říci, že výdrž je u telefonu velmi závislá na tom, co konkrétního uživatel dělá, jak si hlídá nastavení, ukončování aplikací atd. V dnešní době, kdy smartphony hrají hlavní roli, to však je zcela běžné. Hlavními konzumenty jsou tradičně – jas displeje, zapnuté přenosy přes operátora či Wi-Fi, GPS a spuštěné aplikace, běžící na pozadí. Jelikož výrobce nenahrál do telefonu nějakého správce spuštěných aplikací, ve kterém by bylo možné rázem všechny vypnout, je potřeba to řešit nějakým vlastním Task Killerem z Android Marketu.

Displej a ovládání: super-jemný displej

Xperia Ray má velmi jemný dotykový kapacitní displej, se zobrazením 16 milionů barev a úhlopříčkou 3,3“. Na té je rozlišení FWVGA (480 x 854 px) doslova pastvou pro oči. Jemnost bodů vychází na 297 dpi. Displej je typu TFT, s LED podsvícením a technologií Sony Bravia, pro dokonale ostrý obraz a barevné podání. Zároveň je velmi tmavý (až černý) při neaktivitě, podobně jako ClearBlack displej u Nokie. Dotyková kapacitní technologie je hodně citlivá, stačí sebemenší dotyk na displej, žádné opakování dotyků. Bohužel chybí přesah předního krytu nad úroveň displeje, a tak se nezabrání nechtěnému poškrábání při pokládání displejem na podložku. Ponechte proto co nejdéle ochranou folii na displeji nebo dokupte vlastní.

  

Vadou na kráse může být chybějící senzor jasu, který by reguloval intenzitu podsvícení v závislosti na okolních podmínkách. Naproti tomu nechybí akcelerometr pro přetáčení obrazu na oba boky a proximity senzor k uzamčení displeje při přiblížení k uchu. Výrobce jako tradičně u většiny svých telefonů udává odolnost displeje proti poškrábání, byť se nejedná o Gorilla Glass. Zatímco čitelnost displeje na slunci je velmi dobrá, tak v případě nepodsvětlených senzorových tlačítek to ve tmě chce vědět, kde jsou umístěna. Středové hardwarové tlačítko podsvícení má (barevná kruhová výseč).

Systém, prostředí telefonu: Android Gingerbread + vyspělý Timescape

Jednojádrový procesor s taktem 1 GHz a 512 MB RAM paměti je pro správný chod systému ideální, a to i při větším počtu souběžně běžících aplikací. Po zapnutí je volných zhruba 200 MB RAM. Je nicméně škoda, že výrobce nepřidal do telefonu nějakého správce spuštěných aplikací, ve kterém by se dalo rychle vše vypínat. Když telefon zapneme příslušným tlačítkem, můžeme poté po 40 sekundách (zapínání) telefon začít používat. Naproti tomu vypnutí je velice rychlé, trvá jen kolem 4-5 sekund.

Výsledky testů výkonu (z deseti měření – průměr):
– Quadrant Standard – 1593
– AnTuTu Benchmark – 2931
– Linpack – 38,47
– Nenamark1 – 43,8

Vnitřní paměť telefonu, určená pro instalaci aplikací, případně ukládání jiného obsahu, činí 300 MB. Rozšiřuje ji 4GB microSD paměťová karta, výrobcem dodávaná v balení. Slot si poradí až se 32GB kartami. Telefon má operační systém Android ve verzi 2.3.3, s brzkým dodáním aktualizace na verzi 2.3.4 (vylepšení, týkající se třeba 3D panorama u fotoaparátu či lepší integrace služeb Facebook přímo do telefonu). Výrobce garantuje dílčí aktualizace a i přechod na verzi Androidu Ice Cream Sandwich. Aktualizace zjistíte v Update centru v menu, v případě automatických aktualizací se o to nemusíte vůbec starat.

