Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Sony Ericsson Xperia Pro – recenze zemětřesením odloženého smartphonu

  |  25 komentářů  |  autor: Jindřich Srb

Sony Ericsson Xperia Pro je předurčen pro poměrně náročné uživatele, pro něž je nutností plnohodnotná QWERTY klávesnice. Recenze se tímto směrem také bude ubírat, jelikož po ostatních stránkách je Xperia Pro téměř totožná s letošními modely výrobce.

Sony Ericsson Xperia Pro je telefon, na který budeme vždy vzpomínat v souvislosti se zemětřesením, které postihlo Japonsko na jaře tohoto roku. Smartphone pak nemohl dlouhé měsíce vyjet z výrobní linky, což se ve výsledku projevilo průtahem mezi oznámením a uvedením na trh v délce 8 měsíců. Jelikož i nyní chybí na trhu konkurenti, tak má Xperia Pro cestu k úspěchu volnou. Dokáže toho využít?


Sony Ericsson Xperia Pro – oficiální fotografie

Za zapůjčení Sony Ericssonu Xperia Pro děkujeme oficiálnímu eShopu Sony Ericsson.

Z nejdůležitějších a pro mnoho zájemců klíčových parametrů zmiňme 3,7“ dotykový FWVGA displej s technologií Sony Bravia, jednojádrový procesor s taktem 1 GHz, podporu přenosů HSPA (7,2/5,76 Mb/s), 8 Mpx fotoaparát s autofocusem a Exmor R, Android 2.3.4, microHDMI port a parádní hardwarovou QWERTY klávesnici se čtyřmi řádky znaků.

  

Základní parametry – Sony Ericsson Xperia Pro

Rozměry120 x 57 x 13,5 mm
Hmotnost142 g
DisplejLCD, dotykový kapacitní, rozlišení FWVGA (480 x 854 px), 16 milionů barev, úhlopříčka 3,7“
technologie obrazu Sony Bravia, podpora Multitouch, akcelerometr, proximity senzor
Procesor a paměťjednojádrový, 1 GHz (Qualcomm MSM8255), grafika Adreno 205
512 MB RAM, 320 MB vnitřní + paměťové karty microSD až 32 GB (8GB v balení)
Operační systémAndroid 2.3.4 (Gingerbread) + Timescape
Fotoaparát8 Mpx (3264 x 2448 px), autofocus, LED blesk, geotagging, detekce obličeje
nahrávání HD 720p videa se 30 snímky/s (včetně kontinuálního autofocusu)
Obsah balenínávod, baterie, nabíječka, datový USB kabel, HDMI kabel, stereo headset se špuntovými sluchátky, 8GB paměťová karta, látková pouzdro, náhradní ochranná folie displeje, záruční list
Cena a dostupnost9 000 Kč, říjen 2011

Krátké postřehy z testování telefonu Sony Ericsson Xperia Pro

Co se nám líbilo: kompaktní pevné zpracování s malou tloušťkou vzhledem k ukryté výsuvné QWERTY, ideální 3,7“ dotykový displej s jemným rozlišením a technologií obrazu Sony Bravia, jednojádrový 1 GHz procesor s 512 MB RAM paměti, operační systém Android 2.3.4 s nadstavbou Timescape a přislíbenou aktualizací na Android 4.0, kvalitní 8 Mpx fotoaparát s řadou funkcí v čele s technologií Exmor R, konektivita telefonu – microUSB, 3,5 mm Jack, microHDMI, Wi-Fi, Bluetooth, HSDPA/HSUPA, integrace sociálních sítí v čele s Facebookem, videokamerka, GPS s Google mapami, podpora Adobe Flash 11, sekundární mikrofon (podpora HD Voice)

Co se nám nelíbilo: vůle výsuvné části by mohla být větší, displej má menší pozorovací úhly a na přímém slunci je čitelnost poloviční, na lesklých krytech je patrné otisky prstů, výdrž baterie není při aktivním využívání kdovíjak dlouhá, slot na microSD je dostupný až po vyjmutí baterie, zadní kryt je z měkkého plastu – při odejmutí pozor na zlomení, podsvícení tlačítek pod displejem je tristní

TIP: Pro podrobné informace o telefonu Sony Ericsson Xperia Pro navštivte katalog mobilů.

