Mobilizujeme.cz

Sony Ericsson vzkazuje – udělali jsme chyby, rok 2011 bude lepší

  |  4 komentáře  |  autor:

Sony Ericsson se na veletrhu CES rouhal z chyb, kterých se dopustil v roce 2010 a slíbil výrazné zlepšení v roce 2011. Přiznal pochybení u modelů Xperia a právě tyto chyby mají vést k ponaučení do budoucna.

Rok 2010 byl z pohledu Sony Ericssonu vstupem do nového operačního systému Android, a to především klíčovou vlajkovou lodí výrobce, modelem Xperia X10. Podle Steva Walkera ze společnosti Sony Ericsson byl hlavní problém v tom, že nedokázali odhadnout chování trhu v roce 2010. Modely Xperia X8, X10 a menší verze Mini byly přitom navrhovány (koncept) již v roce 2008, kdy však nebylo po Androidu ani stopy a nedal se odhadnout tak masový zájem.

Steve Walker přiznal, že problémem se u telefonů stal hardware, který nebyl původně prvořadým cílem telefonů. S OS Android však přišel takový boom a poptávka po hardwarově vyspělých telefonech, že Sony Ericsson nedokázal takové tempo včas zachytit. K tomu se přidaly potřebné aktualizace systému, na kterých se pracovalo vydatně, nicméně tempo podtrhlo výrobci nohy.

Doporučujeme: Přečtěte si redakční test – Sony Ericsson Xperia X10 – recenze prvního Androidu výrobce a také Sony Ericsson Xperia X10 Mini – recenze miniaturní X10.

Rok 2011 má být zcela odlišným v pojetí a nabídce telefonů. Prvním představeným modelem pro letošní rok se stal model Xperia Arc. Další várka modelů se očekává z veletrhu MWC v Barceloně. Sony Ericsson chce překvapit, proto vsází na nejnovější verzi OS Android 2.3. Pokud stihne uvedení telefonů do prodeje brzy po představení, bude to vrhat rozhodně pozitivní světlo.


Sony Ericsson Xperia Arc – oficiální fotografie

zdroj: blog.se-nse, pocket-lint

ČLÁNKY:,
Samsung Galaxy Note 8 oficiálně: návrat zašlé slávy?

Samsung Galaxy Note 8 oficiálně: návrat zašlé slávy?

VČERA  |    |  diskuze (0)

Samsung si na dnešek připravil dlouho očekávanou konferenci Unpacked 2017, na které světu představil nejnovější model řady Galaxy Note s pořadovým číslem…

Lindsey Vonn někdo ukradl její nahé fotky z telefonu

Lindsey Vonn někdo ukradl její nahé fotky z telefonu

VČERA  |    |  2 komentáře

Mnozí z vás jistě mají v paměti kauzu, kdy na internet hackeři vypustili velice intimní fotografie celebrit, ke kterým se dostali kvůli…

Víte, co je to DeX? A čím se asi tak Samsung inspiroval? (video)

Víte, co je to DeX? A čím se asi tak Samsung inspiroval? (video)

VČERA  |    |  diskuze (1)

U Samsungu najdeme řadu zajímavých a chytrých vychytávek, jednou z nich je rozhodně i produkt nazvaný DeX. Jedná se o inteligentní dokovací…

Mobilní zobrazení