Domovských obrazovek je celkem pět. Vedle vlastní volby widgetů můžete upravit také tapetu a barevné schéma. Uspořádání aplikací v menu je dle – vlastního řazení, abecedně, nejpoužívanější, nedávno nainstalované. Záleží, co preferujete. Na obrazovku se vejde celkem 4×4 ikon, a obrazovky jsou poskládány vedle sebe, s posunem doprava. Prostředí je v režii Timescape, grafické podobě od Sony Ericssonu. V Marketu je k dispozici velká spousta zásuvných modulů pro Timescape, stačí si vybrat. Při prvním spuštění telefonu se spustí průvodce nastavením, který vás provede nastavením Wi-Fi, Gmail účtu atd. Pokud se s telefonem teprve seznamujete a nemáte s Androidem zatím zkušenosti, doporučuji kroky nepřeskakovat. Do obchodu Android Market se bez vyplnění Gmail účtu nedostanete. Nová registrace zabere nepatrný zlomek času.

Telefonování a zprávy: zadávejte znaky pomocí metody gesture

Hned v úvodu musím potvrdit, že telefon má dvojici mikrofonů, a tak podporuje HD voice (v Česku jej spustil T-Mobile). Kontakty jsou v telefonu sdružovány dle přihlášených účtů, tzn. třeba emailové nebo Facebook, Twitter, atd. Kontakty na SIM kartě se k nim přidávají a záleží jen na uživateli, které chce mít dostupné a viditelné. Tímto způsobem je dobře zajištěna i následná synchronizace, o kontakty v podstatě už nelze přijít jen pouhou ztrátou SIMky. V adresáři se snadno vyhledává zadáváním počátečních znaků kontaktů nebo se filtrují kontakty jen s telefonním číslem nebo ty, co jsou online. Zálohu kontaktů můžete provést na SIM kartu nebo paměťovou kartu.

Menu kontaktů je rozděleno na sekce – telefon (numerická klávesnice pro zadávání čísla), výpis hovorů a oblíbené položky. U kontaktů lze opět přidávat množství informací včetně specifického vyzvánění či fotografie. Nevyžádaná čísla můžete trvale přesměrovávat do hlasové schránky, stačí tuto volbu zaškrtnout v možnostech u kontaktů. Vybraná čísla mohou být odeslána přes Bluetooth, zprávou či emailem.

Zprávy mají již zaběhlé funkce, mezi kterými nalezneme třeba i funkci snižování nákladů, kdy telefon převádí znaky tak, abyste neplatili za příliš mnoho zpráv, pokud píšete s háčky a čárkami. Zprávy se řadí do konverzací, s možným vyhledáváním a odstraněním více položek současně. Softwarová klávesnice je i přes své miniaturní rozměry vcelku pohodlná, i když pro větší prsty to ideální rozhodně není. To pak uděláte překlep každou chvilku. Ideálnější je samozřejmě režim na šířku displeje, kdy jsou jednotlivá tlačítka větší. Nechybí ani automatická oprava slov s nabízením vhodných ze slovníku, který se nová slova učí. Nová řada modelů Xperia také dovoluje psaní metodou Swype (známá ze Samsungů), kterou Sony Ericsson nazývá jako psaní pomocí tahů (gesture). Dlouhým podržením tlačítka přepínání znaků a písmen na klávesnici lze docílit vyvolání nabídky smajlíků. Na nově příchozí zprávy jste upozornění v horní stavové liště, vyzváněcí melodií či vibracemi.

Emailové možnosti jsou prakticky totožné s každým dalším smartphone, proto se jimi nebudeme detailněji zabývat. Pod příslušnou ikonkou v menu máte možnost nastavit několik svých emailových účtů, přičemž u každého lze navolit dobu aktualizace, velikost stahovaných příloh atd. Nastavení je jednoduché, nicméně třeba pro Čechy běžný Seznam.cz vám emailový klient automaticky nenastaví, protože neví příslušné servery pro příchozí a odchozí poštu, které je nutno dopsat ručně, včetně úpravy portů.