Obsah balení: přínosný HDMI kabel

Při koupi Sony Ericssonu Xperia Pro budete překvapeni štědrostí, kterou výrobce vložil do balení. Vedle telefonu, baterie, návodů a záručního listu v něm dále najdeme nabíječku, datový USB kabel i HDMI kabel, látkové pouzdro, headset se špuntovými sluchátky, 8GB microSD kartu, ochranou folii displeje. No řekněte, jestli vám v balení něco zásadního schází?

Vzhled a konstrukce: krásnější Xperia Neo

Sony Ericsson Xperia Pro je bezesporu pokrevním bráškou modelu Xperia Neo, s nímž má společně snad všechno, vyjma výsuvné konstrukce s QWERTY klávesnicí. Zatímco Neo se dostal do prodeje v první polovině roku a úspěšně boduje ještě nyní, Xperia Pro zažila o poznání horší situaci a místo slibně vyhlížejícího uvedení na trh dorazila až v říjnu, celých 8 měsíců po představení. Nemá smysl dál pátrat po přesné příčině, i když za ni Sony Ericsson jednoznačně označil zemětřesení v Japonsku, kdy nemohly být specifické součástky pro telefon včas dodány a tím se výroba znatelně protáhla.

Xperia Pro je ukázkou toho, jak dokonalý může být smartphone vyšší střední třídy. Po designové stránce budeme asi jen těžko hledat výhrady, byť třeba zadní kryt nepůsobí moc pevným dojmem v situaci, kdy jej chceme odejmout (měkký plast). Do ruky telefon sedne zcela přesvědčivě a dá se v průměrně velké mužské ruce i dobře ovládat bez pomoci druhé ruky. Tím ale nechci zdaleka odrazovat ženy od koupi telefonu, i těm dobře poslouží, zejména pak v naší tmavě červené variantě.

Koncept telefonů Xperia se zdá být jasný – na přední straně využití maxima místa pro displej, zbytek pro trojici hardwarových tlačítek, hovorový reproduktor, senzory a videokamerku. Xperia Pro v konceptu jednoznačně pokračuje. Do stran přecházíme oblými hranami, přičemž následuje stříbrná linie, táhnoucí se po obvodu hran. Na horní hraně v ní je microUSB port, naopak na spodní hraně větší otvor pro poutko.

Levý i pravý bok má ideálně umístěné zbylé porty, a to v horní části hrany. Na levé hraně při držení v pravé ruce je to 3,5 mm konektor Jack a tlačítko zap./vyp. telefonu či displeje. Přesně na něj míří ukazováček při držení. Na pravé hraně to je, pod plastovou krytkou ukrytý, microHDMI port a tlačítka ovládání hlasitosti. Spodní roh hrany pak okupuje tlačítko fotoaparátu, a to dvoupolohové.

Dostáváme se k zadní části telefonu, ve které jsou otvory pro fotoaparát a LED blesk, stejně tak výřez pro zabudovaný reproduktor. Příslušnost do řady Xperia dává najevo označení na krytu, stejně tak logo výrobce, se kterým se v mnoha dalších telefonech už asi nedočkáme, když podíl Ericssonu odkoupilo Sony a dál bude uvádět telefony jen pod svým jménem. Jednotlivé části konstrukce na sobě sedí skvěle, nekoná se žádné vrzání a další podobné nešvary. To je skvělá zpráva pro případné zájemce. Zatímco rozměry 120 x 57 x 13,5 mm jsou adekvátní, hmotnost 142 gramů je vzhledem k plastovému obalu docela velká, vezmeme-li v potaz jiné modely s kovovou konstrukcí, vážící míň.

