Mobilizujeme.cz

Sony Ericsson Live – pohled na hudební přehrávač Walkman

  |  7 komentářů  |  autor:

V redakci máme mezi testovanými přístroji i poslední model řady Walkman od Sony Ericssonu pro letošní rok a kdo ví, jestli ne zcela poslední pod značkou Sony Ericsson. Jmenuje se Sony Ericsson Live (with Walkman), disponuje kvalitním hardwarem, designem připomíná starší Xperie X8 či X10 Mini. Jak povedený je hudební přehrávač, výstup a co speciální funkce?

Dříve, než se objeví recenze Sony Ericssonu Live with Walkman, je tu pohled na hudební přehrávač se značkou Walkman, který se hezkou řádku let honosil na telefonech Sony Ericsson, přinášel řadu funkcí navíc a hudební výstup byl jedním z nejlepších. V poslední době už ale výrobci ujíždí vlak a nových telefonů alias Walkmanů na trhu není tolik. Sony Ericsson Live navíc může být úplně tím posledním, který je označen oběma výrobci.

Hudební přehrávač se vyznačuje zejména přehledností hlavní nabídky s hudbou, rozčleněnou dle autorů, skladeb, alb či seznamů skladeb. Samozřejmostí jsou funkce hraní s opakováním, náhodný výběr a také možné vytváření po sobě hraných skladeb playlistu přímo v přehrávači, což velice oceňuji. Dále nechybí nastavení zvuku – xLOUD – vylepšení hlasitosti reproduktoru. Ekvalizér nabízí celkem deset přednastavených úrovní, avšak legendární MegaBass už nějakou dobu v telefonech chybí. Velká škoda.

Graf ceny produktu Sony Ericsson WT19i Live with Walkman poskytuje server Heureka.cz

Obrazovka přehrávače se neodlišuje od modelů výrobce s Androidem, takže na ní nalezneme dva odkazy na hudební knihovnu a playlist v horních rozích, obrázek alba s tlačítky přehrávače uprostřed, pod nimi pak název skladby a její délku. Novinkou je pak možnost rychlého sdílení sklady na Facebooku. Stačí zvolit ikonku – zdvižený palec na ruce – a připsat, co si o skladbě myslíte. Ihned je to na vaší zdi na Facebooku, jak dokládá náš screenshot.

Součástí přehrávače jsou i světelné efekty, čímž se myslí oranžově problikávající LED dioda na horní hraně telefonu, v okolí 3,5 mm konektoru Jack. Efekty nicméně mohou být vypnuté. Podívejme se ještě na samotnou kvalitu zvukového výstupu. Reproduktor telefonu dokáže hrát velmi nahlas, nicméně si potrpí na menší rozsah, ve výškách a basech je to znatelné. To dodávaná sluchátka zvládají lépe basy, avšak v uších tolik netěsní okolní hluk – nejedná se o špuntíky, ale klasické pecky. Na kabelu nesou i tlačítko, s nímž lze přerušit spuštěnou skladbu.

    

Zatímco z hudebního přehrávače jsem nadšen a vítám zejména funkci úpravy pořadí skladeb v playlistu i během spuštěného přehrávače, tak z přibalených peckových sluchátek příliš nadšen nejsem. Telefony Walkman se vždy měly snahu odlišit minimálně tím, že měli kvalitní špuntová sluchátka. Reproduktor telefonu je sice hodně hlasitý, ale na nejvyšších úrovních může zvuk znatelně zkreslovat.

Hudební přehrávač telefonu Sony Ericsson Live with Walkman tak máme probádaný, a teď už nezbývá, než se podívat na celý telefon komplexně v podrobné recenzi, která přijde v brzké době.

ČLÁNKY:, ,
Geekbuying zlevňuje až o 20 % vybrané kategorie s elektronikou

Geekbuying zlevňuje až o 20 % vybrané kategorie s elektronikou

DNES  |    |  diskuze (0)

Přední zahraniční eshop si připravil pro své zákazníky velkou podzimní akci, ve které až do zhruba poloviny října zlevňuje vybrané kategorie s…

Nokia 9 se znovu producíruje. Zřejmě bude mít i zahnutý displej

Nokia 9 se znovu producíruje. Zřejmě bude mít i zahnutý displej

DNES  |    |  diskuze (0)

Finská legenda pod taktovkou HMD Global ještě neřekla letos poslední slovo. Po představení top modelu v podobě Nokie 8 si pro nás…

Nový skleněný iPhone zamířil do prvních crashtestů. Jak obstál?

Nový skleněný iPhone zamířil do prvních crashtestů. Jak obstál?

DNES  |    |  diskuze (0)

Když Apple představil svoji nejnovější řadu telefonů, nikomu asi neuniklo, že se vrátila koncepce iPhonu 4 a 4S, tedy se zadní stranou…

Mobilní zobrazení