Fotoaparát, video: 8 Mpx a Exmor R v hlavní roli

Sony Ericsson Xperia Ray má skvělý 8 Mpx fotoaparát s autofocusem a LED diodou. V nastavení se však skrývá mnohem víc, a to: režim (normální, s rozlišením scény, detekce úsměvu), rozlišení (8 Mpx/4:3, 6 Mpx/16:9, 2 Mpx/4:3, 2 Mpx/16:9), fotografování dotykem (zap./vyp.), samospoušť (zapnuto/10 sekund, zapnuto/2 sekundy, vypnuto), přisvětlení (zapnuto, vypnuto), zeměpisné souřadnice k fotografiím (zap./vyp.) a zvuk uzávěrky (na výběr tři zvuky či vypnout). V režimu videokamery lze navíc nastavit ještě scény (portrét, krajina, noční režim, pláž a sníh, sport, párty), hodnotu expozice, měření expozice, vyvážení bílé, režim zaostření (jednoduché zaostření, nekonečno, rozpoznávání obličeje), stabilizátor obrazu a režim mikrofonu (zap./vyp.). Kvalita videa začíná na nejnižší kvalitě pro MMS zprávu, pokračuje QVGA, VGA, širokoúhlé VGA a nejvyšší HD 720p (1280 x 720 px, 30 snímků/s).

Fotoaparát disponuje technologií Exmor R pro lepší kvalitu fotografií v hůře osvětlených podmínkách. Světelnost je udávána f/2.4. K dispozici je 16x digitální zoom. Někteří jistě uvítají možnost blogování fotografií (umístění na web). Funkce 3D panorama bude obsažena až v aktualizaci na Android 2.3.4.

Fotografie lze pořídit pouze dotykem na displej, kdy telefon ihned zaostří a vyfotí, hardwarové tlačítko na boku přístroje chybí. U videa je to to samé. Obrazovka fotoaparátu je šikovně rozdělená na části, a tak lze zprava i zleva vysunout lištu tolik, kolik je třeba. Vlevo je veškeré nastavení, vpravo náhledy posledních fotografií a videí v galerii. Obojí můžete naopak i schovat. Přepínání mezi režimem fotoaparátu a videa je na displeji vidět trvale.

Zkušební fotografie – Sony Ericsson Xperia Ray:

 

 

Organizační funkce, sociální sítě: v hlavní roli Facebook

Xperia Ray má organizační funkce: budíky, kalendář, kalkulačku, funkci hledat (Google), hodiny a hlasové vyhledávání. Důležité je, že lze otevírat i soubory Office, a to skrze aplikaci OfficeSuite (1.5.334) (verze jen ke čtení). Pro vytváření a úpravu nutno koupit OfficeSuite Pro. To model Xperia Pro má rovnou dle svého označení i verzi Pro, a tak v ní lze soubory upravovat a vytvářet. Nabídka nejen sociálních sítí v podobě klientů v telefonu čítá: Facebook, Google Talk, YouTube. K Facebooku se dále váží funkce – Hudba a videa přátel, Hry a aplikace – ve kterých vidíte, co vaši přátelé rádi poslouchají nebo hrají, čím se pochlubili na Facebooku. Další aplikace jako Twitter, ICQ nebo jiné komunikační kanály naleznete v Android Marketu.

Hudba, hry, galerie, video: smlsnete si na hudbě

Hudební přehrávač je v režii Sony Ericssonu, který jej upravil do hezčí formy. Dva spodní rohy displeje patří v přehrávači vstupu do hudební knihovny a výběru skladeb. Uprostřed v dolní části displeje je jakási ležatá osmička, pod kterou se skrývají volby – vyhledávání na YouTubu, Wikipedii, texty písní, videa karaoke a další rozšíření. Palec na pravém horním rohu je určen ke sdílení skladby s přáteli na Facebooku. Vedle tlačítek přehrávače se zobrazuje také obrázek alba. V nastavení přehrávače zaujme funkce xLOUD, jež vylepšuje hlasitost přehrávače. Hudbu lze snadno nastavit jako vyzvánění. Přehrávač obsahuje samozřejmě i ekvalizér s deseti styly. Telefon má i FM rádio s RDS, tak jako vždy spustitelné až se sluchátky.

Přehrávač videí je v telefonu jen ten základní, který je součástí galerie. Přehrává soubory 3GP a MP4, pro přehrávání videí v AVI včetně titulků je dobré si stáhnout z Marketu třeba MoboPlayer. Fotografie i videa se zobrazují v klasické androidovské galerii, s rozlišením do sekcí. Na další aplikace či hry v telefonu výrobce nemyslel. S povděkem berme položku UEFA.com, vedoucí ke stažení na Android Marketu, funkci TrackID k rozpoznání hrané skladby, zprávy a počasí, aplikaci Xperia Hot Shots (sledujete novinky šesti předních tenisových hráčů). Sony Ericsson také dává odkaz na svůj obchod PlayNow Store, na kterém jsou vyzvánění, tapety, aplikace či hry. V telefonu není předinstalována ani jedna hra.