Baterie a výdrž: s aktivitou roste spotřeba

Výdrž telefonu bude v prvé řadě záležet na vás, jakým způsobem dokážete ukrotit nenasytné aplikace v telefonu. Nejvyšší spotřebu vykazuje standardně zapnuté GPS, bezdrátové přenosy, Wi-Fi a aktivní hotspot. S ním počítejte kolem 5 hodin aktivního provozu. V telefonu je přitom baterie typu Li-Pol s kapacitou 1500 mAh. Když budu vycházet z toho, jak jsem telefon využíval já, pak denní náplň tvořily tak dvě desítky přijatých emailů a SMS zpráv, aktivní datový provoz půl dne s využíváním webového prohlížeče a dalších aplikací, půl hodiny navigování. Telefonu procenta mizela velmi rychle, ale i tak jsem dobíjel ve druhém dni. Naopak při omezení dat a včasném vypínání aplikací si dovolím tvrdit, že čtyři až pět dní je reálných.

Displej a ovládání: špička mezi Sony Ericssony

Xperia Pro má dotykový kapacitní displej, se zobrazením 16 milionů barev a úhlopříčkou 3,7“. Na displeji je jemné rozlišení FWVGA (480 x 854 px). Jemnost bodů vychází na 265 dpi. Displej je typu LCD, s LED podsvícením a technologií Sony Bravia, pro dokonale ostrý obraz a barevné podání. Zároveň je velmi tmavý (až černý) při neaktivitě, podobně jako ClearBlack displej u Nokie. Dotyková kapacitní technologie je hodně citlivá, stačí sebemenší dotyk na displej. Opět však chybí přesah předního krytu nad úroveň displeje, a tak se nezabrání nechtěnému poškrábání při pokládání displejem na podložku.

Na telefonu schází senzor jasu, který by reguloval intenzitu podsvícení v závislosti na okolních podmínkách. Naproti tomu nechybí akcelerometr pro přetáčení obrazu na oba boky a proximity senzor k uzamčení displeje při přiblížení k uchu. Výrobce udává odolnost displeje proti poškrábání. Čitelnost displeje na slunci je průměrná. Co mě ovšem zaráží, je způsob, jakým výrobce podsvítil hardwarová tlačítka pod displejem. Prosvítá zde dioda mezi nimi, ale více oslňuje, než aby podsvítila tlačítka (která jsou neprosvítavá). Tak zásadní chyba se často nevidí. To u výsuvné klávesnice si stěžovat nelze, ta je podsvícena skvěle, s dostatečnou intenzitou.

Prostředí telefonu: Android 2.3.4 v základu

Tak jako v případě modelů Xperia Mini, Ray či Active, tak i Xperia Pro má shodný jednojádrový procesor s taktem 1 GHz a 512 MB RAM paměti, což je pro správný chod systému ideální, a to i při větším počtu souběžně běžících aplikací. Po zapnutí přístroje je volných kolem 200 MB RAM, které bohatě pokryjí vaši potřebu. Opět chybí správce spuštěných aplikací, ve kterém by se dalo rychle vše vypínat. Když telefon zapneme příslušným tlačítkem, můžeme poté po 45 sekundách (zapínání) telefon používat. Vypnutí je velice rychlé, trvá jen kolem 4-5 sekund.

Výsledky testů výkonu (z deseti měření – průměr):
– Quadrant Standard – 1596
– AnTuTu Benchmark – 2933
– Linpack – 36,43
– Nenamark1 – 44,4

Vnitřní paměť telefonu, určená pro instalaci aplikací, případně ukládání jiného obsahu, činí 320 MB. Rozšiřuje ji 8GB microSD paměťová karta, kterou výrobce přidal v balení. Slot na microSD karty zvládne až 32GB karty. Telefon má operační systém Android ve verzi 2.3.4 – tedy včetně očekávaných vylepšení, týkajících se třeba 3D panorama u fotoaparátu či lepší integrace služeb Facebook přímo do telefonu. Výrobce garantuje dílčí aktualizace a i přechod na verzi Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich. Aktualizace zjistíte v Update centru v menu, v případě automatických aktualizací se o to nemusíte vůbec starat, telefon si vše sám ohlídá.

