Mobilizujeme.cz

Sony Ericsson odpískal Xperie X8, X10 a X10 Mini – Android 2.2 Froyo nebude

  |  21 komentářů  |  autor:

Sony Ericsson dlouho sliboval, přesto nakonec slib nedodrží. Všechny dosavadní modely Xperia, tedy X8, X10, X10 Mini a X10 Mini Pro se už aktualizace na Android 2.2 Froyo nedočkají. Důvod? Výrobce vsází na budoucnost a dosavadní uživatele hází za hlavu. Není to přitom poprvé!

Jak zlomit vaz uživatelům svých telefonů zdárně předvádí už po několikáté Sony Ericsson. Nejprve dlouhou dobu plánoval, jak všem čtyřem telefonům s OS Android nadělí verzi 2.2 Froyo, která by přišla po aktualizaci na 2.1, avšak nyní výrobce obrátil a všem zájemcům o tyto modely se doslova vysmál do obličeje. Že se takové vyjádření hodí, můžete pozorovat na každém větším fóru, kde se uživatelé o tomto podlém kroku výrobce baví.

Čtenář s nickem Sakull nám zaslal vyjádření českého zastoupení Sony Ericssonu, které dementuje tvrzením „Plánuje se Android 2.2 pro Xperia10 , Xperia10mini a Xperia10mini pro ,bohuzel v tuto chvíli nemáme k dispozici informaci o přesném datumu uvolnění Androidu 2.2″. Tak tedy nevím, kde je pravda a zdali si znás opět výrobce jen nestřílí.

Zdá se, že Sony Ericsson si byl moc dobře vědom předvánočního prodeje telefonů a tak dával všem naději v podobě aktualizace na stále aktuální verzi 2.2 Froyo. Telefony by to po stránce výkonu rozhodně zvládly! Jakmile jsme se přehoupli do nového roku 2011, vše je jinak a upgrade systému pro modely Xperia X8, X10, X10 Mini a X10 Mini Pro nepřijde. Sony Ericsson se chce věnovat budoucnosti a nové telefony uvést  s verzí 2.3 Gingerbread. Odladění verze 2.2 Froyo by tak bylo pro současné modely krokem navíc, který si výrobce přeci nedovolí. Proč taky, když mu uživatelé vždy nějak odpustí.

Sony Ericsson tak přidává do své historie další nepochopitelný krok, který může mnoho uživatelů naprosto odradit od této značky. Pak se také není čemu divit, že jsou finanční výsledky takové, jaké jsou. Sony Ericssonu jde asi o něco jiného, než mít spokojené uživatele. Do strategie firmy nicméně nevidíme. Pokud bych si však pořídil telefon za 15 tisíc (Xperia X10) a výrobce mi nebyl schopen nabídnout to, co jiní nabídnou u telefonů řádově za poloviční cenu, tak bych z toho vyvodil jasný impuls odchodu. Kladný ohlas za tohle Sony Ericsson nesklidí nejen ode mne.

ČLÁNKY:, ,
Vyměněný displej vám může hacknout telefon

Vyměněný displej vám může hacknout telefon

DNES  |    |  diskuze (0)

Rozbil se vám při prázdninových radovánkách displej vašeho smartphonu? Tak si dejte pozor, jakým displejem ten rozbitý nahradíte. Může se vám totiž…

Recenze Samsung Galaxy J5 (2017): cesta do vyšších pater

Recenze Samsung Galaxy J5 (2017): cesta do vyšších pater

DNES  |    |  diskuze (0)

Galaxy J5 patří i ve své třetí iteraci – určené pro rok 2017 – mezi nejzajímavější telefony střední třídy. Je opět o…

Nomofobie: jak moc nám naše smartphony škodí?

Nomofobie: jak moc nám naše smartphony škodí?

DNES  |    |  diskuze (0)

Žijeme v době smartphonů, tabletů, chytrých hodinek, zkrátka mobilních technologií. Pokud chceme, jako jednotlivci, udržet krok se světem, tak dříve nebo později…

Mobilní zobrazení