Konektivita, web, GPS: všeho s rozumem

Sony Ericsson Xperia Ray podporuje přenosy GPRS/EDGE a sítě 3G (HSPA), u nichž platí stahování až 7,2 Mb/s a odesílání až 5,76 Mb/s. Na internet se dostanete přes Wi-Fi (802.11 b/g/n), s funkcí DLNA pro sdílení obsahu v domácí síti a vytvořením Hotspotu pro sdílení internetu (zabezpečení WPA2 PSK nebo otevřená) až mezi dalších 5 zařízením. Přenosy na kratší vzdálenosti (poslání vizitky či souborů, nebo poslech hudby s bezdrátovými sluchátky) zajistí Bluetooth 2.1. V menu telefonu nalezneme příslušné položky – Připojená zařízení – tj. sdílení obsahu telefonu skrze domácí Wi-Fi síť povoleným zařízením a Správce LiveWare – náhlavní souprava, sluchátka, nabíječka. Výčet konektivity uzavírají standardní konektory 3,5 mm Jack a microUSB 2.0.

Webový prohlížeč podporuje nejnovější Adobe Flash 11.0 a HTML5, což zaručuje bezproblémové spouštění videí a dalšího obsahu přímo v prohlížeči. Velmi jemný displej však nedovoluje čtení z displeje bez přiblížení stránek. GPS v kombinaci s Google mapami funguje spolehlivě, pozici dokáže najít bez využití A-GPS tak do dvou minut. S A-GPS je pozice určena do pár vteřin. Nechybí digitální kompas pro správné natočení vaší pozice. Mapy i navigace Google, Latitude a Místa využijete vždy dle verze, kterou budete mít aktuálně k dispozici. My jsme vyzkoušeli Google mapy 5.10.1, které zobrazují budovy ve 3D, plynulost jízdy ve městech a další funkce. Zároveň lze několik oblastí map uložit do paměti a nemuset být trvale připojen k internetu. Přesnost nalezené pozice opět parádní, takže lze telefon směle využít i na geocaching. Navigace Wisepilot tentokrát není v menu telefonu ani jako odkaz, sloužící pro stažení na Marketu. Tam si ji nicméně můžete sami vyhledat a na pár dní bezplatně vyzkoušet.

Závěr recenze Sony Ericssonu Xperia Ray

Sony Ericsson Xperia Ray si může právem přivlastnit označení „nejpovedenější telefon střední třídy“. Výrobce do něj vlil vše podstatné, co se dá v dané třídě telefonů očekávat a navíc přidal třeba super jemný dotykový displej, k tomu možnosti konektivity či ještě užší propojení s Facebookem. Jediným problematickým místem telefonu tak zůstává baterie, která neudrží telefon při aktivním využívání tak dlouho, jak bychom očekávali. Vzhledem k rozměrům telefonu, a především pak jeho tloušťce, je to však očekávané.

  

Aktuální cena Sony Ericssonu Xperia Ray v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Kdybych měl za sebe říci, který telefon zvolit s cenovou nálepkou do 8 tisíc korun, pak by Sony Ericsson Xperia Ray byl jednoznačným vítězem. Operační systém Android ve verzi 2.3.4, který do telefonu bude brzy zaktualizován, přinese uživateli nové funkce, jako panorama 3D, využití videokamerky či další vylepšení v souvislosti s Facebookem. Jedná se také patrně o jeden z posledních telefonů, nesoucích společné logo a označení Sony Ericsson (od roku 2012 to budou už jen telefony Sony).

designová dotykovka výdrž
3,3″ FWVGA displej tlačítko fotoaparátu
 8 Mpx fotoaparát, Exmor R
Wi-Fi, HSPA, GPS
 Android + Timescape
 propojení s Facebookem
 podpora Adobe Flash 11
ČLÁNKY:, ,