Domovských obrazovek je celkem pět. Ve spodní části obrazovky jsou určité zkratky, vedoucí do médií, zpráv, menu, kontaktů či numerické klávesnici. Vedle vlastní volby widgetů můžete upravit také tapetu a barevné schéma. Uspořádání aplikací v menu je dle – vlastního řazení, abecedně, nejpoužívanější, nedávno nainstalované. Záleží, co preferujete. Na obrazovku se vejde celkem 4×4 ikon, a obrazovky jsou poskládány vedle sebe, s posunem doprava. Prostředí je v režii Timescape, grafické podobě od Sony Ericssonu. V Marketu je k dispozici velká spousta zásuvných modulů pro Timescape, stačí si vybrat. Při prvním spuštění telefonu se spustí průvodce nastavením, který vás provede nastavením Wi-Fi, Gmail účtu atd. Pokud se s telefonem teprve seznamujete a nemáte s Androidem zatím zkušenosti, doporučuji kroky nepřeskakovat. Do obchodu Android Market se bez vyplnění Gmail účtu nedostanete. Dá se říci, že po stránce systému jsou si nové Sony Ericssony podobné jak vejce vejci, prakticky se mezi nimi nedá najít rozdílu.

Telefonování a zprávy: Androidí jednotvárnost

Předešlé informace o podobnosti bohužel platí i pro zprávy a kontakty. Kontakty jsou v telefonu sdružovány dle přihlášených účtů, tzn. třeba emailové nebo Facebook, Twitter, atd. Kontakty na SIM kartě se k nim přidávají a záleží jen na uživateli, které chce mít dostupné a viditelné. Tímto způsobem je dobře zajištěna i následná synchronizace, o kontakty v podstatě už nelze přijít jen pouhou ztrátou SIMky. V adresáři se snadno vyhledává zadáváním počátečních znaků kontaktů nebo se filtrují kontakty jen s telefonním číslem nebo ty, co jsou online. Zálohu kontaktů můžete provést na SIM kartu nebo paměťovou kartu.

Menu kontaktů je rozděleno na sekce – telefon (numerická klávesnice pro zadávání čísla), výpis hovorů a oblíbené položky. U kontaktů lze opět přidávat množství informací včetně specifického vyzvánění či fotografie. Nevyžádaná čísla můžete trvale přesměrovávat do hlasové schránky, stačí tuto volbu zaškrtnout v možnostech u kontaktů. Vybraná čísla mohou být odeslána přes Bluetooth, zprávou či emailem.

Zprávy mají již zaběhlé funkce, mezi kterými nalezneme třeba i funkci snižování nákladů, kdy telefon převádí znaky tak, abyste neplatili za příliš mnoho zpráv, pokud píšete s háčky a čárkami. Zprávy se řadí do konverzací, s možným vyhledáváním a odstraněním více položek současně. Softwarová klávesnice je vcelku pohodlná, režim na šířku displeje je však lepší, jednotlivá tlačítka jsou větší. Pochopitelně lepší volbou je psaní na výsuvnou QWERTY klávesnici, která má geniální rozestupy tlačítek, a tak dovoluje rychlé psaní bez překlepů. Tlačítka jsou na ní dobře nahmatatelná i poslepu, nikterak moc nepřevyšují samotný kryt. Nechybí ani automatická oprava slov s nabízením vhodných ze slovníku, který se nová slova učí. Nová řada modelů Xperia také dovoluje psaní metodou Swype (známá ze Samsungů), kterou Sony Ericsson nazývá jako psaní pomocí tahů (gesture). Dlouhým podržením tlačítka přepínání znaků a písmen na klávesnici lze docílit vyvolání nabídky smajlíků. Na nově příchozí zprávy jste upozornění v horní stavové liště, vyzváněcí melodií či vibracemi.

Emailové možnosti jsou prakticky totožné s každým dalším smartphone, nejen u Sony Ericssonů, proto se jimi nebudeme detailněji zabývat, ale doporučíme recenzi některého z dalších chytrých telefonů. Pod příslušnou ikonkou v menu máte možnost nastavit několik svých emailových účtů, přičemž u každého lze navolit dobu aktualizace, velikost stahovaných příloh atd. Nastavení je jednoduché, stále však takový Seznam.cz vám emailový klient automaticky nenastaví, protože neví příslušné servery pro příchozí a odchozí poštu, které je nutno dopsat ručně, včetně úpravy portů. Kolik práce by stálo tento nešvar odstranit, aby nemusel trápit tisíce uživatelů, opravdu nevím, ale působí to více než úsměvně.

