Mobilizujeme.cz

Sony chystá trojici smartphonů a nový displej s vysokým jasem WhiteMagic

  |  3 komentáře  |  autor:

Nově vzniklá samostatná mobilní divize Sony rozhodně nezahálí a pod její taktovkou se rýsují nová zařízení. Na internet unikly technické specifikace dalších tří modelů, včetně informací o novém displeji zvaném WhiteMagic, který disponuje jasem 1000 nitů, čímž atakuje nejvyšší hodnotu jasu u mobilních telefonů.

Jako by těch novinek od Sony nebylo málo. Na zahraničních serverech se objevily technické specifikace tří nových modelů, postavených na platformě Android, z nichž jeden ponese zbrusu nový displej WhiteMagic. O tomto zařízení s kódovým názvem LT 22i Nyp(h)on jsme vás informovali v samostatném článku. Ve zkratce uveďme, že se jedná o high-endové zařízení s ST-Ericsson NovaThor dual-core čipsetem, taktovaným na 1 GHz. Výrobce tak po letech upouští od tradice procesorů od firmy Qualcomm. Další specifikace zahrnují 1 GB pamět RAM, 16 GB datové úložiště a bezdrátovou konektivitu Wi-Fi a Bluetooth.


Sony LT 22i Nyp(h)on (možná Xperia Arc HD)

Pro fotografy je na zádech přístroje umístěn 8 Mpx snímač s LED diodou, který dokáže natáčet HD 1080p video. A na závěr to nejlepší – 4″ qHD (540 x 960px) WhiteMagic displej, jehož jas dosahuje hodnoty 1000 nitů. Takovým hodnotám jasu dokáže konkurovat pouze Nokia 701, která je touto vlastností také proslulá. Takto velkou svítivost nejvíce oceníte především venku za slunných dnů, kdy se čitelnost displeje na přímém světle rapidně zhoršuje. Sony nadále o tomto displeji tvrdí, že v normálním režimu spotřebuje až o polovinu méně energie než klasické LCD panely. Co je na tom pravdy, se dozvíme pravděpodobně až po vyzkoušení v praxi.

Druhé zařízení s názvem MT 27i Pepper by se dalo označit za jakousi odlehčenou verzi modelu Nyp(h)on. Výčet hardwarových specifikací zahrnuje 3,7″ FWVGA (480 x 854) displej, 5 Mpx kameru pořizující HD 720p záznam a v dnešní době standardní bezdrátovou konektivitu. Zachován byl čipset z modelu Nyp(h)on – tedy 1 GHz dvoujádro. Hodnota pamětí ROM ani RAM však uveřejněna nebyla.


Sony Ericsson MT 27i Pepper

Poslední z trojice bude zastupovat segment střední třídy, čemuž je samozřejmě přizpůsobena také výbava. Sony Ericsson ST 21i Tapioca má pro nenáročné uživatele připraven 800 Mhz procesor, 3,2″ HVGA (320 x 480 px) displej, 512 MB RAM a 4 GB ROM paměti. Ani 3,2 Mpx fotoaparát dnes už nikoho nepřekvapí. Tapioca tak výbavou spadá do dnešního průměru, proto bude v zájmu výrobce, nabídnout jej za lákavou cenu, konkurence je totiž více než dostatek.

Všechny výše zmíněné telefony poběží na operačním systému Android ve verzi 2.3.7 Gingerbread. O případné aktualizace na verzi 4.0 Ice Cream Sandwich nejsou prozatím žádné informace. Stejně tak nepadla ani zmínka o ceně či dostupnosti těchto modelů. S velkou pravděpodobností se však nových informací dočkáme na veletrhu MWC v Barceloně, který si koná příští měsíc.

ČLÁNKY:, , , ,
Nová platební aplikace od Googlu posílá peníze skrze zvuk

Nová platební aplikace od Googlu posílá peníze skrze zvuk

DNES  |    |  diskuze (0)

Google v Indii zavedl novou platební aplikaci a nazval ji Tez, což v hindštině znamená rychlý. A ona je nejen velmi rychlá,ale…

První informace o Vernee Mix 2: malé rámečky a nízká cena

První informace o Vernee Mix 2: malé rámečky a nízká cena

DNES  |    |  diskuze (0)

Někteří z vás se možná v duchu ptali, jestli svůj „bezrámečkový“ smartphone chystá i společnost Vernee, která už přinesla řadu zajímavých telefonů…

HTC U11 Plus možná nabídne bezrámečkový design

HTC U11 Plus možná nabídne bezrámečkový design

DNES  |    |  diskuze (0)

Včera se u HTC děly velké věci. Za 1,1 miliardy dolarů odkoupila společnost Google část této tchaiwanské firmy. HTC tak může dál…

Mobilní zobrazení