Diskuze

avatar
43 Comment threads
28 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
55 Comment authors
ConcionatorwortosN.marcelaTony Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Honza
Honza

Ahoj Ray vs. Optimus black? co by ste zvolili?
black mi přijde o fous lepší,ale to Froyo…
Cenově na chlup stejně,dík za názory

Campa
Campa

No LG sa vyhni veľkým oblúkom, majú mizernú, pardon žiadnu podporu, je to katastrofa !!! :(
Celá firma LG je už v strate kôli divízii mobilných telefónov LG, ktorá je v strate už rok a pol ! a strata sa ptrehlbuje veď už sa viac ako zdvojnásobila, to hovorí za všetko.

Rozhodne voľ Sony Ericsson tí sa narozdiel od LG strajú o zákazníka a podporu majú výbornú, najnovšie aktualizácie nie sú problém.

xsarahdi
xsarahdi

ahoj. V prvom rade ide o vzhľad a preferencie ( chceš veľkú placku alebo šikovný malý tel. do ruky a do vrecka?)
Potom je tu už spomínaná podpora od výrobcu. Stretli sa dve protiklady ( Sonyericsson – Najlepšia podpora …bLG – Najhoršia podpora )
Jednoducho povedané na Ray budeš mať budúci rok Android 4.0 ICS na Black leda 2.3
Teraz je to už len na tvojich pre a proti…:)

Petee
Petee

Operační systém ve verzi 2.3.4, který bude brzo zaktualizován? Pro Xperia Ray je již aktualizace na tuto verzi dávno uvolněna. Nejenom, že jste s recenzí přišli jako poslední (pravidelný jev), ale nemáte ani aktuální informace. Klasika v podání arogantních pánů Srbů i když vzhledem k jejich výjevům na ostatních serverech, bych oslovení pán vyměnil za slovo dětinskost.

honza
honza

díky za tipy kluci.
Dneska jsem si přečetl, že prej LG slíbilo perník pro Black na listopad.
Víc se mi líbí designově Black,ale jak píšete podpora LG katastrofální.
s tím lepším dispejem u Sony jste si jistý?Podle recenzí jsem nabyl dojmu že ten NOVA dispej není vůbec špatnej.
Každopádně to není zatím aktuální problém,čekám na doběh smlouvy u TM. a buď prodloužím tam (levnější telefony) nebo přejdu k VF (výhodnější tarify)
díky za reakce.

A jak jsem psal budu to řešit na konci roku,a určitě do výběru zařadím ještě Nexus S

Nebo máte jiný tipy?budu rád..pište

Sphinter
Sphinter

Telefon je to pěkný, rozmýšlel jsem se nad jeho koupí…ale pak jsem objevil SE Xperia Neo za 6700,- přímo z oficiálního shopu SE v ČR, a nebylo co řešit :-)

Petra
Petra

Ano taky jsem se nad ním rozmýšlela ale už dávno jsem byla rozhodnutá pro neo, za tu cenu je to opravdu moc dobrý telefon a možná ještě lepší než ray :-)

Filip
Filip

je úžasný :)….fakt spousta věcí a za cenu 6500 Kč v rámci české distribuce s přislíbenými aktualizacemi…….není co řešit :-). Souhlas s Peťou a Sphinterem :D. Paříš na něm Peťo? :D

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Armani má nové chytré hodinky s Wear OS a přijatelnou cenou

Armani má nové chytré hodinky s Wear OS a přijatelnou cenou

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Společnost Armani se znovu přidává ke skupině výrobců chytrých hodinek. Ty svoje, které běží na Wear OS, samozřejmě nabízí…

Vývojáři z Telltale končí. Jejich hry najdeme i na Androidu a iOS

Vývojáři z Telltale končí. Jejich hry najdeme i na Androidu a iOS

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Slavné herní studio Telltale Games je nejspíš na konci své cesty. Firma propouští 225 z 250 svých lidí a chystá…

První Samsung se čtyřmi zadními fotoaparáty uniká na renderu

První Samsung se čtyřmi zadními fotoaparáty uniká na renderu

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  3 komentáře

Jak známo, chystá Samsung na 11. října představovací akci, kde by měl být představen nový smartphone řady Galaxy se…

Mobilní zobrazení