Fotoaparát: 8 Mpx snímač a Exmor R do tmy

8 Mpx fotoaparát s autofocusem a LED diodou. Nastavení fotoaparátu se prakticky shoduje s modelem Xperia Ray – umožňuje měnit – režim (normální, s rozlišením scény, detekce úsměvu, plynulé panorama 3, plynulé panorama), rozlišení (8 Mpx/4:3, 6 Mpx/16:9, 2 Mpx/4:3, 2 Mpx/16:9), fotografování dotykem (zap./vyp.), samospoušť (zapnuto/10 sekund, zapnuto/2 sekundy, vypnuto), blesk (automaticky, vynutit blesk, vypnuto, potlačení červených očí), zeměpisné souřadnice k fotografiím (zap./vyp.) a zvuk uzávěrky (na výběr tři zvuky či vypnout). Fotografování je možné dotykem na displej, kdy dojde k zaostření a pořízení snímku.

V režimu videokamery lze navíc nastavit ještě scény (portrét, krajina, noční režim, pláž a sníh, sport, párty), hodnotu expozice, měření expozice, vyvážení bílé, režim zaostření (jednoduché zaostření, nekonečno, rozpoznávání obličeje), stabilizátor obrazu a režim mikrofonu (zap./vyp.). Kvalita videa začíná na nejnižší kvalitě pro MMS zprávu, pokračuje QVGA, VGA, širokoúhlé VGA a nejvyšší HD 720p (1280 x 720 px, 30 snímků/s). Fotoaparát disponuje technologií Exmor R pro lepší kvalitu fotografií v hůře osvětlených podmínkách. Světelnost je udávána f/2.4. K dispozici je 8x digitální zoom. Někteří jistě uvítají možnost blogování fotografií (umístění na web).

Obrazovka fotoaparátu je ideálně rozdělená na tři části, zprava i zleva lze vysunout lištu tolik, kolik je třeba. Vlevo je veškeré nastavení, vpravo náhledy posledních fotografií a videí v galerii. Obojí můžete naopak i schovat. Přepínání mezi režimem fotoaparátu a videa je na displeji vidět trvale. Využít lze i přední videokamerku, která však má horší rozlišení (třeba jako zrcátko pro ženy).

Zkušební fotografie – Sony Ericsson Xperia Pro:

Organizační funkce, zábava: po vzoru Xperií

Sony Ericsson Xperia Pro má rozhodně co nabídnout po stránce multimedií či organizačních funkcí. Když bychom to vzali nejdříve letmo křížem krážem menu telefonu, nalezneme spoustu aplikací a funkcí, které se uživateli čas od času hodí. Vesměs se ale jedná o tytéž funkce v každé Xperii z roku 2011, proto se nebudeme podrobně zabývat dokola tím totožným, co nabízí i modely jako Xperia Mini, Active, Ray či Neo.

Telefon má galerii obrázků a videí, kde nechybí ani přepnutí na 3D obsah (panoramata). Dále nalezneme funkce budíky, kalendář, kalkulačku, hodiny, vyhledávání (i hlasové) či služby od Googlu – Talk, Gmail. Obchod s aplikacemi, Android Market, doplňuje výrobcův PlayNow Store. Velmi dobře si telefon poradí s Office dokumenty, jelikož obsahuje aplikaci Office Suite Pro, se kterou lze nejen číst obsah, ale i vytvářet a upravovat. To celé zdarma napořád! Pokračujme aplikací Facebook, která jen dokládá vysoký stupeň integrace této sociální sítě v podstatě do každého koutu telefonu.

Hudební přehrávač má dva spodní rohy displeje určené pro vstup do hudební knihovny a výběr skladeb. Uprostřed v dolní části displeje je ležatá osmička, pod kterou se skrývají volby – vyhledávání na YouTubu, Wikipedii, texty písní, videa karaoke a další rozšíření. Vedle tlačítek přehrávače se zobrazuje také obrázek alba. V nastavení přehrávače zaujme funkce xLOUD, jež vylepšuje hlasitost přehrávače. Hudbu lze snadno nastavit jako vyzvánění. Přehrávač obsahuje samozřejmě i ekvalizér s deseti styly. Telefon má i FM rádio s RDS, tak jako vždy spustitelné až se sluchátky. Nepřekvapí u něj možnost uložení oblíbených stanic či automatické vyhledávání alternativní frekvence.

Přehrávač videí je v telefonu opět jen základní, který je součástí galerie. Přehrává soubory 3GP a MP4, pro přehrávání videí v AVI včetně titulků je dobré si stáhnout z Marketu třeba MoboPlayer. V Xperii Pro najdeme ještě odkaz na stažení aplikace UEFA.com, funkci TrackID k rozpoznání hrané skladby, zprávy a počasí, aplikaci Xperia Hot Shots (sledujete novinky šesti předních tenisových hráčů). V telefonu je předinstalována hra Let’s Golf.

Datová výbava: HSPA, Wi-Fi i microHDMI

Sony Ericsson Xperia Pro má konektivitu tvořenou datovými přenosy GPRS/EDGE a sítěmi 3G (HSPA), u nichž platí stahování až 7,2 Mb/s a odesílání až 5,76 Mb/s. Na internet se dostaneme také přes Wi-Fi (802.11 b/g/n), s funkcí DLNA pro sdílení obsahu v domácí síti a vytvořením Hotspotu pro sdílení internetu (zabezpečení WPA2 PSK nebo otevřená) až mezi dalších 5 zařízení. Přenosy na kratší vzdálenosti (poslání vizitky či souborů, nebo poslech hudby s bezdrátovými sluchátky) je možný skrze Bluetooth 2.1, podporující A2DP profil a EDR. V menu telefonu nalezneme příslušné položky – Připojená zařízení – tj. sdílení obsahu telefonu skrze domácí Wi-Fi síť povoleným zařízením a Správce LiveWare – náhlavní souprava, sluchátka, nabíječka. Nechybí také standardní konektory 3,5 mm Jack a microUSB 2.0. Navíc má telefon oproti většině i microHDMI konektor, s nímž lze obsah sdílet do TV jednoduše HDMI kabelem, který je součástí balení.

Webový prohlížeč podporuje nejnovější Adobe Flash 11 a HTML5, což zaručuje bezproblémové spouštění videí a dalšího obsahu přímo v prohlížeči. Prohlížeč obsahuje mimo jiné i řadu klávesových zkratek, jež využijeme na QWERTY klávesnici. GPS v kombinaci s Google mapami nezklame, pozici dokáže najít bez využití asistované A-GPS (při datovém provozu přes operátora) do dvou minut. S A-GPS je pozice určena do pár vteřin. Nechybí digitální kompas pro správné natočení vaší pozice. Mapy i navigace Google, Latitude a Místa využijete vždy dle verze, kterou budete mít aktuálně k dispozici. My jsme vyzkoušeli Google mapy 5.6.2, které zobrazují budovy ve 3D, plynulost jízdy ve městech a další funkce. Zároveň lze několik oblastí map uložit do paměti a nemuset být trvale připojen k internetu. Přesnost nalezené pozice je prakticky stejná pro každou současnou Xperii z roku 2011, takže lze telefon směle využít i na geocaching. Navigace Wisepilot či Sygic je pro vás připravena minimálně ve zkušební verzi na Android Marketu.

Závěr recenze telefonu Sony Ericsson Xperia Pro

Na Sony Ericsson Xperia Pro jsme si museli velmi dlouho počkat, ale ani po zpoždění se dá říci, že telefon nemá vyslovené konkurenty ve své třídě. Pokud nepočítáme třeba HTC Desire Z či Motorolu Milestone, tak má Xperia Pro volné pole působnosti. S aktuální cenou může řadu zájemců přeci jen oslovit.

Když se podíváme na výbavu telefonu, tak v ní nechybí nic podstatného. Navíc přináší třeba technologie zobrazení Sony Bravia, Exmor R u fotoaparátu či HDMI port. Kolik dalších telefonů se může tímto pochlubit? Sony Ericsson si také náležitě váží zákazníků, a tak potěší oznámená podpora telefonů z řady letošních Xperií pro upgrade na Android 4.0. Pozitiva jednoznačně převládají.

Aktuální cena Sony Ericsson Xperia Pro v českých e-shopech: .
(Zdroj: Heureka.cz, .)

Telefon je vskutku ideální pro uživatele, kteří často píší a potřebují tak hardwarovou klávesnici. Na té si budou vysloveně libovat. Co se týče naopak stinných stránek, tak asi největším problémem může být výdrž (záleží na tom, co děláte) a pak také podsvícení tlačítek pod displejem, které nepodsvicuje, ale oslňuje. I přes tyto a některé další drobnosti však telefon budete určitě zbožňovat.

elegantní zpracování podsvícení hardwarových tlačítek
3,7″ FWVGA displej se Sony Bravia výdrž baterie
 8 Mpx fotoaparát s Exmor R
Wi-Fi s DLNA, HSDPA/HSUPA
Android 2.3.4 + Timescape
1 GHz procesor a 512 MB RAM
podpora HD Voice
ČLÁNKY:, ,

Diskuze

avatar
16 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
21 Comment authors
petrušeNikyC-low-NtomasTBK Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
aege
aege

Moc pěkně napsaný článek ,diky!Chtela bych jen doplnit,ze uz je tu nová aktualizace ,nemyslím 4.0 ,ale stávající verze 2.3.4 ktera výrazným způsobem ovlivnila výdrž baterie nejméně o 50%,za což SE chválím,telefon jede velmi hladce.Akorát problém jsem měla stáhnut kontakty z paměť karty po aktualizaci a zdá se mi že wi-fi pred aktualizací šlo plynuleji,tim mam na mysli,ze se jako by bodově připojuje.I fotoaparát se polepšil,fotky se zdají být témer bez šumu.Aktualizace však nejde udelat pres telefon ale pres PC companion.Trvá asi půl hodiny.Nic v nastavení nesmaže,jen aplikace které jsem si stáhla z marketu,se musely znova zaktualizovat,ale nesmazaly se.Verze sestavení je… Číst vice »

ledec
ledec

skvělý článek, skvělý mobil..dík ..jen dodatek ..senzor jasu má :-)

Afroditas
Afroditas

Chtěla bych se zeptat zda bude tento telefon kompatibilní s externí bluetooth klávesnicí Freedom I-connex (75 kláves), která podporuje bluetooth HID profil. Nikde se toho nemůžu dočíst, dokonce jsem kontaktovala výrobcovu podporu, ale nějak se mě odpovědi nedostává :-( Tato informace je pro mě klíčová při rozhodování zda si ho mám či nemám koupit. Předem díky za odpověď. Jinak moc chválím článek ;-)

InToSSH
InToSSH

podle vseho by android mel jako sam o sobe podporovat hid profil, vice info na googlu „android bluetooth hid“ nebo tady http://www.youtube.com/watch?v=c914ubv46hM

Afroditas
Afroditas

no jako už jsem zkoušela i nějaké prográmky u známích. A zkoušeli jsme tu klávesnici na SE xperia mini pro a nefakčenko :-(

janski
janski

Děkuji za pěkný článek – jsem již skoro 30 let Applista/Mackysta, ale rozhodl jsem se vyzkoušet Android OS a tento artikl mi pomohl vybrat..

tolan
tolan

Článek mi pomohl v rozhodování, jaký nový MT si při přechodu z Nokie N82 pořídit.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Bezdrátová nabíječka za pakatel? Jedině u Xiaomi

Bezdrátová nabíječka za pakatel? Jedině u Xiaomi

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (1)

Svět se pomalu zbavuje drátů. Používáme bezdrátové periferie k PC, hudbu také posloucháme bezdrátově. Není divu, že se uživatelé…

Měřit krevní tlak zvládne i iPhone, stačí k tomu 3D Touch

Měřit krevní tlak zvládne i iPhone, stačí k tomu 3D Touch

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (1)

Hodinky Apple Watch Series 4 se na titulní stránky dostaly díky své schopnosti odlehčeného EKG (byť z regulačních důvodů…

Samsung prý plánuje zaříznout sérii Galaxy J

Samsung prý plánuje zaříznout sérii Galaxy J

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Společnost Samsung svoje mobilní zařízení zpravidla kategorizuje do tří samostatných řad – Galaxy J pro levné „entry“ modely, Galaxy…

Mobilní zobrazení